bugün

bazı böceklerin kanatlarının altında bulunan yapı.
görsel
hep geri kalmış ya da gelişmekte olan ülke insanının başarılı olduğu spordur. bu koduğumun sporun da niye isveçliler, norveçliler ya da ne bilim amerikalılar söz sahibi değil.
kendim vücut çalışan biri olarak bu sporu yapanların 140 kg gibi ağırlıkları nasıl kollarının üstünde taşıdıklarını merak ettiğim spordur. nasıl kalkıyor lan bu hayır o kollar 140 kg a nasıl dayanıyor. bacaklarda sorun olmaz 140 kg squat antremanlarıdır bunların zaten de o kollar nasıl taşır anlamış değilim.
fakir sporu gibi geliyor bana hep.
Bıraktıktan sonra ciddi omurga ve kilo sorunları yaratacak spor.
görsel
fıtık olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk spordur.

Seyir zevki zaten yoktur. "daha uzağa işeme yarışması" gibidir. Güç isteyen tüm sporlar gibi, bu sporda idman sırasında yarışırsınız aslında. O podyuma çıkmak yarışmak demek değildir.
en anlam veremediğim spor dalı. vücudunun anatomisini bozmaya değer mi? binbir çeşit spor yapılabilecek alan varken bu halteri icat eden kim amk?
http://www.youtube.com/watch?v=XmfW4dPQ_MQ
osurmaktan başka işe yaramayan minyatür insanlar üreten spor dalımız.
(bkz: deme yav)
ağırlık kaldırma sporu.
seyretmesi kesinlikle zevkli değil. adamın biri geliyor ucuna ağırlıklar bağlanmış bir demir çubuğu kaldırıyor. tamam bitti o kadar. ben de kaldırırım diycem ama ne gerek var. başım göğe mi ercek kaldırınca. gidin top sektirin. daha zevkli...