bugün

(bkz: cumartesi) yada (bkz: haftanin en yakisikli gunu)
cumartesi
en güzeli görecelidir.ama eminim ki en boktan günü pazartesidir.
en güzel ve hayırlı olan gün cumadır.*
Günleri her 7de 1 aynı isimle çağırmak insan işidir bilirim ama cumartesinin bir ruhu var. ısrarla inanıyorum.
Tesadüfler buldu her cumartesi diyemem.
En mutlu günüm bir cumartesiydi kanıtını da sunamam kendime.
Ama ertelenmiş özlemlerin, yerini sıkıntının aldığı sevinçlerin ortaya çıkış günüdür. 6 gün yaşanan grinin kendini siyah ya da beyaza dönüştürdüğü; acı da olsa bir kesinlik verdiği gündür.
Elde mendil, kafada bitirilecek insanlar ya da alınacak kararların ağırlığı ile koltukta yağmur izlenir. Ya da sevgilinin eli elinde, gözlerine bakarak bu mutluluğun nasıl hak edildiği sorgulanır.
Ne hissedilirse hissedilsin en belirginidir duyguların.
Mutluluk cumartesilerin getirdiği kucak dolusu sonbahardır.
perşembedir. tatile 1 gün kalmıştır.
çarşamba.
(bkz: anket kokan başlıklar)
en güzel gün cumadır. zira iki günlük tatil beklemektedir çalışan insanı. hafta sonu da çalışılacaksa haftanın en güzel günü diye bir gün yoktur.
hiçbir zaman yarın olmamıştır.
çalışan için: cuma. çünkü umutludur hafta sonundan.
dindar için: dini günü.
alemci için: içtiği gün.
kadınlar için: altın sırasının kendne geldiği gün.
erkekler için: dırdır olmadığı gün.

(bkz: deliye her gün bayram)
kendini rahat ve mutlu hissettiğin her gün, en güzel gündür.
kişilere göre değişim gösterir.

*baba parası yiyen zengin çocuğu için, haftanın her günü.
*baba parası yiyemeyen fakir ama gururlu genç için, haftanın hiçbir günü.
*ilköğretim ve lise öğrencileri için, cuma.
*üniversite öğrencileri için, bunu pas geçtim.
*devlet memuru için, cumartesi-pazar.
*asgari ücretle çalışan kişi için, tatili hangi günse.
*genç kız için, sevgilisiyle buluşacağı gün. *
*komünist genç için, eylem günü.
*..
*..
(bkz: cumartesi)
bugün orada da cumartesi mi?
cumayı perşembe sandığın gündür. o günün cuma olduğunu öğrenmek öyle bir kan akışına sebebiyet verir ki, yerinde duramazsın. kısaca cumadır bu gün.
kendini yanındayken hiç terk edilmeyecek ve hep kabullenilecek biri olarak gördüğün kişi tarafından öpüldüğün gündür. ama bu günün haftada sadece bir gün olduğunu sanmıyorum tabii. o yüzden o harika insan tarafından öpüldüğün gün, ertesi günü de tatil olan bir günse, hatta günün kendisi de tatilse, insan ne isteyebilir allah tan daha!
evet evet, sevgili tarafından öpülünen cumartesi günü...
değişir. tatilin ( bayram, haftasonu, yıllık izin ya da her neyse )bir önceki günüdür.
insan oğlu her zaman umut ile yasar ve onun icin en güzel gün yarındır.
cuma günüdür. tatile geçmenin verdiği huzur ve boşluk insanı rahatlatır. ama benim gibi öss hazırlığında olan bazı arkadaşlar için pek bir şey değişmez sonuç itibariyle. olsun, tatil olsun bizim olsun.
8. gün
kesinlikle cuma tatilin habercisidir.
herkes icin degisir benim icin salıdır.
bence cuma ohhh hafta bitmiş okul iki gün yok gel keyfim gel. ama pazartesi durum tam tersi bir hal alır o ayrı. (bkz: pazartesi sendromu).
cumartesi heryer daha güzel geliyo insana..
cumartesi günleri çalışmayan şanslı insanlar için * en güzel gün olarak tanımlanabilmektedir.
Sabah okul için erkenden kalkıp okulun olmadığını öğrendiğin gün *