bugün

iğrençlik yine paçalardan akıyor bu gece. Ben güzel kız gördüğümde hüzünlenmiyorum ve benimle olsun diye de çabalamıyorum ama bakarken bokunu çıkarmaktan korkuyorum.

Bazı kadınlara bakmaya doyamıyorum çünkü gerçekten çok güzeller amk.
Böyle bi kızı doyasıya yalasam hiçbir sorunum kalmazdı diye düşünür ama yalayamayacağını bilir.
ne için hüzünlendiğine, o anki durumun imkan-şerait-olanağına bağlı olarak hakkında yorum yapılabilecek erkektir.
karşıt görüşlü erkek için;
(bkz: çirkin kız gördüğünde kahkaha atan erkek)
adam gibi adamdır. artık günümüzde her kadının cinselliğe zorlandıgının farkındadır.
sebebi ona sahip olamamak olan durumdur.
acizliktendir o.
(bkz: anne bizde niye yok)
yeterli donanıma sahip olmadığını düşünen erkektir.
hayatım boyunca güzel kızlar göreceğim ama hepsiyle vakit geçiremeyeceğim diye düşünen erkeğin hüznüdür. yok yok empati yapmadım bizim bir arkadaş böyle hissettiğini söylemişti.
kendine güveni olmayan erkektir.
içten engelli erkektir.

(bkz: arabasına aşık erkek modeli)
Eski sevgilisine benzetmiş olabilir.
kendisine güveni olmayan, beğenilerini eyleme dökemeyen, yalnızca bakmakla yetinen erkeğin makus ve mutlak talihidir. unutmamalıdır ki birileri bakarken birileri harekete geçmektedir. şüphesiz alıcı kişi yalnızca bakıcı kişideki hüzün katsayısını daha da arttıracaktır.
kendisini yetersiz gören, hüzün verici bir erkektir.
bu hüznü yaşayan arkadaşa : her güzel kızı etkileyeceksin diye bir kural yok ve etkileyemiyorsan bu senin başarızlığın, yetersizliğin falan değildir merak etme.
"ben güzele güzel demem, güzel benim olmayınca" diyordur bir yandan da, teselli buluyordur.
18-20 yaşlarında çıtır mı çıtır, güzel mi güzel bir hatun görüp "şerefsizim cinsel bir dürtüm yok, annem sandım." diyerek hüzünlenmesidir. oruç kafana mı vurdu oğlum? sevgiline, kız kardeşine benzet bari de, yemiş gibi yapalım.
(bkz: kedinin ulaşamayacağı ciğere hüzünlenmesi)
güzel kız gördüğünde içi acıyan ve duygulanan erkektir. kızın fiziksel hiçbir güzelliği erkeğe seksüel bir haz vermez. erkek kıza sanki çok sevdiği, taptığı bir varlıkmış gibi bakar. tanıyıp tanımaması önemli değildir. kızı her gördüğünde hüzünlenir. hep yaşar bunu. sebebi, küçük yaşlarda kişiye verilmeyen anne sevgisidir.