bugün

alıp almama konusunda iki arada bir derede bırakan ürünler;

1) pringles - 4.5 lira: lezzetli olabilir ama o kadar uzun boylu değil. yerine aile boyu cips alınabilir.

2) orta/büyük boy pizza: yerine kıyma alınır, bir tepsi börek yaptırılır.

3) kutulu orjinal ps3/pc oyunu: 150/90-120 lira. allahtan steam var.
(bkz: şehrazat la bir gece)
(bkz: 150 bin dolar)
su diyorum başkada bir şey demiyorum. bir tonu 1.81 lira olan suya pet şişeye konduğu için, 0,5 litresine 50 kuruş verilmesini hazmedemiyorum.
(bkz: gelinlik)

Hiç bana “ama bir kere evleniliyor Tımaam Mıaa!” romantikliği yapmayın, zibilyon kez evlenenler dahi zilyonları akıtıyor şu kıyafete. Tek bir gece için. Fuzuli değil de ne?
Şahin,Serçe,Doğan türevi arabalardır kesinlikle.

8-9 milyar para ediyor hala bu külüstür arabalar.O parayı verip ben caddede turlasam veya üniversiteye bu arabayla gelsem kırodan tut barzoya kadar her türlü yakıştırmayı yaparlar.

Ama aynı paraya 3 iphone 5 ile gitsem benden fiyakalısı olmaz.

Hayat işte garip.
Arda turan.
starbucks suyu.
havaalanında satılan herhangi bir şey.
1) Pringles benim memleketimde 7 lira idi. Eskişehir'e geldim 4 liraya aldım. *
2)Yemeksepetindeki bir pizza menü 11 TL. Çift lavaşlı iki tane tavuk tantuni 4 TL. (100 kat daha doyurucu)

3)starcraft ii: wings of liberty 170 TL. (bkz: has siktir diyoruz ha siktir) *
bitcoin. ortada fol yok yımırta yok ama 1 tanesi 50000 lira falan ediyormuş. millet göbek atıyor bitcoinim var diye nerede diyorsun bilgisayar ekranını gösteriyor..
Dolmalık fıstık.
Kilosu 400 tl.
daniel guiza.
Deri mont hariç 300 lira 5 bin lira arası kaban, mont, parka vs. satan tüm markalara söylediğim hede. Aga polyester mont bile 400 bunlarda, sırf etiketinde ismi yazsın diye o paraları vermeyin.
iphone x.
bir çift ayakkabıya verilen 2000 tl mesela. yazık günah parayı sokakta bile bulsan değmez...