bugün

(bkz: evlenilecek kız)
kafası çalışmıyorsa, gerizekalıysa evlendirme programlarına düşmüş, "sen nasıl koca bulamıyorsun" sorularına cevap arayan kızdır.
balık etli olmasından dolayı benim gözümde kaybeder. zayıf olmalıdır. zayıf olmalıdır ki bana bir sürü çocuk doğurabilsin, fazla kiloları çocuk doğurmasına engel olmasın.

eksileyecek tombiş hanımlarımıza şimdiden: eksilemeyin canlarım. kendiniz için iyi bir şey yapın: kilo verin.
kadının kalçalısı yemeğin salçalısı demişler...
(bkz: yetmez ama evet)
(bkz: yirim ben onu yirim)
(bkz: bayılırım)
(bkz: hayallerdemi yaşıyoruz).
(bkz: ne güzel kız alsana böyle bi kız)
(bkz: ideal gelin)
benim çok yakın bir arkadaşım var sayılan tüm özelliklere sahip. bazen hayran oluyorum nasıl bu kadar her şeyi harika olabiliyor? diye. ama bu hiçbir zaman çok uzun sürmüyor. kendimi aynı o hayatın içinde düşünüyorum da... çok sıkılırdım. çok banel değil mi ? her şey olması gerekenin bu olduğu inancı üzerine kurulmuş. hiç sorgulaması olmayan bir yaşam. çok banel ve silik bir hayat. ayrıca bu kişiler aslan burcu olur genelde. zira bayılırlar övgü almaya. başarısızlık tokat gibidir ve asla kabullenmezler. bu yüzden durmadan çalışıp didinirler.narsisttir bunlar lan. cidden bak. derinlerde bir yerlerde vardır bu his onlarda. iyi dost olurlar ama sevgili olarak çekilecek çile olmadıkları düşüncesindeyim. hep aynı hep aynı olmaz ki...
(bkz: makbule) (bkz: sıdıka)
mayışı da varsa şimdi çoktan kocasının yanındadır beyler. dağılın.
normal balık etli de olsa, ideal bir eş, sevgilidir.
ütopik kızdır. hem yüksek lisans yap hem evinin kadını ol. ohoooooho

(bkz: 404 not found)
böyle bir şey olsa ben bulurdum düşüncesini yaşatan masal kahramanı.
aşık olunacak, evlenilecek, bir ömür geçirilecek kızdır.
yeteneksizler ve zayıflar tarafından dışlanan kızdır.
genel olarak; mütevazi, utangaç kız tipidir, spora ihtiyaçları yoktur ve evde kalması gereken kişiler sırasında son saflarda yer alırlar.

(bkz: bundan iyisi şam da kayısı)
ayva göbek olucak aga. *
teriyle başı derttedir.
annesinin izinden giden, neyin ne oldugunu bilen aklı başında kızdır.***
(bkz: aile terbiyesiyle büyüyen kız)
(bkz: kız dedigin hafif balık etli olur)
(bkz: olsa da evlensek)
(bkz: hamamda kiz bakmak) Eskiden hamamdan bakilirdi, şimdi sözlükten.* Eee devir değişti.

edit: yalan mi?*
o balık etli kızın sonu, balina etli olur.
böyle olmayan kadınların ilk entry okuduklarında düştükleri kıyaslama:
- zayıfım, lisede acayip problemliydim, eve girmezdim, şimdi çalışıp (çocuksuz) kedilerimle ve sevdiğim adamla yaşıyorum işte evlenmek mi lazım. ama yinede evi toplarım, sevgilimle yemek yaparım, pes oynarım, maç seyrederim, isterse her gece sevişirim. ama ömrüm boyunca misafir geldi diye onlara hizmet etmedim. mutlu muyum ?: en azından bana işkence gibi gelicek ergenlik dönemi geçirmedim, en iyi olucam diye kasmadım, şu an ki hayatımıda kendim istedim, tabi ki mutluyum. çünkü bu mükemmel kadınların otuz yaşını aştığında, kendilerinde ki bu mükemmeliyetçiliği çevresine de yansıtmak isteyeceklerini düşünüyorum : bir fok balığına dönüşeceklerini, evliliklerini ve çocuklarını bayacaklarını, iş yerindekilerin de onu dışlayacağı kanısındayım.