bugün

benimle aynı kaderi paylaşan tiryakidir. bıraksam elde değil, bırakmasam gönül razı değil. tam bir paradoks.
içmediği zaman ellerini nereye koyacağını bilemeyen insandır.
sigarayı bırakmadan önceki halim. en az 20 sigara içiyordum. çok şükür bırakalı 1 sene oldu.
ciğerinin yerinde bali poşeti olan biridir.
istatiksel olarak, günde 21 tane sigara içebilen insandan 3 ay falan fazla yaşaması gereken insandır.
Bir paket deyince hiçte öyle çok gelmiyor insana ama 20 harbiden fazla.
agzı küllük gibi olan insandır.
hergün on lirasını çöpe alabilen insandır.
buyrun benim.
ağzı vidanjör gibi kokar. Hemen yanından uzaklaşılması gerektiği insan türüdür.
paketlenmeye hazır insandır.
insanın eli yorulur gözü korkar ama;
paket paket içenler var.
parası var ki içiyor , kullansaydım bende öyle içerdim . . .
günde 40 tane içen insandan yani babamdan sanırım yaşam ömrü daha uzun olacaktır.
günde 1 paket sigara içmiş olan insandır.
tehlikeli hastalıklara adaydır.
ciğersizdir. metaforik değil ha, gerçek manada.
özellikle insanın kafası bozuksa sıkıntılarını uzun bi dönemde aşamadıysa zorlanmadan yapacağı eylemdir. ha bununla kalır mı kalmaz, o 20 daha sonra 40 da olur.
zengin insandır.
sağlığını ve bütçesini düşünmeyen insandır. üstelik arada bir 'ulan günde 20 sigara, haftada 140 sigara, ayda bimem kaç sigara eder.'diye hesaplayıp 'epey para yapıyo vay bee!' diye hayret eden insandır kendileri.
yürüyen kül tablası gibi kokan insandır. konuşurken duyduğun tek şey ağzının nikotin kokusudur. iğrenndirir.
ayrıca bu arkadaşın gözenekleri vücudun oksijen ihtiyacından dolayı göz göz olmuştur.
hani şarap mantarıyla bir gözeneği kapatabilirsin yani o derece.
(bkz: hedef 25)
tıknefes olmuş insandır.
severek ve isteyerek içiyorsa şanslıdır. bugün 1 paket sigaradan zevk alarak içmek için hem ona verilen paranın eksikliğini duymamak gerekir hemde severek içiliyorsa, hakkını vererek içmek istenir. yanında bir kahve, odasında bacak bacak üstüne atmışken yada elinde tv kumandası zap yaparken. Sigara içmekten hala daha keyif alanlar için söylüyorum; günde 20 tane sigara içebiliyosan ve bunu maaşlı çalıştığın ve kirada oturduğun evde yapabiliyosan o zaman gerçekten şanslısın. bu tespitin üzerine yakılmaz mı şimdi bitane daha he?
üstün bir meziheti yoktur. çoğu insan gibi günde bir paket sigarasını içer ve uyur. kendi tercihidir. zaten her yerde kıstlama adı altında bir faşizme gidilmişken, üstüne gidilmesi pek önerilmez.
büyük bir dert küpüdür ama aynı şekilde de aptaldır kendisine bu kadar vurabildiğine göre.

kendimden biliyorum.