bugün

ankara, izmir, antalya yetmez ama evet. bir yere kadar idare eder, diyebiliriz. müsterih olabilirler.

inanması güç olsa da böyle bir gerçek söz konusu. 80 küsur vilayet içinden en manasız olanlarda bile bildiğimiz insanlar yaşıyor. hem de sadece emekli dediğimiz tayfadan olanlar değil, genci, yaşlısı, çoluk çocuğu. bu insanlar ne yer, ne içer, hangi avm lere gider alışveriş eder de kime hava atar haliyle merak ediyor insan.

eğer, mecburi hizmet gibi bir zorunlulukları yoksa istanbula kapağı atmak varken, eşeği bağlasan durmayacak bu yerlerde kimse boşuna hiç zaman kaybetmemeli.
hala sözlükte böyle başlık açanların olduğu gerçek kadarlar.
merhaba. ben istanbul'da yaşıyorum. il sınırları dışında nasıl bir hayat var hiçbir fikrim yok. ama oralarda da insanlar yaşıyormuş!
varlığımla bir nebze de olsa kanıtlayabileceğim gerçektir.
haftaiçi istanbul, haftasonu tekirdağ arası yaşıyorum efendim.
13 milyonun yaşadığı yerin başkent olması gerekirken,bomboş bir şehrin başkent olduğu gerçeğini düşünürsek pek de önemli görünmeyen gerçek.
--spoiler--
flaş flaş flaş...

istanbul dışında yaşayan akıllı yaşam formları bulundu.
--spoiler--
istanbul ili dışında yaşayan insanlarında var olduklarının anlaşılması. derhal belgeseli çekileee bu acayip yaratıklar ne yer belgelenee.. (bkz: bu ne lan)
şahsen benim sebebini çok merak ettiğim durumdur.

yav argadaşlar ben aslen trabzonlu ama doğma büyüme istanbul çocuğu bir argadaşınız olarak ne zaman herhangi bir anadolu şehrine gitsem sıkıntıdan patlıyor, nasıl zaman geçireceğimi bilemiyorum. hatta vakit öldürmek için internet cafe ya da pes oynatan yer bularak oralara kapılanıyorum. hani atalarımız demiş ya "ankara'nın en güzel yanı istanbul'a dönüştür" diye, işte bu güzel özlü laf sanki benin için söylenmiş. o derece yani.