bugün

bazı insanlar yağmuru hisseder;diğerleriyse sadece ıslanır.
Onurlu Olmak Bir Ömür Sürer, Artistlik ise ''One Minute''!!!
ve bir gün öldüğümde: tabutum, tabutumun içinde kefenim, kefenimin içinde ben, benim içimde sen olacaksın.

(bkz: yürü be)
bir alev titretir geceyi, kadim sırların bilgesi, bir alevin insan oluşu karabasanlara gark eder seni.
"şeriat der ki: 'seninki senin, benimki benim.'
tarikat der ki: 'seninki senin, benimki de senin.'
marifet der ki: 'ne benimki var ne seninki.'
hakikat der ki: 'ne sen varsın, ne ben."

elif şafak aşk
insanlar düz yola çıktıklarında sevinirler. çünkü önlerinde engebe yoktur. fakat atladıkları nokta; yürüdükleri yol tren yoludur.
"almanlıktan aldığım tadı hiçbir şeyden alamadım.. belki bilardo.. ama yok lan, almanlık daha güzel."
-adolf hitler
Tanrı'yı güldürmek istiyorsanız, ona planlarınızdan bahsedin.
beni ben oldugum için sevme, ben ben değilim, beni sen oldugum için, ben senim.
söz sükutsa, gümüş altındır.

görünen köy uzakta değildir.

azara kadar değil mezara kadar, gelirim senle fizana kadar!
Ayna Ayna Söyle bana...

Yada s.ktir et..
Kaldıramıycam bi
yalan daha...
kabahat sende değil seni sevende.
küçükken öğrenememişsin; ağzında yalan varken konuşma. (özdemir asaf)
madem ki oluktan vefa görmedin suyu yağmurdan iste. (mevlana)
Bazıları derin görünmek için suyu bulandırır.
hiç bir erkek birlikte olmak istemeyeceği bir kadınla yakın arkadaş olmak istemez.
yüz daha versen yüz uman yüzler bilirim... yokuşlara kardeş olan düzler bilirim... dünya öküzün üstünde derler ama, dünyanın üstünde nice öküzler bilirim.
necip fazıl kısakürek *
çabuk unutulurdu ıslak bir öpücüğün yakıcı tadı belki de kalp, göğüs kafesine o kadar yüklenmeseydi eğer... can yücel
şifalı gözlerin her şeyi iyi edecek. * *
sorun sende değil bende, ayrılmamız ikimiz içinde iyi olacak.
Geçmişin bana neler hazırladığını bilmiyorum.
Abdülhak Ebi Reyda
Dublorün Dilemması(Murat Menteş) s.124
Gönül ile Aklı Koydum Kafese,Biri UMUT Diyor, Biri "KES" Diyor.Çırpındıkça Kaldım Nefes Nefese.Biri "DAYAN" Diyor, Biri "PES" Diyor !
Yüreğim...döndükçe döndüm ak kora, sabrım demir aldı, yelkenler fora.. Gitmek istiyorum çok uzaklara.. Biri "CAN " diyor, biri "ES " diyor.
"başarı hamile kalmak gibidir. herkes sizi tebrik eder ama kaç kere sikildiğinizi kimse bilmez."
tanım: muhtemelen kitap, dergi gibi bir yerlerde okunan ya da izlenen bir filmde repliklerin arasından seçilmiş, kişiye hayat, aşk, ölüm gibi konularda hoşa gidici mesaj veren klişe ya da modern edebi cümlelerdir.

omlet yapmak için yumurtaları kırmalısın. * *
asılmak için doğanlar suda boğularak ölmezler. *
yaban otları kendilerini başak zannediyor. *
dinim aşk'dır benim, senin yüzünü gördüm göreli. benim dinim senin yüzünle övünür ey sevgili. bunu unutma, hatırla ama.

(bkz: şems in gidişi)
bu dut ağacından yapılmış ıstakayı senin avradı mail bölgene sokarım.