bugün

Vatan toprağını araplara peşkeş çekene denir.
Arkadan vuran kimsedir.
Şuçu hep bana atan kişi.
Hatırladınız mı???
israil tarafından alınıp salınan Filistinli kız..!
Fkhc denilen yapının çocuğu... Türkiye karşılığı deniz gezmiş, Suriye karşılığı mukaveme suriyye yani dhkpc...
Rafizi, Nusayri ile bizim içimizdeki sözde ulusalcı yapının kardeşliği...

görsel
"önce hayaller ölür sonra insanlar."
son dönemde 3 yaşındaki bebeklerin bile dillerine pelesenk olmuş sözcük. herkes hain. vur etiketi, at çamuru. uğraşsın, dursun pezevenk dimi?
Sözlükte bol bol bulunanlardır.
ing. Traitor
Kendi çıkarları için arkadaşlarını, kendisine güvenen yakın kişileri satan kimse.
(bkz: Kurabiye Tayyip)
alternaif tiyatronun yeni oyunu. aziz nesinin 100. yaşgünü anısına iki oyunu derlenip tek perdelik bir dram haline getirilmiş.

oyun yaklaşık 40 yıl önce yazılmasına rağmen halen güncelliğini koruyor.

eğer izmitteyseniz ve bu oyunu izleme fırsatınız varsa kaçırmayın derim.

oyunun trailerı;

https://www.youtube.com/watch?v=q-FdbvAlDfs

diğer oyunlar için;

(bkz: uyanma)
(bkz: komedya)

http://www.alternaiftiyatro.com
vatanının kötulüğünü isteyendir. sebebine olursa olsun.
doğuş'un aklında bulunsun adlı albümünde bulunan bir şarkı.

talihim olmadı aşktan yana
her güvendiğim dağa başım yıkık
neden zarar gören hep ben oluyorum
isyan değil ama haykırıyorum
bu sondu hani gerçek olan
yine ayrılık şarkısıylayım

hayatımı alıp gitmiş
ben bende zaten bitmiş
yüreğimi alıp gitmişsin
insanlar zaten hain
karanlık zalim galip
zafer yine kötülerin

--şiir--
benim tek günahım
sana olan inancım
ne kaldı ki elimde şuan da
herşey bitik, yıkık, paramparça
dökülmüş, çaresiz
evimin duvarları nemli
yokum, yok oluyorum
gittikçe bitiyorum
--şiir--
türkiye de bolca bulunur.
şimdi bu kişiler ne olursa olsun farkı ve medeni gözükücem diye ezber bozan bakış acısıyla yaklaşmayı tercih ederler, ezber bozan nedir? sabitce bilinen bişeyin aksini iddia etmek, bunlar da pkk yı destekler, kendi ölen askerinden konu açıldımı oradan kaçar, amerikayla ilgili bişey oldumu anında ülkesini ve ülkesinin azda olsa ürettiği bişey varsa onu hedef alır kötüler ve o arada amerikayı öve öve bitiremez. bunlar öylesine nankör bir köpek ki 1000 yıllık tarihimizden sadece atatürkü bilmek işlerine gelir, oda atatürkü sevdiği için değil, atatürkün fikirlerini kolayça çarpıtıp din düşmanlığını atatürk adını altında saklayabilmek için, bunların maddi durumlar nedendir bilmem hep iyidir ve bunlara en yakın örnek berkin elvan öldüğünde ortaya çıkmışlardır, sırf farklı olucak diye pkk hakkın da olumlu şeyler yazarlar, vay be herkesin dediğinin zıttını dedi, kesin zekidir bu orosbu cocugu diyeceklerini sanıyorlar bazı yazarlar da, bunların ben kanını ailesini sikiyim, bunlar yok devrimmiş, sosyalistmiş gibi saçma sapan 30 yaş altı ergenlikten cıkamamış kişilerin hastalıklı ideolijilerinin altına saklanırlar, bunlar pkk partisi hdp ye kin duymayıp mhp ye öyle kin duyarlar ki bu orosbu cocukları, ama burada asıl konu bunların hasta olduğudur, bunlar gerçekten hastadır ve bunlara devlet yardım etmeli, hiç sağlıklı bi insan 40.000 askerini öldüren örgüt için sokakda eylem yapar mı? yapmaz, hasta bunlar, bunlar öyle bi orosbu cocugu ki ahlaksızlıkda bunlar da var, ciddi boyutta var yalnız, bu kansız orosbu cocukları kendilerini toplumda aydınlanmış, herşeyi öğrenmiş bilmiş kişi sanarlar, zeki sanarlar, ama hiç bilmezler orosbu cocugu olduklarını, bunların ben anasını sikiyim gerçekten var bunlar.
Bugünkü oy pusulasında ortadaki resmin altına tercihi basanlardır.
kişinin en yakınlarından çıkar. allah böyle münafıkların şerrinden korusun.
Hain olmak çok kolay
"Silahlar sussun artık siyaset konuşsun" diyen Öcalan'a birileri "Davayı satıyorsun" diyerek saldırmadılar mı?
ihanet edendir.
genelde yediği kaba sıçan kişilere denir.
sago yine yapmış dedirten şarkıdır. dinledikiçe insanı içine düşüren bir parçadır. ah sago ah yıllarımı aldın.
ihanet eden kişi. Zarar vermekten, üzmekten veya kötülük yapmaktan hoşlanan (kimse). Silivrideki aydınlara yapıştırılan yafta.

Müeebet hapsi istenen isimler. Onlarcası. Yazın alt alta ve bir okuyun. Ne kötülükleri dokunmuş bu vatana?

ilker Başbuğ mesela. Darbe yapsaydı mesela. Onların oturdukları koltuklarda oturup onların köşklerine taşınsaydı. Kötü adam olur muydu? insanları üzer miydi? Görünüşe göre hayır. Ama bunları yapmadığı halde hainmiş onu öğrendik.

Mustafa Balbay. Gazeteciydi. Görevi gereği gördüğü yanlışları yazdı. Nasıl bu yapılanların doğru olduğuna inanlar görüşlerini yazabiliyorsa. O da aynısını yaptı. Halkını kendi bakış açısıyla bilinçlendirmek istedi. Ama silah çeken, gasp eden, insan öldürenlerden daha fazla ceza aldı.

Tuncay Özkan. Gazeteciydi. Dış politikayı ve enflasyon yalanlarını o zamandan gördü. Anlattı. Amaçlarını anlattı tüm türkiyeye. Ama görünüşe göre o da üzdü birilerini. Maalesef iktidar sahibiydi üzülenler. Cezası müebbet hapis oldu.

O zaman cari açığa üzülen benim için, baştakiler vatan haini midir? Geleceğinden kaygı duyan insanlar için iktidar vatan haini midir?

Nasıl olur da adalet bu kadar göreceli olur?

Ve nasıl olur da bir millet bu kadar duyarsız olur?
akla brütüs çağrışımı yapan kelime.
ihanetin kapısını aralayan kişi .
(bkz: kürt)
insanlığa ihanet edendir. bir ülkeye ihanet etmek diye bir şey yoktur çünkü, insan ülkesini seçemediğinden.

asıl hainler, insanları ülkelere bölenlerdir vesselam.