bugün

entry'ler (14)

akıl yoksa acı da yok

akıl yoksa manevi anlamda acı da yok diye düzeltilmesi gereken düşünce.

mısırlıların piramidi yaptıktan sonraki sözleri

ahmet: dostum bunu buraya dikdik de adı ne olsun?

pyramit: ne boka yarar bu... beni ilgilendirmez.

uludağ sözlük gece tayfası

muhtemelen coğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu topluluktur. ne çalışılması gerek bir ders ne de ertesi sabah girilecek bir sınav vardır.

gece sözlükte takılmanın ayrı bir güzelliği vardır kanaatimce, sabah veya oglen sagdan soldan ses, telefona mesaj, msnden cart curt bir dünya gereksiz şey... sözlükte baş ağrıtan yok, gereksiz laf atan yok hayat sözlükle güzel.

bir insanın moralini bozan şeyler

yanlış anlaşılmak, başarısız olmak, yanıldığını çok geç anlamak, boşa geçirilen vakitler

aton

aton mısır mitolojisinde ne tanrısıdır bilemicem ama tek tanrıdır. bu tek tanrıya biz Allah demişiz onlar aton demiş. hz yusuf zamanında mısır hükümdarı tek tanrıya inanmış ve kendisine akenaton denilmesini istemiştir. bu ünvanın anlamı atona tapan demektir.
eski ünvanı amon huteb idi ki bu da amona tapan ve onun yeryuzundeki mirasçısı ve onun soyundan olan kişi anlamına geliyordu.

sözlük yazarlarının itirafları

her zaman insanları kırıp incitiyorum, yarım saat geçtikten sonra deger miydi diyorum hep ama hep bunu yaşıyorum. otokontrolüm 0. kişiliğimin hala oturmadığını düşünüyorum. hep insanları eleştiriyorum ama kendim bir işe kalkışınca batırıyorum.

zehreddin aslan

profesör zehreddin aslan deyince akıllara kahraman berk gelir. Kendisi zehreddin ile yıllarca aynı kürsüde çalışmıştır. zehreddin biraz savruktur derslere 10 15 dk gecikir. kahraman ise zehreddin'e nazaran daha dakiktir. biraz da zehreddinin savrukluğunun sonuçlarını toparlayan adamdır. dolayısıyla kahraman ismini kendisine zehreddin hoca bile vermiş olabilir. Herneyse nereden geldik bu lakırdıya zehreddini anlatacaktık.

zehreddin hoca aslen hataylı olup dediğine göre 5 6 yaşına kadar türkçe konuşamamıştır lakin ana bir baba bir kardeşi siyasetçi kendisi de öğretim üyesidir.

Derslerde kadın erkek eşitliğine atıf yapar. boyle birşeyin olmadığını ve kadınların erkeklerden her alanda daha ustun yetkılere ve ayrıcalıklara sahip olduğunu söyler (ki idare hukuku açısından haklıdır, (bkz: 657 sayılı devlet memurları kanunu)). erkek öğrencilere evlilik hayatları için bol bol tavsiyeler verir. Kısacası makara adamdır iyiliğine doyum olmaz. bazen espiri dozunu abartabilir ama iyiniyetine vermek lazım. kendisi öğrencilerin çoğu tarafından sevilir sayılır.

kandilde gelen mesajın kime ait olduğunu bilmemek

sırf kandillerde değil bayramda, yılbaşında, noel arefesinde bile karşılaşılabilecek olan durumdur. atılacak yuvarlak bir mesajla geçiştirmek yerine; birader çıkaramadım kimsin, ya da numara kayıtlı değil kusura bakma demek bazen geri dönüşü mümkün olmayan bi yolculuğa sebebiyet verebilir.

seninle konuşmamız gerekiyor diyen sevgili

bunun bir benzeri de 'ilişkimiz hakkında ne düşünüyosun' diye başlar.

bu soruyu soran ablamız ya da abimiz muhtemelen ya sıkılmıştır ya da başka bi ablamızdan veya abimizden hoşlanmıştır veyahut karşılıklı hoşlaşmışlardır.yapmanız gereken tek şey bugune kadar ona verdıgınız degere acımak

eski sevgiliyi hatırlatan şarkılar

hala sevgili iken: mihriban

ayrıldıktan sonra: unutursun mihribanım

hastası olunan sözler

birini arkasından vurmanın en iyi yolu arkasında durmaktır.

bir diğeri: keaton always said, ı dont believe in god but i am afraid of him.
I believe in god but ı am afraid of keyser soze!!

meali: keaton tanrıya inanmadığını lakin ondan korkutugu söylüyor ama ben tanrıya inanıyorum tek korktuğum şey ise keyser soze...

tabi bu lafı ner nekadar tasvip etmesek de çok kral yerde söyledi abimiz

6 temmuz 2010 uruguay hollanda maçı

Bu maçtan akıllarda kalan; uruguayın 90+larda buldugu golle 2. golü bulması ve hollandanın yusuflamasından ziyade ömer üründül ve trt spikerinin luganonun türkiyeye olan aşkını ve ne denli güzel, hırslı, mükemmel, şahane hede hödö bi futbolcu oldugunu anlatmasıdır.

hatta bir seferinde şöyle olmuş: Trt ekibi luganoyu gorup yanına gider ardından lugano nbr ne ayaksın gibisinden laflar..lugano: türkiyeden bir ses duymak çok güzel...

bütün bunlar dünya kupasına katılamamazın ezikliği sonucu olmuştur.tamam ben de fenerbahçeliyim ben de luganoyu cok sevıyorum hatta sırf bu yuzden uruguayı desteklıyorum lakin şu tablo çok açık bir savunma mekanizmasıdır

istanbul üniversitesi hukuk fakültesi

3. sınıfa alttan 3 dersle geçtiğim ilim irfan yuvası. iyi yanları oldugu kadar kötü yanları da mevcuttur.

En basitinden, 2 senedir yaptığı kontenjan arttırımları yeter artık dedirtmiştir.

800 : 1.öğretim
400 : 2.öğretim

Bu 1200 kişiye üst sınıflardan kalanlar da eklendiğinde bu 1500ü çok rahat aşıyor ve amfide dersi dinlemek bir yana oturmaya yer bulmak için torpil gerekiyor.

Hadi derse girdin, not aldın, anladın yaladın yuttun bundan sonrası daha da zorlu çünkü bunca herifin kağıdının okunması 2 hafta alıyor ve üstüne üstlük kağıtlar yarım yamalak okunuyor. Herkese sınavlardan sonra itiraz etmesini şayet memleketindeyse yahut tatildeyse ya da ne bileyim yurt dışına dil öğrenmeye gidiyorum diye gidip karı kız kovalıyorsa yerlerine arkadaşları imza atarak itiraz edebilirler zaten öğrenci işleri okadar meşgul ki imza atılmış mı diye bile bakmıyor. Neyse itirazımızı da ettik şimdi beklemeye koyuluyoruz derken büt tarihi gelip çatıyor lakin hala final sınavına yaptığınız itirazdan ses yok.

Velhasıl kelam göte giren şemsiye açılıyor

paris i görmeden istanbul u süper sanan insan

Bu dallamalardan halihazırda çok sayıda mevcuttur.Bunlar kültürü üstsüz güneşlenmeyle, batıyı din düşmanlığıyla karıştırırlar.Böyleleri için en güzel sözü hüsrev ağam söylemişti.

(bkz: atasını saymayan it peşinde gezer)