bugün

dövmenin millete göstermek için yaptırılmadığının kanıtı olan eylem.
Her zamanki gibi yine bir ihtimali gözden kaçırmışız. Kendi için yaptırmıştır belki de sadece. Sonuçta insan her şeyi bir başkası için yapmak zorunda değil.
Onayladığım şey. Göğsümün sağ altına newyork yazıp tarih attırıcam tekrar gidince son seferde zamanım olmadı. Ilk dövmem olucak bir de cesaret edemedim diyim. iç çamaşırından falan da görünmeyecek malum kişi görsün sadece.
bunlardan biri olarak kendimize göre haklı sebeplerimiz var.
demek istediğim hede.
ense, kurek kemigi gibi yerlere yaptirilan dovmelerdir. yapilan dovmenin sekli cinsiyle de alakali bir sey bu sonuc olarak. sirali yildizlar ensede hos duruyor kelebek de kurek kemiginde. ama bas parmakla isaret parmaginin arasina yapilan dovmeye asla hayir demem bak onu gostere gostere yapin *
madem kimse görmeyecek bu acı niye.
aslında başkaları görüyo demektir.
Doğru olanın kişinin kendisinin göremeyeceği bölgelerine dövme yaptırması gibi bir malumattan doğmuş eylem olabilir. ( on numara tanım yaptığımı daha evvel söylemiştim.) şöyle ki kişi görmediği bir yerine dövme yaptırırsa o dövmeyle sürekli karşılaşmadığından dövmeden kolay kolay sıkılmaz. Bu nedenle çoğu insan ilk dövmesini sırtı gibi her an göremeyeceği bölgelerine yaptırır. ( uydurdum)
sadece yatağıma gelen görebilir anlamı vermek.
görünmeyecek birşey için okadar acı çekmek ne kadar doğru olabilirki?
ben dolabın arkasına yaptırdım mesela.
görsel
neden saklamak istediğin bir şeyi bir başkasına yaptırıyorsun ki ? diye sormak isterim hep. görünmeyen yere dövme yaptıran insanlarımız genelde devlet memuru olan ya da olacak kişilerdir. onlar da tehlikenin farkındadır. Bir de ailesinden gizlice dövme yaptıranlar grubuna mensup da olabilir bu insanlar. Fevri hareketlerden kaçınsınlar. üçüncü bir ihtimal ise fantezi yeteneği güçlü arkadaşlardır bunlar. mesela kuyruk sokumu,kasık, ve daha değinmek istemediğim pek çok hassas "görünmeyen" yere dövme yaptırırlar. sadece kendileri bunu bildiği ve başkaları görmediği için beyinlerinin sen hoşsun güzelsin çok da seksisin canım benim mesajını büyük bir "nezaketle" her yerde belli ederler.
istediğin zaman saklayabilme avantajı olan dövmedir. sadece belli insanlara gösterilmek üzere olması da olasıdır.
Herkesin görmesine gerek yok düşüncesine sahip kişinin yaptırdığı dövmedir.
(bkz: iç organlarına dövme yapmak)
başkaları tarafından onaylanmayı önemsemeyen insan tercihidir .
Görmesi gerekenin özel olduğunu düşünen insanların eylemi bla bla.