1. 1.
  iki yitik hasret, iki parça can.
  6 ... modern kulkedisi
 2. 2.
  Aşkta gurur olmaz.
  5 ... emeklimuhendis
 3. 3.
  Gurursuzca sevmenin gururu...
  Gercekten sevmis olduguna emin olmak mıdır?
  6 -1 ... gargamelinkizi
 4. 4.
  gururdan dolayı bu haldeyim. ne gel diyebiliyorum ne de o gel diyor.
  3 ... ccedricc
 5. 5.
  gururunuzun olmamasından değil, sevginizin gururunuzdan daha büyük olmasından kaynaklanır.
  gurursuzca sevmek
  veya belki de bu, sevginizin konusundan ziyade kendisiyle ilgili bir tutumdur ve sizin mizacınızda da her şeye abartılı bir tutkuyla yaklaşmak vardır.

  iki ihtimalde de zarar görürsünüz; o yüzden, kendini denetleyemeyenlere farkındalık kazandırmak adına şöyle bir eşikten söz edebilirim: sürekli ne kadar sevildiğinizi ya da en fazla neye rağmen sevilmeye devam edebileceğinizi düşünüyorsanız gururunuz ve hatta daha da temelde benlik değeriniz zedelenmeye başlamıştır.
  tabii bunun farkında olmak, bunu yenecek iradeyi bulmak anlamına gelmiyor. insan, zaman zaman kapıldığını hissettiği zafiyet anlarında sevilmesini sağlayan nitelikleri koruyacak kuvvetten yoksun kalacağından korkarak, muhatabında ne kadar kredisi bulunduğunu öğrenme ihtiyacı duyabilir. bundan vazgeçmenin ne kadar zor olduğunu en iyi ben bilirim. ama ironik bir şekilde sevildiğimize emin olmak için verdiğimiz mücadele doğrudan doğruya sevilmememize sebep oluyor.
  13 -1 ... bir mizantrop
 6. 5.
  gurur benim için her şey, gururuma dokunan hiçbir şeyi yapmam diyen insanın da mutlaka başına gelecek ve öyle davranırken de asla rahatsız olmayacağı eylem.
  1 -1 ... potluvese
 7. 6.
  karşıdan kolaylık ya da bağımlılık göstergesi olarak algılanıldığı üzere umarsızca örselenebilirsiniz. bu durumda hem sevgiye olan inancınızı hem de gururunuzu kaybedersiniz. Sevmekten vazgeçemiyorsanız eğer bence en azından birini kurtarmayı deneyin.

  zaten içinde bulunduğunuz durum ne olursa olsun aklınızı başınıza devşirip iki dakika adam akıllı düşününce bu tarz duygusallıkların yersiz olduğunu idrak edeceksiniz.
  1 ... birseruvenindahasonunageldik
 8. 7.
  sevin. iyi ile kötüsü ile sevin. tecrübedir dedirten başlık.
  1 ... stay with me
 9. 8.
  tek taraflıysa karşı tarafı bıktırdıktan sonra hayvanlar gibi laf işitmek istemiyorsanız önermediğim eylemdir. aşkında bir adabı vardır.
  ... mumbarsever01
 10. 9.
  Gurur varken seviyorsanız kusura bakmayın ama siz ticaret yapıyorsunuz demektir.
  1 ... bellamoon