bugün

konuşabiliyorum diye adam olduğunu zanneden bir tipin lafıdır.

(bkz: siktir)
Kişinin şahsına münhasır bir karar. illaki de yağ diyorsan kuyruk yağına aban! bu arada o, tavuğa tecavüz eden kesin yemiyordur! seni gidi aktif insan seni.
günah diye domuz eti yememektedir işte. cevap basit değil mi?
kişinin kendi seçimidir.
haramı işlemeyen tiptir. adamdır.
gayet normal bir tiptir. domuz etinin diğer özelliklerini bilmiyor ki çünkü adam? o yüzden de sadece günahı öne sürüyor. sanıyor ki dana eti, tavuk eti gibi lezzetli bir şey. günah olmasa ve bu adam kasapta, markette görse gene de yemez. böyle iğrenç görünüm ve koku bir tek canlı dışkısında var. zaten benim gördüğüm kadarıyla avrupada falan domuz eti dana ve tavuk etinden daha ucuz. pek çok defa da domuz etini fakirlerin tercih ettiğini duymuştum zaten.
domuz etinin sağlığa zararlı olduğunu, damarları tıkadığını bilen tiptir adamın hasıdır.
kendi pisliğiyle beslendiği için günahtır. ayrıca sağlığa zararlıdır. plajlarda yaşlı turistlere dikkat edilirse heryerleri normalinden fazla pörsümüştür.
hayat kadınlarıyla birlikte olan, namaz kılmayan, oruç tutmayan, içki içen, cenabet gezen ancak domuz eti yeme işine gelince bu işten uzak duran kimselere çüş demek istiyorum.
daha domuz görmemiş olup sırf özentiliğinden kendi kakasıyla beslenen hayvanı yiyen tipten daha iyidir.
Sevap diye oruç tutmayan tipten hiçbir farkı yoktur. Kişinin kendi düşüncesidır.
günahların birbirine karıştırılmaması gerekir. diğer günahları işliyor diye bunuda yapması beklenmez ama diğer günahlarıda yapmasa iyi olur tabii.
domuz eti mecbur kalınırsa yenilebilir.mecburiyette ölümden kurtulmak gibi şeylerde geçerlidir sanırsam.işlenen bir sürü günahında terkedilmesi iyi olur kanaatindeyim allah bizi onlardan uzak tutsun inşallah.
etçil hayvanlar yenmez kardeşim ( çinli degilsen ) domuz plastik ve metal hariç herşeyi yer yamyamdır, deniz ürünü degil ise otcul hayvanlar yenir, ben yurt dışında yaşamaya başlayana kadar domuz eti görmemiştim ne igrenç kokudur o.
cahilliğini açığa çıkaran başlıktır. domuz etinin ne kadar temiz ortamda üretildiği iddia edilirse edilsin temiz olamaz arkadaş. hayvan s.çtıgı b.ku yiyor bi kere.. onun görevi o; temizlemek, pislikleri öğütmek. hayvanın hücreleri bile pisken hangi akıl hangi mantıkla yenilir? zaten haram olmasının sebebi de hayvanın pis olması.
dinde günah olmasa, küçüklükten beri yemiş olsa, hiçbir şekilde pis olduğunu düşünmeyecek ve soluksuz yiyecek olan tiptir.
Not: ben de yemem çünkü doğduğumdan beri domuz etine karşı dolduruldum. Yok kendi bokunu yiyormuş, yok kendi yavrusunu yiyormuş. Domuz demek bile günahmış.
içki içmekte bir sakınca görmeyen tiplerdir.

bunlar müslümansa ben değilim amk.
belki de vejeteryandır. belki de et yememeye programlıdır. sevenine afiyet olsundur, bir karışıyor muyuz size:

görsel
Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yerken aynı hassasiyeti göstermez.
domuz eti mevzuunda az biraz oturup düşünmemiş tiptir..

yaşadığı ülke muhtemelen türkiyedir veya resmi din'i görünürde olmasa bile içten içe islamiyet olan dindir. bireyin yaşadığı ülkede domuzun satılma ihtimali de yok. eğer kendisinin de fetişist bir yapısı yoksa gidip de birkaç avcıya para verip ''bana bir domuz yakalayın. yarısını şimdi alın, yarısı da iş bittikten sonra'' diyecek hali yoktur. bu gibi sebeplerle ille de ille domuz eti yemek zorunda değildir. alkol satılımı var türkiye'de. e adam da dolayısıyla içiyor. yasal hale gelmesi durumunda ben eminim ki tüketim artacaktır. insanlar yavaş yavaş bırakıyor artık bu din tabusunu.

hakikaten yiyip de sağlık açısından bir zararını gören ve müslüman olan kesimin günah algısına hitap ettiği için yememeleri normal bir davranıştır.
haa neymiş bu norm yahut kime göre neye göre normal diye soruyorsanız cevaplarını yukarıda verdim.
hava olsun diye domuz eti yiyip kendini farklı zannetmekten kat kat daha iyi olan hatta mukayese bile edilemeyecek bir eylem. bu insan en azından kendi inançları doğrultusunda yaşar. günah diye alkol almayan birisi neden dikkat çekmiyor da domuz eti yemeyen tip hemen ikiyüzlü, alkolik, her haltı yiyen yaftasına maruz kalıyor anlamış değilim. asıl ikiyüzlü kendini bi' bok zannetmek için domuz eti yiyenlerdir. müslüman olmayan arkadaşlarım oldu adamların yediği domuz beni zerre etkilemedi hatta bir tanesi bahçede değişik renkli bir domuz besliyordu hayvan köpekten daha zekiydi oturmayı falan öğretmiş buna. neyse. Allah'ın yarattığı bir hayvandan sırf eti haram diye nefret etmek kadar hava olsun, farklı görüneyim diye yemek de iğrenç bir harekettir. ona kalırsa kedi de yenmez ama kimse kedi üzerinden trollük yapmıyor.
(bkz: domuz etinin hristiyanlara haram olması)
haram olan alkolü içerler. genellikle.
hayattaki büyük bir zevkten haberi olmayan ve mahrum kalan tiptir. aynı zamanda dogmatiktir.
Aslinda cok az bir kitledir. Sahsen hayatinda hic domuz yemeyen bir kisinin caninin durduk yere domuz isteyecegini ve gunah diye demeyecegini sanmiyorum. Zaten cogumuzun domuza olan herhangi bir istegi yok ki. Abartmayin. Ayrica kendini gunah diyip zorla tutan biri daha once yemis ve tadini sevmistir ki oyle diyordur. Ama bu Tansiyonu cikar diye tuz yememekten farkli bir sey degil.
Evlilik disi birliktelige karsi degildir.