bugün

*
soğuk algınlığına yakalanmak.
Çok kötü bir şeydir.Eğer hastalık ilerlerse yataktan çıkmanızı engeller.ilaçsız tedavi olmak konusunda kararlıysanız iyi beslenmeyle geçer.Hastalığınız iyileştikten sonra bile burnunuz bir süre akmaya devam eder.
sümük akıtan çeşme olmaktır.
nane limon içmektir.
(bkz: grip vs gripin)
tuvalet kağıdı ile dolaşmaya yol açar malum burun burunluktan çıkar.
biri grip olmuş diyeler
üç günden sonra duyalar
soğuk su ile yuğalar
şöyle garip bencileyin

Evet bu eski şiirden de anlaşılacağı gibi , eskiden grip olanı iyice üşütüp zatürreye çevirttiriyolar ve merhumu vefat ettiriyolarmış.günümüz modern tıbbı sayesinde , gönlümce üşütüp , inin inim inliyorum.
halsizliğin yoğun yaşandığı bir enfeksiyon..
şuan oldugum durumdur tuvalet kagıdının tuvalet yerıne yanımda olma durumudur.
doktora gidilmezse sinüzite kadar yolu var. bu da ölümle eş değer. *
şu anda içinde bulunduğum durum. ilaçlarla ve mendillerle akraba olmanıza yol açar. kimseye tavsiye edilmez. olmamak için her gün vitamin içiniz efenim.
dayak yemişe dönmek, yerinden kalkamamak vs vs.
yoktur böyle başka bir eziyet. peçete kullanmaktan burun direkleriniz sızlar artık.
grip diye başlar ve kronik üst solunum yolları enfeksiyonuna kadar çıkar bu da kafanı yastıktan kaldır kaldıra bilirsen demektir.
haziranın ortasındayız ankara'da yağmur bitmedi ve ben yine üşüttüm ve sonunda grip kapımı çaldı sözlük. önce açmak istememiştim fakat açmazsan sikertrim seni dedi ve mecbur açtım. şuan şirketteyim, çöp kutusu ağzına kadar dolu. burnumdan işiyorum sanki. çok sıkıcı be sözlük. evimde sıcak bi çorba ne iyi giderdi şimdi.
dün oldum. klima açık kalmış. bide benim kafamın sağ tarafında sinüzit var. bütün sümükler burnumun sağ tarafından geliyor. burnumun sağ tarafı kızardı. başımın da sağ tarafı ağrıyor. kısaca sağ tarafım iptal. ama kırgınlık var. ateşte var biraz sanırım. ben gripken sıcak, ballı süt içip uyumayı çok seviyorum. bazen özlüyorum. grip olsam da bayıla bayıla uyusam diyorum. ne biliyim o yorgunluk hoşuma gidiyor.
bu havalarda dışarda uzun süre kalan insanların başına gelme ihtimali yüksektir. baş ağrısı göz kızarması ve sulanması burun akıntısı ve boğaz kaşınması ile hissedilir. burnunuzun tıkalı olduğu için sık sık burun kanaması görülür.
iki kişi aynı ortamda grip ise kesin bir 'salgın var salgın' muhabbeti geçen hastalık durumudur.
içtiğin sigaranın tadını alamamaktır.
üstüne birde salya sümüksen, iş yerindeysen,masanda bir paket peçete bir kupa limon çayı mevcuttur.sümük salya olmayaydı yine bir nebze iyiydi.
garip olmaktır.
burun silmekten nefret ettiren hastalık. telefonda konuşurken bile karşıdakine bulaştırma korkusu edindirir. tabi bu durum sadece benim gibi düşünenlerin edinebileceği bir harekettir.
ilk gün insanı perişan duruma düşüren, sağlığın kıymetini anlamasını sağlayan hastalıktır. iyi beslenmeyle etkileri azaltılabilir.
sesiniz değişir, kulaklarınız tıkanır, burnunuz dolar ve akar, başınız çatlar. her ne kadar yatmamak için diretseniz de sizi yatırır bir şekilde.
Ölümdür ölüm sümüğü bir yandan boğaz ağrısı bir yandan göz kapaklarındaki ağırlığı hiç söylemiyorum bile üzerine regl olduysanız hele hiç çekilmez.
bir otobus dolusu adam tarafindan kafa goz dovulmektir. en az 5 gun hayatla tum baglarinizi koparir. ne kadar ilac alirsan al 4-5 gunden assagi gitmez. cok berbat birsey cok.
Oksurunce salyalarin iphoneun ekranina yapismasidir. Maltada herkes griptir su sicacik gunlerde.