1. 1.
    iki yitik hasret, iki parça can.
    6 ... modern kulkedisi
  2. 2.
    Aşkta gurur olmaz.
    5 ... emeklimuhendis
  3. 3.
    Gurursuzca sevmenin gururu...
    Gercekten sevmis olduguna emin olmak mıdır?
    6 -1 ... gargamelinkizi
  4. 4.
    gururdan dolayı bu haldeyim. ne gel diyebiliyorum ne de o gel diyor.
    3 ... ccedricc
  5. 5.
    gururunuzun olmamasından değil, sevginizin gururunuzdan daha büyük olmasından kaynaklanır.
    gurursuzca sevmek
    veya belki de bu, sevginizin konusundan ziyade kendisiyle ilgili bir tutumdur ve sizin mizacınızda da her şeye abartılı bir tutkuyla yaklaşmak vardır.

iki ihtimalde de zarar görürsünüz; o yüzden, kendini denetleyemeyenlere farkındalık kazandırmak adına şöyle bir eşikten söz edebilirim: sürekli ne kadar sevildiğinizi ya da en fazla neye rağmen sevilmeye devam edebileceğinizi düşünüyorsanız gururunuz ve hatta daha da temelde benlik değeriniz zedelenmeye başlamıştır.
    tabii bunun farkında olmak, bunu yenecek iradeyi bulmak anlamına gelmiyor. insan, zaman zaman kapıldığını hissettiği zafiyet anlarında sevilmesini sağlayan nitelikleri koruyacak kuvvetten yoksun kalacağından korkarak, muhatabında ne kadar kredisi bulunduğunu öğrenme ihtiyacı duyabilir. bundan vazgeçmenin ne kadar zor olduğunu en iyi ben bilirim. ama ironik bir şekilde sevildiğimize emin olmak için verdiğimiz mücadele doğrudan doğruya sevilmememize sebep oluyor.

https://www.youtube.com/w...OTq7tP3U9sTn7&index=2+

●●●

«beni anlamadın demeyeceğim. beni anladın. zaten en dayanılmaz acı buydu. anladığın halde canımı yaktın.»

(bkz: frida kahlo)
    13 -1 ... bir mizantrop
  6. 5.
    karşıdan kolaylık ya da bağımlılık göstergesi olarak algılanıldığı üzere umarsızca örselenebilirsiniz. bu durumda hem sevgiye olan inancınızı hem de gururunuzu kaybedersiniz. Sevmekten vazgeçemiyorsanız eğer bence en azından birini kurtarmayı deneyin.

zaten içinde bulunduğunuz durum ne olursa olsun aklınızı başınıza devşirip iki dakika adam akıllı düşününce bu tarz duygusallıkların yersiz olduğunu idrak edeceksiniz.
    1 ... birseruvenindahasonunageldik
  7. 6.
    sevin. iyi ile kötüsü ile sevin. tecrübedir dedirten başlık.
    1 ... stay with me
  8. 7.
    tek taraflıysa karşı tarafı bıktırdıktan sonra hayvanlar gibi laf işitmek istemiyorsanız önermediğim eylemdir. aşkında bir adabı vardır.
    ... mumbarsever01
  9. 8.
    Gurur varken seviyorsanız kusura bakmayın ama siz ticaret yapıyorsunuz demektir.
    1 ... bellamoon
  10. 9.
    Gurursuzca sevmek diye birşey yoktur zira o sevmek değil aşktır. Aklıbaşında sevin birbirinizi.
    2 -1 ... sallinger