bugün

otobanda veya herhangi bir yolda 250 km/sa hızını geçtiğini görmektir. altında sağlam bir araba olması lazımdır. 'göt ister' sözünü arkadaşlarına yedirmiş kişidir.
nasıl bir duygudur merak ettim, 210 u gördüm ama araba patlıyordu. trafik canavarı değilim ya, trafiğe kapalı otobanda denemek amaçlı yapmıştım. 250 yapan bana ulaşsın, yol parasını ben katacam 250 yi görmek istiyorum. *
Onu bilmem de bunu yapan insan, 250'yi geçtiği sırada ibreye bakıyosa işi sakat.

- abi 230, 240, 247, 248 abi geçiyorum abiii 251
-önüne bak laaadarşdırşdurşdürşbrrrşşttt

kazadan sonra nfs'deki çocuğun, kazadan sonra polis merkezindeki hatuna gülümsemesinin bir kopyası ifade ile;

-abi ama geçtim 250'yi dime. ehehe
radyoda otomatik olarak "geliyorum yanına yoluna ya rab" şarkısını duyacak olan kişinin gördüğü son şey...
(bkz: trafiğe kapalı otoban)

neresi lan burası, herkez gidip deniyor.
ardından beyaz bir ışık görmekle sonlanacak macera.*
(bkz: kawasaki zx14r ninja) bir motor 340 ile giderken nasıl üstünde durulabilinirki?
(bkz: need for speed)
formula 1 pilotlarının her hafta yaşadığı durum.
musalla taşında sonuçlanır.
düz yolda, hafif gerilme hissi ile karışık yolu idrak etmeye çalışırken, hafif sağa sola doğru çizgi kaybının verdiği heyecan ile devam eder. viraja gelindiğinde hızınızı sabit tutmuş ve viraj çizgisinde aracınızın direksiyonu tepki veriyorsa sorun yoktur. ancak tepki vermiyor ve araç çizginin dışına çıkıyorsa, ya bindiğiniz araç bu hıza göre yapılmamış, ya da sürücülük tecrübeniz bu hıza göre değildir. sonuçta virajlarda araçların yol çizgisine sadık kalmasının en büyük kuralı, virajdan önce uygun vites ve limit frenin yapılmış olmasıdır. diğer olasılıklarda bu gibi yüksek hızlarda araç içerisinden tek parça içerisinde çıkabilmek büyük şans ister.

gerekli modifikasyonlar yapılmış veya araç bu tip hızlara müsait ise keyifli bir sürüş olur. ancak standart bir araç ile bu sürati yapabilmenizi mümkün kılmayan araçlarda, tekerleklerin, aerodinamiğin ve yol tutuş sistemlerinin sizi yarı yolda bırakması an meselesidir. en başta lastiklerinizin üzerinde yazan harflere göre maksimum hız kapasitesini bilmiyorsa, bildiği duayı okuması tavsiye olunur.
buna göre: q-max.160 km/s, r-max.170 km/s, s-max.180 km/s, t-max.190 km/s, u -max.200 km/s, h -max.210 km/s, v -max.240 km/s, z -240 üzeri, w -max.270 km/s, y -max.300 km/s.
(bkz: #5362163)
hud üzerinde 880 mph görenleri pek de şaşırtmayan durumdur. *
güzel histir.
kızılcahamam ankara arasında hafif rampa olan bir yolda clk 200 ile denenmiştir. gaz köklenince rampanın da etkisiyle hız 260 oluyor.
ama düz yolda limitatör o hıza izin vermiyor bu arabada. yani biraz rampa varsa rahatlıkla ulaşılan hızdır.
iyi bir araba kullandığını anlamaktır. (bkz: volvo s80)*
3. sayfada kendi haberini hazırlamaktır.
ne 200'ü ne 250'si en az 700'ü vardı.
adrenalin fışkırması yaşanılır, hormonlar olmadığı kadar hızlı çalışır ve yan koltukta iseniz sürücüye saniyede 5 kere bakabilecek kadar kafanızın yol ve sürücü arasında gidip gelmesini sağlar. malum yusuf yusuf...
azrail'in az ileride seni beklemesidir...
hava filtresi takılmış bir peugeot 407 ile triptonik vites yardımı ile yaşadığım olaydır...
audi rs6 ile kolayca yapılabilecek eylemdir. baba tarafından çeşme otobanında denediği ve başarıldığı görülmüştür.

merak üstüne edit: araç 2002 model olup 4.2 v8 motora sahiptir.*
söz konusu araç delorean ise, hız göstergesi 250'yi geçtikten sonra, çok daha fazlasını göreceğiniz olaydır. geleceğe kart atıp, kendinize olayına amına koydum diye söyleyebilirsiniz.
hayatta en az bir kez yaşanması gereken an.