bugün

süper bir durumdur. öğrenci beslenmesinde kilit rol oynayan kriz durumlarının vazgeçilmezidir.
açtığınızda içinden ilk anne kokusu ve $evkat kokusu gelen kolidir.
Eve gelen koli sadece o öğrenciye gelmemiştir, etrafta günlerce aç dolanan diğer öğrencilerde tıpkı bir top şekere karınca üşüşmüş gibi toplaşırlar kolinin başına ve hiçbir kırıntı tanesi bırakmadan hepsini yer bitirirler. Koli geldiğinde haber çabuk yayılır ''falancanın annesi koli yollamış oraya gidiyoz kanka sende gel'' diye msjlar atılır hey gidi koli günleri..
koliyi alıp dönen "anneeee neden bu kadar ağır yaptın yaaaa" şeklindeki serzenişlerine ve mütakiben evdeki mutluluk anından sonra "neden serzendim ki" diye hayıflanan oğulun annesidir.
(bkz: kendimden biliyorum)
annem .*
hele ki sınav döneminde bir öğrenci evine gönderiyosa tapılası annedir. çok düşüncelidir çocuğunun çektiği sıkıntıyı gören annedir.
ilaç gibi gelen kolidir. kendini kral gibi hissetmene sebep olur. çünkü içinden her türlü yiyecek, giyecek maddesi çıkabilir.
fakir annedir. koli göndemek mi kaldı hem? dşflşaa. koli göndereceğine üç kuruş para gönder bari de çocuğun kentucky fried chickena gidip karnını doyursun.
o benim annemdir diyerek atladığım durumdur.. ah özlüyor insan anne yemeklerini..
ıslak bezlere sarılı kır çiçekleri ve çağla bademler gönderen annedir.
baharı sevgisine sarıp gönderendir. annemdir.
oğlunun parayı çarçur edip aç kalacağını bilen mükemmel annedir, ellerinden öpmek yetmez,ayaklarıda öpülür,sırtımızda taşıyarak hac'ca götürülesi annedir....
şimdi içi boşsa bu işte bir terslik var demektir...
genelde sınav dönemi beliriveren bu koliye insani yardım paketi denir.
"rastlarsan gözleri yaşlı yavruuunaaa.." diye ulum ulum ulumaya sebebiyet veren anne. *
evinden kilometrelerce uzakta, geleceği için çırpınan yavrusunun yüzünü güldüren sevgi dolu insandır.
eli, ayağı öpülesi, saygı duyulası ana dır, candır.
(bkz: cennet annelerin ayakları altındadır)
koli açıldığında içinden çıkan annelik iç güdüleri ile binbir çeşit çocuğun seveceği zerzevatın konulması ve bunu gören çocuğun gözlerinin dolması anı.
ellerinden öpülesi annedir.
üniversite ögrencilerinin bildiği anne kolileridir.
not:kolinin içini açtığınızda evde bir bayram havası eser. koliden çıkan yiyecekelr ögrenci için büyük nimettir. hety gidi günler hey.
sigaranın 20tl nin üstünde olduğu irlanda da oğluna sigara gönderir. birde aç karına içmesin diye patatesli börek. birde bunların hepsi babadan habersizdir.
kendisi yerken boğazından geçmeyen annedir.
annemle aynı kafada olup; koli yetmeyeceğini düşünüp çuval yapanlara ne demeli sözlük.

sevdiğim ne bulursa doldurur çuvalın içine.
düşünceli annem benim. bi de otogardan eve kadar ağzı açılmadan taşıyabilme yetisine sahip olabilsem tam sana layık bi evlat olacam da; her seferinde içindekileri cümle alem görüyor be güzel annem. *
yarı yolda yırtılmayan koli, ağzı açılmayan çuval olsa keşke.
gurbeti yaşayıp ta bu koliden açmayan yok denecek kadar azdır. pasta, börek..vs olurda kavanozun için de yumurta nereden geldi aklına be annem? köy yumurtası imiş, ben severmişim... oy kurban olurum ben sana.
gözleri doldurur, sevindirir, candır. annemdir. bitanemdir.