bugün

Kadın karar verene, erkek anlayana dek ömür bitiyor!
Sana içimi döksem beraber toplar mıyız?
Ama sen şunu öğrettin bana; dayanılmaz olan aslında yaşam değilmiş, insanlarmış.

franz Kafka - Milena'ya Mektuplar
uzun lafın kısası kısa laftır.
Yağma yok sosyalizm var.
"yaşadıklarım benim sınavımdı; bana o anlarda nasıl davrandığınız da sizin sınavınızdı!"
Dışarıya salınmamış çocuklar, nasıl bakarlarsa o sokağa... Her şey biraz öyle işte..
Mesafeler diyorum olmamalılar.. (Özdemir Asaf)
i give her my heart, but she wanted my soul.
senin en güzel yerin kahverengi gözlerin .
Güç, her zaman kutsal bir amaç için var olduğuna ve hep haklı olduğuna inanır.

Amerika 2. Başkanı John Adams.
O kadar da önemli değildir bırakıp gitmeler, arkalarında doldurulması mümkün olmayan boşluklar bırakılmasaydı eğer.

(bkz: Can YÜCEL)
minareden atlarım, bayramınızı kutlarım.
gözler, gözleri özleyen gözleri gözler. (bkz: asker yolu)
dostunun uzuntusune aci duyabilirsin. bu kolaydir. ama dostun basarisina sempati duyabilmek saglam bir karakter gerektirir.
Bence okullarda yapılan en büyük yanlış, çocukları korkuyla motive ederek birşey öğretmeye çalışmaktır. Not alma korkusu, sınıfta kalma korkusu gibi. Bir konuya ilgi duyarak öğrenmek ile, korku ile bir şeyi öğrenmek arasında nükleer bir patlama ile bir kıvılcım kadar fark vardır.

Stanley Kubrick
edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum sanar.
Sokakta hanimefendi, mutfakta asci yatakta hey yavrum heey.
Şehrin kuytu köşelerinde uğruna rakı içilen kadınlar var. Gülüşleri için feda edilen ciğerlerden habersiz.
Ne kadar çok öldük, yaşamak için..
Hep denedin, hep yenildin. Olsun, gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil demiş samuel beckett
''sazı konuştururdum ama tövbe haşa Allah'tan korkarım'' neşet ertaş.
I have a dream.
Insan susarak da kıyabilir birbirine..
iyi geceler canım derdin. gecenin iyiliğinden çok, canın olma düşüncesi yeşerir dururdu içimde.