bugün

(bkz: bellek kaybi)
hep merak etmişimdir efenim bu hafıza kaybı yaşayan insanlar ilk uyandıklarında neden,

-ben kimim? ne işim var burada? siz de kimsiniz*?!

gibilerinden şeyler sorarlar diye. bu hafıza kaybı, eğer hafızayı komple kaybetmekse neden,

-neredeyim lan ben? noldu bana? aa bi dakika ben türkçe mi konuşuyorum? ben türkçe konuşmayı nereden öğrendim? o zaman ben şimdi türkiye de miyim? türkiye nerede? noluyo yaa ne çok soru soruyorum gerizekalı mıyım ben.. :(

demezler? **
ghajini filminin kahramanın yaşadığı kayıp.
(bkz: where is my mind)
geçici olarak yaşamak istediğim, nasıl bir duygu olduğunu merak ettiğim bellek yitimiydi. 10 saniye yaşama tecrübesine eriştim hatta. odadan tuvalete gitmek için kalktığımda tansiyon düşmesi sonucu belleğim yerinden oynadı ve odada oturan çocukluk arkadaşlarımı sorgulatmaya sebep oldu. ve ben o çocukluk arkadaşlarımı sanki hayatımda ilk defa görüyormuş gibi hissettim, bu 10 saniye de panik halinde geçti zaten. sonraki 15- 20 saniye de nerede olduğumu ve neler yaptığımı sorgulamak, çözmek için geçti.

değişik bir duyguymuş.
Yaşadığım durum. Ciddi bir hafıza kaybı yaşıyorum. Sanki hiçbir şey yaşamamış gibiyim.
insanin bir şekilde. Geçmişini unutmasidir. Hiç iyi bir etkinlik değildir. Yaşanarak sabitlenmiştir.
insani allak bullak eden durumdur. Beyniniz devrelerini yakacagina harita ve anilarnizi silmeye yada erismemenize karar verir ve herşeyi kapatir. Doktorlar geçici olduğunu söyler ama benim aylarim geçti fakat hatirladigim birşey yok ne yazikki. Kimseye tavsiye etmediğim durum.
(bkz: amnezi)
Hafıza kaybı yaşayan insanlara
müzik dinletilmesi önerilir;
çünkü beyin şarkıların içine bir
çok anıyı kaydeder.
geçici, kalıcı olmak üzere ikiye ayrılır. dövme mi lan bu diye sordum kendi kendime. benim başıma gelendir. zaman mı çok hızlı geçti anlamadım ama ne ara mart ayına geldik bilmiyorum ve ocaktan marta kadar ne yaşandı bitti bilemiyorum. ben başka bir şehirdeydim, kendi evimde, işimde gücümde anam bir baktım anamın evinde anamın yemeğini yiyorum, kendi evime taşınmaya çalışıyorum, iş de ayrı zaten. dedim ne oluyor. o arada bana ne oldu. yok ya bence zamanda yolculuk bulundu ilk bende uygulandı. vuuhuu aşk hayatında da böyle ekşınlar istiyoruz.
Fazla ve gereksiz düşünmek yüzündendir. Zihniniz ne kadar boş ve dingin olursa hafıza da o kadar iyi olur.
son aylarda (kaç aydır onuda hatırlamıyorum) yaşadığımdır. buraya üyeymişim onu da yeni farkettim.
geçmişe reset atmaktır. Evet.
Bazen insanı zorda bırakan durumdur.

Gidiyorsan tam gitsene ey kıt aklım.
Ortalama üç yıl falan oldu, kaza yapıp hafızamı kaybedeli.

Bazen unuttuklarım hayal meyal aklıma geliyor da ne kadar çok şey unuttuğuma üzülüyorum.

Mukadderat.
Kafa travmasına bağlı gelişebilir.
Bazen yaşamak istediğim şey.

Herkesi, her şeyi unutmak.
Kocaeli'de yaşanmış. 34 yaşındaki vatandaş kafasını çarpması sonucu geçmişini unutmuş. https://m.haberturk.com/k...sini-kaybetti-2247532-amp

Bazen diyorum iyi mi kötü mü diye. Kafayı resetleyip hayata yeniden başlamak.
Maziyi sıfırlamak.
15 yıldır yurdum insanının içinde bulunduğu durum.
Geçmişi hatırlamıyorum demektir.
iyi olmam için gereken tek şey sağlam bir hafıza kaybı.. Ama böyle geçmişimdeki herkesi, her şeyi unutturacak, bir kalemde silebilecek cinsten..
Ya da umarım şizofrenimdir de herkes ve her şey hayal ürünüdür..
Büyük sarsıntı, humma yüzünden belleğin bozulması veya kaybolması biçiminde beliren ruh hastalığı, bellek kaybı, hafıza kaybı, hafıza yitimi, amnezi anlamına gelir.