bugün

Hakan: Muhafız, Netflix yapımı dramatik, fantastik, aksiyon ve bilimkurgu türündeki süper kahraman internet dizisidir. Türkiye'de çekilen ilk Netflix orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız, ilk gösterimini 5 Aralık 2018'de istanbul'da düzenlenen özel bir gecede gerçekleştirdi.
4. sezon da final yaptılar ama sonunu iyi kotardılar. ilk türk netfilix dizisi.
istanbul'un koruyucuları çizgi filmi daha güzel la..bu ne..
Aslında lore u kaliteli olmasına rağmen bir türlü 4 sezonda da güzel işlenilmeyen dizi.
ilk sezonunun ikinci sezonuna göre daha güzel olduğunu düşündüğüm dizi.
görsel
Bu gömlek işine taktım ben ve araştırdım. Arkadaşlar bu gömlekler yani tılsımlı gömlekler şamanizmden geliyor yani Türklerin atalarından. Osmanlı padişahları da özel olarak yaptırmıştır. Daha sırrı çözülmemiş. Gömlekleri havvas ilmi (islamdaki parapsikoloji) Tılsımlar var bunlar ebced(cifir) hesabına göre birşeyler yapıyorlar yani anlıyacağınız muska. Ama buna benzer tılsımlar(Muskalar vardır) örnek muhafaza tılsımı : Kurşun geçirmiyor bıçak kesmiyor dayak yemiyor muhafızdakilere çok benziyor özellikleri ilmim olsa yapıcağım. tabii doğruluğu muamma.
Muhafız dedik adam Abazan çıktı. istanbul’un muhafazı bile abazan arkadaş. Evet.
eğer muhafız, bilim kurgu kategorisinde ise ruhsar ve selena bile bizim ülkemizde bilim kurgu kategorisine girebilir.
Tutmadı lan bu, olmadı bence.
3 . sezon 6 martta netflixte.
Ilk sezonu iyiydi. Hatta vay be bizimkiler de abd ayarinda dizi yapabiliyormus dedim.

Ikinci sezona basladim ve ilk 4 bolumu izledim. Izleyince ilk sezon icin söylediklerimi geri aldim. Su an zar zor izliyorum. O da konusu guzel oldugu icin.

Okan yalabık disinda rolunun hakkini veren yok. Muhafız tam bir liseli ergen. Bu nasil kahraman amk? Dedirtti.

Sadiklar berbat. Hele bi tane teyze var. Hakan terli terli su icme modunda surekli. Diziyi izlemediyseniz, kitabini okuyun. Eminim daha heyecanlıdır ve kendi hayal dunyanizda daha iyi kurgu yaparsiniz.

Sonuc olarak ilk sezon iyi, ikinci sezon klasik türk dizileri kivaminda. Olmamis yani.
Bilek kırılma sahnesinden sonra soğuduğum dizinin baş rol oyuncusu. Şimdi bana The witcher çekecek halimiz yok demeyin.
şiddetle 3. sezonu bekliyoruz.
N3 oldu bu dizi bilen ni aydinlatsin diye kosarak gelinen baslik. Ama sonuyla alakali hiçbir sey yok.
1. Sezonunu bitirmek üzere olduğum dizidir. izleyiciler sırf türk dizisi diye sürekli dizi içinde hata arayışı içerisinde olduklarından tabii ki de olumsuz yaklaşıp beğenmiyorlar. Bence televizyondaki dizilere kıyasla üst düzey bir dizi. Konusu fena değil, çekilen yerler, müzikler vs iyi. Bir tek efekt konusunda sıçmışlar. Koskoca netflix size adam akıllı efekt yapacak parayı sağlayamıyor mu amk? Yanlış hatırlamıyorsam 1. Sezon 3. Bölümde şişman bir abi çapkın muhafızımıza yumruk atıyor ve bileği kırılıyor ama ben hayatım boyunca böyle bir kemik kırılma sahnesi görmedim. Adam yumruk atıyor ve bileğinden kanlar akmaya başlıyor. Kardeş hiç mi dövüş filmi izlemediniz birinin kemiği kırılınca ordan kan mı akar amk? He bir de zeynep karakteri sözde çok üstün dövüş yetenekleri olan muhafızı eğiten bir kız ama daha doğru düzgün yumruk atmaktan haberi yok. Bir kum torbası sahnesi var akıllara zarar 5 yaşındaki kız çocuğu gibi yumruk atıyor torbaya.
Kısaca netflix için oldukça alt seviyede, türk dizileriyle kıyas yapacak olursak da oldukça iyi bir dizidir.
istanbul’un muhafızı bile Abazan. Leyla da Leyla Leyla da Leyla. istanbul diyoruz herif tutturmuş Leyla. Evet.
Fazla tatava yapmaya gerek yok adam on numara özetlemiş.

https://youtu.be/MlWvPsji6dU
ikinci sezonunu birkaç bölüm izlememle birlikte izlemeyi bıraktığım dizi. ilk sezon türk yapımı olduğu için ve dünyaya türkiye'nin tanıtımını yaptığımı düşündüğüm için hataları görmezden geliyordum ancak ikinci sezon iyice batırdılar. ben de izlemeyi bıraktım. bunu izleyeceğime behzat ç'yi ya da ezel'i sıfırdan tekrar başlayıp izlerim daha iyi.
burçin terzioğlu için sadece 2. sezonunu izleyeceğim.
iş güzel, konu güzel, istanbul güzel, okan yalabık efsane, burçin'i baştan aşağı yalarım ama o çağatay yok mu o çağatay. oyunculuk yapamıyor, allah belasını versin öyle muhafızın, o yapmacık tavırlarının.
an itibariyle 2. sezonun tüm bölümlerini torrent aracıyla çekmeye başladım. nasıl olmuş bakalım heyecanlıyım..
ilk sezonun final bölümünde ne yaşandığını zar zor hatırladığım için ikinci sezona başlamadan ilk sezon son bölümü yeniden izlemek zorunda kalacağım netflix işi.

Ulan bu kadar ara verilir mi be allahsızlar ?

789 tane yapım izliyoruz amk kafa bu kafa nasıl tutsun herşeyi.
http://sepyadergi.com/net...muhafiz-2-sezon-basliyor/
26 nisanda yayında.

https://youtu.be/OhVNGoVu9rg