bugün

"ayağının dışını benden sonra en iyi kullanan oyuncu deyip ukalalık etmek istemem." - ümit özat (quaresma için)

(bkz: ali sami)
çalışan kazanır.
benim geçmişim bir çöplüktür çöplükleri sadece kedıler ve köpekler kurcalar.
Insanlarin %80'i yaşamazlar, sadece vardırlar. (Goethe)
--spoiler--
Başka türlü olsaydı daha iyi olurdu tabi.
Mesela sen daha düzgün durabılseydın karşımda, insaniyetsiz tarafının dirilişine izin vermeseydin.
Ya da madem oyun oynuyorduk; hazır sen rolüne kaptırmışken bu kadar kendini, perdeler kapanmadan son bir kez hayran bıraksaydın beni kendine..
Öyle ki ; bende alkışlarla uğurlasaydım... seni; hayal kırıklığıyla değil..
--spoiler--
efendim hayatım.
i am my own savior..

(bkz: my own savior)
nokta kadar aşk için virgül gibi eğilmemek gerekir.
ne de zordur bir avuç toprak paylaşmak ?
seni haketmiyorum.
barış en pahalı şeydir.
ihanetin mazereti olmaz.
enik büyür it olur, yavşak büyür bit olur.
(bkz: devletlerin duyguları olmaz çıkarları olur)
Arkasında düşmanı hisseden, önündeki düşmanla savaşamaz. - Yesükhei oğlu Temüjin
streetz is a marriage that you can´t divorce.. life is bitch but i think i fell in love.*
"Güzellik şaraptan beterdir, hen sahibini hem karşısındakini zehirler." Aldous Huxley. Doğru söze ne denir.
öyle çok şey isterdim ki senden,vermesende olur, sadece "al" yeter. Kalbimin kırıldığı ve kalp kırdığım zamanları alsan.Beklediğimin karşılığını bulamadığım, benden beklenilenin karşılığını veremediğim..."keşke yapmasaydım"
dediğim,"keşke söylemeseydim" dediğim,"KEŞKE" dediğim her anımı alıp götürsen ve bir daha asla keşke demesem...Sil baştan diyebilmek için geç kalmamışken.
birini arkasından vurmanın en iyi yolu arkasında durmaktır.

bir diğeri: keaton always said, ı dont believe in god but i am afraid of him.
I believe in god but ı am afraid of keyser soze!!

meali: keaton tanrıya inanmadığını lakin ondan korkutugu söylüyor ama ben tanrıya inanıyorum tek korktuğum şey ise keyser soze...

tabi bu lafı ner nekadar tasvip etmesek de çok kral yerde söyledi abimiz
kadınlar duyduklarına, erkekler gördüklerine inanır. bu yüzden kadınlar makyaj yapar, erkekler yalan söyler.
yüz verdik ayıya geldi sıçtı halıya.
yok ki lan hiçbiriniz yoksunuz ne bu binalar ne bu şehir ne bu trafik nedir ulan bu yanılsama değil mi lan? vat iz matriks ulan bu!
yüzeye çıkmak için dibe inmelisin.
deveye diken insana s.ken yaranır.
tam şivesiyle yazarsak "etme eşeeğenen muhabbet kustürürsün, silme cam gırığıylan gotünü kestirirsin"