bugün

yaptığı gafla tepkilerin hedefi olan mehmet ali erbil ile ilgili aynı gaf nedeniyle ekranlardan uzaklaşan güner ümit in duyduğu üzüntü. ümit e göre mali o sözleri bilerek söylemedi.

bir de içinde bulunduğu ruh halini ve yaşadıklarını anlattı.
--spoiler--
o yıllarda neler yaşadığımı hiç unutamam. Bu çok acı kötü bir şey. Alevi dostların Mehmet Ali yi fazla ciddiye alıp üzerine gideceklerini sanmıyorum. Yapı itibarıyla Mehmet Ali zaman zaman ipin ucunu kaçırıyor ama kasıtlı olarak bu lafı etmesi mümkün değil. Kendimden pay biçiyorum. Nasıl benim kastım yoksa, Mehmet Ali de böyle bir talihsiz laf etti.
--spoiler--
(bkz: bsg)
güner ümit kendi haline üzülmelidir. onun konuşması yasalara göre suçtur ama mehmet ali erbil in konuşmasında bir suç yoktur. hassasiyet gösterenleri anlıyorum ama mehmet ali erbil bir kesimi hedef alarak konuşmamıştır. o tepki gösterilen kelimeyi de "ensest ilişki" anlamında değil "grup seks" anlamında kullanmıştır. yani bu hatalı konuşması, çok fazla iyi niyet içermektedir. grup seksle ilgi espiriyi biraz anlarım ama ensest gibi neredeyse tüm insanlar tarafından sapıklık kabul edilen bir konu hakkında espri yapılmamalıdır.
nasrettin hoca nın dediği gibi eşekten düşenin halini bilmektir. mum söndü gerçek değilse bu tepki niyedir, insanları huylandırmamaları gerektir ayrıca.
(bkz: bozacının şahidi şıracı)
(bkz: erdoğan ın kılıçdaroğlu na üzülmesi)
son pişmanlık fayda etmiyor güner efendi. insan ağzından çıkan lafı bilmeli. evet.
güner ümit'de mehmet ali erbil'de bu beyanatları bilerek yaptıkları için bunlara gaf diyemiyorum bu sahışların kafasında algı ensestdir, alevi toplumu yüzbinlerce tazminat davası açmalıdır bu türden olaylarda, güner ümit'e karşı çok güzel bir tepki verdiler ama mehmet ali erbil konusunda gerçekten yanlış yapıyorlar programında iki kere tekrarladı aynı cümleyi açın davalarınızı bir daha böyle cehalet dolu cümleler edemezler.
Timsah gözyaşları.