bugün

sovyet rusya'sında stallin 1924 yılında iktidara gelmiş..yardımcılarını, bakanlarını toplamış. "biz bu halkı nasıl yönetelimki, bize daha fazla bağımlı olsun, bize daha fazla muhtaç olsun?" diye sormuş.. yardımcılarından kimi, "hizmet götür...elim" demişler. kimisi de "demokrasi verelim" demiş. kimisi "maaşlarına zam yapalım" derken bazıları da "eşitlik verelim,okul yapalım,yol yapalım" demiş.hatta kimileri "halkı kandırmayalım, dürüst olalım, şeffaf olalım, halkın karnını doyuralım, hiç bir insan aç kalmasın" derken, kimisi de "halkı sevelim" demiş..tam bu esnada stalin "yoooo siz işi bilmiyorsunuz" diyerek garsonu çağırmış. "bana bir canlı tavuk getirin" diye emir vermiş. bir süre sonra canlı tavuk gelmiş. herkes stalinin canlı tavuğu ne yapacağını merak ederken, stalin herkesin gözü önünde başlamış canlı tavuğun tüylerini yolmaya..tavuk, tüyleri yolundukça cıyak cıyak bağırıyormuş..tavuğun tüyleri cıyak cıyak canlı canlı yolunurken, bir süre sonra tavukta tüy kalmamış ve tavuk kıpkırmızı kesilmiş..aynı zamanda tavuğun sesi de kesilmiş.. bağıramaz olmuş.. ama ölmemiş. stalin tavuğu yolduktan sonra yerinden kalkmış, büyük masanın diğer ucuna geçip oturmuş. ardından tavuk da sessiz sedasız gelip stallinin dizinin dibine oturmuş. sonra stalin ordan da kalkmış, salonun başka köşesine geçmiş. tüyleri yolunmuş tavuk bu kez de sessiz sedasız yerinden kalkarak stalinin yanına gelmiş ve dizinin dibine oturmuş.. stalin nereye gitse, tüyleri yolunmuş tavuk da orda.. yardımcılar hayretler içinde bakakalmışlar.. ve sonra stalin dönmüş yardımcılarına ve şöyle seslenmiş.. "beyler, gördünüz mü halk nasıl yönetilir...

evet bizim milletimizinde canını yaktıkça daha fazla oy verir oldu akp'ye..
(bkz: halk nasıl kontrol edilir).
Kafasına kuş sıçtığında şans oyunu oynayan toplumun; ağzına siçana oy vermesi normaldir !

gani müjde.
chp nin bilmediği bir duygudurumudur.
(bkz: vurucan kırbacı vurucan kırbacı)
halkı yönetmek zor bir iştir. herkes yapamaz yani. sonuçta isyan var darbe var idam var. efendim ben yönetici olmam olamam. ruhuma uymuyor tanrım.
Prens-Niccolo Machiavelli.
bunun üzerine hoca hiç boş durur mu? yapıştırmış cevabı: stalin in götüne koyim demiş.

not: aynı hikaye daha önce başka bir başlıkta yazılmıştı. demek ki "be hey dürzü" den sonra arkadaşlar nazım-nesir geçişi yapmışlar.

aynı hikayeye aynı entry.