bugün

çok garip bir duygudur. özellikle bu gidişler arasındaki zaman farkı az ise.
ikinci gidişimde hep bakkal benim hakkımda bir şeyler düşünüyor gibi hissediyorum:
bakkal:

ehehehe salak az önce de gelmişti. unuttuydu heralde alacağı şeyi.
ahaha yine bu çocuk. annesi tekrar gönderdi heralde salağı. bakayım ne alıyor. yufka ve yumurta. hahahaha misafir geliyor heralde bunlara, annesi yine bakkala postalamış zuhaaaa.
ee bu çocuk gündüz de geldiydi. dur bakalım ne alacak... biskrem. biskrem için mi geldin lan ahahahaha. ölecek miydin lan yemesen. bi biskrem için bakkala mı gelinir malak herif.

işte bu tarz duygular, kötü hisler hep.
sırf bakkal hakkımda bir şeyler düşünüyor gibi geldiği için ikinci gidişte öteki bakkalları tercih ettiğim oluyor...
tabi bizim bakkal beni diğer bakkala giderken görürse o da kötü bak.
bu çocuk az önce benim dükkanda değil miydi lan? gitmiş öteki bakkaldan ekmek almış bak salak. bizde yok mu lan aynı fırından geliyor!
bugün başıma gelen olaydır. alışveriş yaptık arkadaşlarla eve geldik fark ettik ki, içecek almayı unutmuşuz. 3 tane kürdan aldık kısa çöpü çeken gidecekti ve malesef kısa çöpü ben seçtim. çıktım evden bakkala gidene kadar sürekli, az önce bu salak gelmişti acaba ne unuttu, o kadar yolu tekrar yürüdü gibi düşüncelere girdim bakka amca ya bunları düşünürse diye. kısacası çok kötü bir durumdur.
Bir sabah bir de akşam giderim.
(bkz: ekmek)
2. gidişte bakkal ters ters bakar, sanki kızını istemeye geldikte kayın babamız olacak.
eğer tatili gün boyu evde pijama terlik ikilemesiyle ayaklarını uzatıp tv izlemek, bilgisayar başında pineklemek ve kitap okumak ha bi de yine evde sınırsız yemek ve uyku olarak görüyorsanız ben gibi o bakkala birinci kez gitmek bile ızdıraptır başlıkta geçen olaysa çin işkencesi.
Nedense insanı sebepsiz yere geren psikoloji.
Bakkalın sorgusuna maruz kalınacak gibi hissedilir.

+iki ekmek daha alabilir miyim.
-al almasına da sen az önce gelmiştin. Ne o yetmedi mi.
+Ehehe abi aniden misafir geldi de. Bi de en pahalısından malbora.
-evde kız var heralde, samsun almistin az önce.