bugün

günlük hayata dair genellemeler serisidir.
tespit no bilemem kaç : insan hastayken hiç bir halttan zevk almaz.
güzel görünen ve ünlü bir markanın poşetiyle birlikte terziye verilen bir giysiyi asla verdiğiniz poşetle geri alamzsınız.
çok iddialıyım bu konuda.
para üstü alırken eski paraların kakalanması.
istediğiniz kadar kahve için, eğer çalışmanız gereken bol miktarda konu varsa o kahveler ters etki yaparak daha çok uykunuzu getirir.
internetten birşeyler indirmek alışkanllık yapar bünyede.
*ı olanın imanı olmaz.

her gün üniversite durağında dolmuş beklerken, yürürken, otururken yaptığım rutin tespitim.
o ahmak adam murphy, çoğu zaman haklı lan, en olmaz denen mi olur hep ?

tanım: yazarların, diğer yazarların da faydalanmasını istedikleri *, gündelik tespitlerdir.
evinizin önünden neredeyse her dakika geçen taksiler; acil bir işiniz olduğunda, hava berbat olduğunda ortadan kaybolurlar ve mutlaka bir kaç yüz metre yolu küfür ede ede yürürsünüz taksi bulmak için.
şemsiye ile evden çıktığın gün dünyanın en güneşli gününü yaşarsın.
kirçöz,pasçöz,porçöz gibi çözleri intihar edecek arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum.*gözlerimin önünde oluşması aylar sürmüş pası söktü fıss fısss diye yazık lan.
mörfi kanunları.
gezegenden siktirip gitmesi gerek çok nesne var.
ataların da dediği gibi malesef ne tarafa dönersen dön götün nedense hep arkanda kalıyor.
duştan sonra saçınızı öylesine bi şekil verirsiniz. mükemmel olur. ama ertesi gün dene olmaz. niye? ee güzel olmasını istiyorsun. murphy laws.
Kaçan kovalanır..
Sevgilin varken etrafindaki sana yazan guzel kizlarin sayisi artar. sen -"Benim dunyalar guzeli bir sevgilim var canim banane?" dersin. Aradan biraz daha zaman gecer ve bu tip kizlarin sayisi iyice artar. sen yine -"Benim sevgilim var, iyi kotu idare ediyoruz iste!" dersin. Artik kizlar abartir durumu ama sen son gucunle buna karsi koymaya diraye edersin ama sonunda olan olur. Sevgilinden ayrilirsin ve etrafinda sana yazan tek bir kiz kalmamistir. hepsinin nereye kayboldugunu dusunursun basin iki elinin arasinda.
--spoiler--
-tanri başarısız oldu.
+nasıl?
-big bang. büyük patlama. deney kapsülü elde patladı.
--spoiler--
güneş batar, güneş doğar.
tıpkı, aşkımın, hayallerimin, umutlarımın, yarınlarımın, mutluluğumun, mutsuzluğumun, acımın doğup batması gibi.
ama biliyorum şafaksız sabahlara gebe bu sıradan günler.
bir gün ben batacağım ve bir daha doğmayacağım.
belki de batmamak üzere doğacağım, kim bilir.
şüphe doğar ve batar, inanç da öyle.
insan hayatı gündelik yaşam içinde budur işte.
hayat sana hep karanlık geliyorsa; gözlerini aç ve yeniden bak.
mekanik davranıp, monotona bağlamak yaşamın en zararsız hali.
kadıköyde hatun kesmekten sıkıldıysan ve bekar bir erkeksen yanında eter taşımalısın.
elinden gelen her şeyi yaptıktan sonra bile işin hallolmuyorsa allaha teslim ol. ve ona karşı görevlerini ne olursa olsun ihmal etme. öyle bir çözer ki düğümleri, aklın şaşar. sabahtan akşama kadar uğraştığın iş hiç beklemedğin bir yolla bir anda çözülür ve sana yine şükretmek kalır!

ben bugün bunu tespit ettim.
kızlar bir ilişkiye başlama sürecinde diğer insanlardan uzaklaşırlar. ilişki bitmek üzereyken de onlara ihtiyaç duyup yakınlaşırlar.

erkekler bir ilişkiye başlama sürecinde diğer insanlara ihtiyaç duyarlar. ilişki bitmek üzereyken de onlardan uzaklaşırlar.

işte böyle sevgili kızlar. asdasdqwertyveyagordonfreeman ablanızı dinleyin. ilişkiye başlarken etrafınızdakileri kırmamaya özen gösterin. sonra lazım olurlar.
ulan türk milleti olarak uzaya çıkacağız bir gün ama hala küçük çocuklara en çok kimi seviyorsun anne mi baba mı? sorusundan vazgeçmeyeceğiz.
insanlar korkaktir.