bugün

Geri gelmemelisin...
Ya olduğun yerde kalmalısın ya da gittiğin yerde. Çünkü dönüşler hep yaralar insanı.
öğrendiklerimizi neden aklımızda tutmakta zorlanıyoruz?

şöyle ki;

"Ortalama bir insan görmeden bakmakta, duymadan dinlemekte, hissetmeden dokunmakta, tat almadan yemekte, fiziki bilince ulaşmadan hareket etmekte, koku alma bilincine ulaşmadan nefes almakta ve düşünmeden konuşmaktadır. Böyle bir ‘duyusal körlükte’ belleğin evrenle ilişkisi kesilir."

(bkz: Leonardo da Vinci)
"Tanrı'ya inanmıyorum," dedi.

“Ama sen ustaca yapılmış bir saatin parçalarıyla oynarken, bu saatin ne işe yarayacağını anlamadığı için onu yapan ustaya inanmadığını söylemeye cüret eden küçük bir çocuktan daha aptal ve akılsızsın."

(bkz: Lev Nikolayeviç Tolstoy)
Bazen.
Yıldızları süpürürsün, farkında olmadan,
Güneş kucağındadır, bilemezsin.
Bir çocuk gözlerine bakar, arkan dönüktür,
Ciğerinde kuruludur orkestra, duymazsın.
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

William Shakespeare
Bir fırtına var içimde tüm hayallerimin çatısını uçuran.
ya bir yol bulacağız, ya da bir yol yapacağız.
Sen ona şiirler yazarken o başka mısraların kadını oluyor ve şiirler bir gün daha onsuz kalıyor. Gittiğin yeri mutlu et şiir kadını.
Biz yalnızız. Kendimizi kandırabiliriz ve bu böyle değilmiş gibi davranabiliriz. Hepsi bu.

(bkz: Rainer Maria Rilke)
Küfür ruhun yelpazesidir amk.
'' Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle, gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladı mı, artık hiç bitmez!... '' E.E. Cummings
"Zulüm Bizdense, Ben Bizden Değilim" Rachel Corrie
''hayallerle yaşayanı gerçeklerle sikerler.''
Dertler benim hayat umutlar yarinlar mutluluklar senin olsun.
Kendinize depresyon ya da itibar kaybı teşhisi koymadan önce, çevrenizdekilerin aşağılık insanlar olmadıklarından emin olun.

Wiliam Gibson/
görsel
işgilli büzük dingilder. Her zamanda böyle olmuştur.
Şu an yanımda olmanı çok isterdim.
Ama değilsin.
Sen oradasın.
Ve orası ne kadar şanslı olduğunu bilmiyor.

Nazım Hikmet Ran
köylü milletin efendisidir.
Aklını en acı olana, en derine, en sonsuza atmışsan korkma. Ne sessizlikten, ne dolunaydan, ne ölümlülükten, ne ölümsüzlükten, ne seslerden, ne gün doğuşundan, ne gün batışından. Sakin ol. Öylece dur. Yaşamdan geç. Kentlerden geç. Sınırları aş. Gülüşlerden geç. Anlamsız konuşmaları dinle, kahvelere otur. Artık hiçbir yerdesin.

Tezer Özlü
Suskun, ketum gibi değil. Ketum kararı çoktan verilmiş, yerleşmiş bir hâli beyan ediyor. Suskun öyle değil. Suskun, sitemkâr bir kelime.
‘’Son balık avlandığında, son ırmak kuruduğunda, son ağaç kesildiğinde beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak’’ Kızılderili Atasözü
Yaşadıkça gördüm ki cüceymiş bütün devler.

anonim.
görsel
Aldırma gönül aldırma. Evet.
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar