bugün

asla yaşanmayacak durumdur. olması durumda zaten aranan kelimeden hayır gelmez*
(bkz: imkansız)
alengirli bir isme sahip ise, (bkz: google da kendini aramak)'la mümkün olacak durumdur.
ütopik örnek; "mukaddes dağagelbostanagel" http://www.google.com.tr/...gelbostanagel%22&meta=
(bkz: hüsrana uğramak)
ödev konunuz olan "frings fermentöründe ısı kontrolü" kelime topluluğunu yazıp araya tıklar ve sonuçların gelmesini beklersiniz. karşınızda "41. dakikada Baki'den sıyrılan Frings'in ceza sahası dışından sert vuruşunda ..." diye başlayan başlıkları görünce çıldırmamak elde değildir, sayfaları geçersiniz ve hepsi futbolla ilgilidir. gavurcasına bakayım birde dersiniz ve frings firmasının official sayfasına bakmak amacıyla "frings" yazıp aramaya başlarsınız. yine torsten frings ve dünya kupası hakkında sayfalarla karşı karşıya kalırsınız. ödevi yapmak için yanlızca birkaç saatinizin kalmış olmasının öfkesiyle bütün futbolculara ve spora karşı kinle dolar ve bildiğiniz tüm küfürleri saydırırken bir futbolcunun nasıl asetik asitten daha önemli olabileceğini düşünmeye başlarsınız. daha sonra aranılan bilgilere zorlukla ulaşılıp ödev yapılır ve yarın dolduracağınız iddaa kuponunda hangi maçlara banko oynuyacağınızı düşünmeye başlarsınız.
google'lın sadece aracı oldugunu düşünürsek aslında bir çok şeyi bulamıyoruz. yönlendirdiği siteler de genellikle aradığın şey çıkmıyor. yani aramak ile bulmak arasında ki fark buradan geliyor.
"ismini google'ye yazdım sevgilim tanımadı google lanet ettim"
sanırım ata demirer'in başına gelen hadise.
GOOGLE nin bir işe yaramadığını içten, içten sarf etmektir.
aradıgınız şey sevdiginiz ama ulaşamadıgınız kızla ilgili birşeylerse gerçekleşme ihtimali %100 olan durum.*
(bkz: aramaya inanmak)
insanı depresyona sokabilecek durum (bkz: yuh a.q kaç milyar site var ama hiç birinde /yandan yemişli insan modeli nasıl olur/ diye bir başlık,yazı vb. yok mu? dedirten durumlar)
http://www.google.com/sea...amp;ie=UTF-8&oe=UTF-8

bulunmuyor.
"@,\,*,€..." bunun gibi karakterleri bulamayız, neden? sebebini google açıklasın genç araştırmacılar rahatsız.
(bkz: bunu mu demek istediniz)
User umduğuyla değil bulduğuyla yetinir

(bkz: bunu mu demek istediniz)
hiç bir şeyden memnun olmayan insanların yaşadığı durumdur.
böyle motor olmaz olsun dedirten anlardan biridir.
insana bahane verir, "google bile bulamadı ya, ben daha ne yapayım" şeklinde.
bir benzerini youtube' ta yaşadığım olaydır. nükhet duru - adamların adamı şarkısı o sitede yok.
s*,kadın,p* vs. gibi sözcükleri aramadığı kesin olan kişidir.
daha önce bir araya gelmemiş, bir araya gelse de arayan kişiden başkası için anlam ifade etmeyen kelimelerin bir arada kullanılarak aratılması sonucu google ın çaresiz kalması. o kişi çok şey istiyordur.
(bkz: google bana karı bul lan allahsız)
google'dan kız kaldırmaya çalışan abazanın hazin sonudur.
(bkz: google bana kız bul ulan allahsız)
3 duruma işaret eder;

1) dünya'da teksiniz, bunu sadece siz aradınız (hassiktir lan)
2) ne aradığınızı bilmiyorsunuz/zaten aramak istemiyorsunuz (git bi dolaş gel)
3) götlük yapıyorsunuz. (başka işin mi yok?)

demek ki nemiş? suç gugılda değilmiş.
aramayı biliyorsan herşeyi bulabilirsin google amcadan.