bugün

sağlığını düşünmeyen , üstünün nasıl koktuğunun farkında olmayan günde 1 paket sigara içen kişidir.
çoğu tiryakinin gerçekleştirebildiği eylem.
içtiği sigaradan çok derdi vardır, yanaşmayın.
ağzı çöplük gibidir.
muhtemelen üniversite ögrencisidir.
icinde 40 tane sigara olan rocket marka sigara almissa, bugun yarim paket ictim diye kendini avutan kisidir.
kimseye zararı olmayan insandır. ha otlakçılık yapıyor ipne bizim sigaraları götürüyor diyorsanız ona bir şey demiyorum.
muhtemelen benim gibi bu hafta *, her gün 2şer tane vizesi olan bir üniversite öğrencisidir.

hamiş: sabahtan beri 1 paket bitti. görükle'ye inip almaya üşeniyorum.
izmarit gibi kokan insandır. Rahatsızlık vericidir.
günde 10 çiftli içebilen insandır.
çevresine karşı çok da duyarlı olmayan insandır.
azraile gel canımı al diye davetiye çıkartan kişidir.
günde yirmi sigarayla nasıl idare ettiği anlaşılamayan kişidir. sabah altıda kalktın günün en güzel iki sigarasından ilki yataktan çıkmadan yaktın bir sigara sonra duş traş giyinirken bir sigara çıktın yola servis beklerken elini nereye koyacağını şaşırırsın bir sigara gittin işe bir şeyler atıştırdın mesai başlamadan yak bir sigara saat on küsür damarların çekilir gibi oldu kandır arkadaşı in aşağı yak bir sigara on bir küsürlerde sinirlerin çelik gibi gerilince anladın sigara vakti geldiğini bir sigara içtin yemek saati geldi yarımda indin yemekhaneye tıkındın hızlıca ki vakit kalsın sigaraya bir sigara yemek sonrası bir sigara da x arkadaşla muhabbette başladın çalışmaya iki buçukta tahmin et bakalım ne oldu evet bildin canın sigara çekti çıktın bahçeye bir sigara yine iş yine iş ulan şu iş olmasa ne sigara içilir be düşünceleri içinde saat dörde gelir gibi olunca bir sigara bak bu sigara da iyi geldi ben ne çalışırım şimdi derken hassiktir saat beş olmuş şimdi inmezsen altıya kadar inemezsin bir sigara akşam işleri toparla falan derken haha saat de altı olmuş iyi mi çık işten servisin kalkmasına on dakika var hadi iyisin yak bir sigara yedi gibi indin servisten biraz yürüme yolun var boş boş yürünmez bir sigara eve geldiğinde bir de bakmışsın sabah açılan paketten yedi tane kalmış lan bu yetmez deyip bir paket yedek aldın eve çıktın yemek yedin saat sekiz gibi bir sigara televizyonla işin olmaz açtın sözlüğü ve işte burdan sonra saymanın zor olduğu zamanlar sigara üstüne sigara neden hep bu sigarayla ilgili başlıklar yüzünden. saat ikiye kadar sözlükte takılsan sekizden ikiye yedi saat var ki bilgisayar başında bu da en azından on dört sigara eder sonra bilgisayarı kapatıp yatmaya hazırlanırken bir sigara ve günün en güzel iki sigarasından ikincisi yatağa girip yorganı çekip bir sigara.
ne etti bakalım on üç sigara eve gelinceye kadar hımm sonra bunlar evet otuz sigara. peki eve gelmeyip taksime içmeye gitseydik sözlüğün bu yıkıcı etkisinden arınabilir miydik soruna da içkiyle içilen sigaraları düşünüp bok arınırdık cevabını yapıştırıp o zaman da kafadan kırk sigara içildiğini hatırlayıp,
yak bir sigara.
zamlardan sonra ender rastlayacağımız insan tipi.
çakmakla bütünleşmiş insandır.
zamma rağmen içebiliyorsa zengindir.
ciğersizdir.
Ayni zamanda gunde 1 paket icebilen insandir. Hayat ne tuhaf degil mi?
(kulagi nasil tutmakti ki o?)
hayatında sigara içmemiş kişilerin "ayy nasıl içiyosun iğrençsaan" tarzı yorumlarına bi siktir git i çeken kişilerdir. *
bu kadar zamma karsı olmedik ulan ayaktayız diyen ama yakında ciğerlerinde çıkacak problemle aramızdan ayrılacak kişidir.
yine mi zam yine mi zam desede zamına koyayım yinede içerim diyen insan....
standart paketlere bağlı kalan muhafazakar bir insandır.
tiryakidir.
yemeği seven insandır.
bazıları 20 senedir içer, akciğer kanseri olmuştur ve şunu der: "çok kola içme, kemik erimesi yapıyormuş".