bugün

akp iktidarının egemenliği sona erince, yüce divanda yargılanacaklarını belirten slogandır. akp karşıtı mitinglerin vaz geçizmezidir.
yolsuzlukların,

hırsızlıkların,

kürt açılımının,

tsk'yı zayıf düşürmesinin,

milletin arasına nifak sokmanın hesabını verecek olmasıdır.
son 8 yılda sol kesimin jargon sloganı oldu.
(bkz: gün gelir devran döner asra bedel)
(bkz: gün gelecek akp izmire hesap verecek)
gün gelir devran döner akepe yunanlılar gibi kordondan denize dökülür merak etmeyin. yobazlar gene iyisiniz ha deniz görmüş olacaksınız hayatınızda.
(bkz: sözlükteki yaş ortalaması)
(bkz: ulusalcıların zeka seviyesi)
keser döner sap döner gün gelir hesap döner
gün gelecek ulusalcılar uyanıkken gördükleri rüyadan uyanıp (biraz garip oldu biliyorum) normal insanlar gibi gerçek dünyada yaşamaya başlayacaklar.

yani inşallah bu gün gelecek. yoksa mütemadiyen kafa sikiyorlar durduramıyoruz.

(bkz: kafa siken ulusalcı zırvaları)
gün gelecek devran dönecek horoz dönecek tavuk gömecek.

sözünü hatırlatan düşünce.
sınırları zorlayan bir hayaldir.
(bkz: o gün berke de cansu dan ayrılcak)*
he he verir verir siz hiç merak etmeyin.tek parti dönemindekiler, Adnan Menders'i asanlar, darbe üstüne darbe yapanlar, koalisyonlarla bu ülkenin canına okuyup sonrada çat diye postmodern darbe olayına girenler, faşitsi, komünisti, terörcüsü, bölücüsü bilmem nesi,... böylece kendi abuk amaçları, idealleri yüzünden milletin canına okuyanı ve daha kimler kimler işte çok verdi ya hesaplarını onlarda verirler emin olun. nese konuşturmayın beni şimdi
akepenin kaçınılmaz sonudur bu halkın divanına çıkarılacaklar tek tek.
Devran biraz * Döner. .
8 yıldır alanlarda atılan slogandır.akp nin bu hesabı ne zaman vereceğini tam olarak bilemesek de o büyük gelene kadar, her geçen gün de daha büyük bir sesle ve kararlılıkla atılacak olan slogandır.

haramilerin saltanatını yıkacağız...
keser döner sap döner...
iyide TSK'nın biraz bastırılması gerekiyordu bu ülke 3 darbe gördü yenisini planlıyorlarmış yolsuzluğa hırsızlığada elinizde belge olmadan sadece kuru iftira. AKP'li de değilim , burası siyaset konuşma yeri mi onuda tam bilmiyorum.
izmir cumhuriyet mitinginde boğazımız yırtılana kadar bağırmıştık bu sloganı.hala o dönücek günü bekliyoruz ama yeni bir şey öğrendik bu kadar satılmış varken zor gelicek o gün.
ulusalcıların tutturduğu bir türküdür. AKp nin halka veremiyeceği bir hesap yoktur.
halk getirmiş ve başının tacı yapmıştır. Hayatı boyunca 01% yada civarı oy almış virane loser TKPML tarzı orgütçüler yada 50 senedir iktidar yüzü görmemiş chp bu durumu farkedememektedir.
saçma sapan slogan. ak parti ne için hesap verecek diye düşündürür insanı. yıllarca siyasetçilere peşkeş çekilip görev zararı üreten bankaları kara geçirdiği için mi, 80 senede onca hükümetin yaptığının misli misli duble yol yaptığı için mi, insanların daha ucuz fiyatlarla uçak bileti almasının hesabını mı verecek, yoksa 490 bin konut yaptırıp, ev hayali bile kuramayanları ev sahibi yaptığı için mi? gerçekten de ssklıları ssk hastanesine mecbur etmeyip onlara özel hastane kapılarını açıp, üstüne üstlük istediği eczaneden ilaç alabilmesinin hesabını nasıl verecek bu hükümet bilmiyoruz, sahi imf ile 4 senedir filan stand by anlaşması yapmıyoruz, ecevit hükümeti gibi imf.den 1 milyar dolar gelsin diye yalvarmıyoruz, bunların hesabını ak parti nasıl verir bilmiyorum.
geçen sene 1 mayısta açtığımız pankarttır.
zamlar durmuyor.
katliamlar sürüyor.
hukuksuzluk aldı başını gidiyor.
eğitim gericileşti.
yandaşlar zenginleşti.
halkımız fakirleşti.

elbet gün gelecek...
vereceği hesap, dün hopa'da yaşanan olaylardan sonra iki katına çıkmıştır.
katiller hesap vermez, çünkü onların vicdanı yoktur.
akp her yere yandaşlarını yerleştirdikten sonra mı?