Advertisement

 1. 1.
  google baba'nın internet sayfası olan kullanıcılarına sunduğu, gmail arabirimi üzerinden, kendi internet adresiniz ile eposta dağıtmanızı sağlayan, gmail'in sunduğu tüm hizmetleri kapsayan bir hizmettir. Aşağıdaki adrese girilerek ücretsiz kaydolunabilir ve daha fazla bilgi alınabilir.

  http://www.google.com/a/
  1 ... yunatu
 2. 2.
  10 dolara kolay bir şekilde alan adı, web sayfalları, e-posta ve diğer bir çok google özelliğini satın alarak işiniz ya da kişisel ihtiyaçlarınız için site kurmanıza yarayan google hizmetidir.

  ailem için bir site kurdum ve deneyimlerimi paylaşayım.
  örnek olarak; olursem kelimesini adım, benisanagomsunler kelimesini soyadım varsayın.
  öncelikle soyadımı taşıyan alan adını site aracılığıyla seçtim. "benisanagomsunler.org"
  sonra 10 doları kredi kartı bilgilerimle ödedim ve hemen menüye girebildim.
  yönetici olarak benim bir kullanıcı adı tanımlamamı ve şifre belirlememi istedi.
  kullanıcı adı olarak "olursem" adını seçtim. bu sayede "olursem@benisanagomsunler" mail adresim haline geldi. aynı zamanda siteme yönetici giriş panelinden de ulaşabiliyorum.
  ödeme işlemlerinde yaklaşık 4-6 saat arasında değişen bir işlem uzaması var. sebebi sanırım bankalar arası para transferi ile ilgili. (belki beklemeyebilirsiniz)
  ödemeyi yaptıktan yaklaşık 5 saat sonra site tüm kullanımıyla açıldı.
  mesela tarayıcınızın adres kısmına "benisanagomsunler.org" yazarsam igoogle başlangıç sayfası karşıma çıkıyor. tabi siteyi incelediğimde bunu tamamen kaldırabileceğimi gördüm ve kaldırdım.
  "web sayfaları" aracılığıyla, sitedeki şablonlardan yararlanarak genel geçer bir anasayfa oluşturdum ve yayınlanma adresine "http://www.benisanagomsunler.com"; yazdım. böylece sayfa anında yayınlanmaya başladı.
  hemen anasayfama e-mail yazıp "mail.benisanagomsunler.com" diye de link ekledim. şimdi bir taraftan yavaş yavaş birden çok sayfa hazırlarken diğer taraftan da istediğim an maillerime bakabiliyorum.
  ha bu arada 200 tane mail hesabı tanımlayabildiğim için (yalnız toplam 22 GB posta alanı var) ailemdekilerin hepsine de tek tek mail hesabı açtım. gelirsem@benisanagomsunler, ayrilirsan@benisanagomsunler ... v.s. gibi
  memnunum.

  Edit: e posta alanı 22 GB, web alanı 100 MB
  son olarak da, verilen paraya göre her şey mükemmel yalnız bir şey var ki ona takıldım. mail kutunuzun altında "arkasında google var" yazıyor. bu yurt dışında belki iyi bir şey ama bize uymadı be google. ne güzel powered, created falan yazıyordunuz biz de yiyorduk da "arka" hassas konu.
  1 ... olursem beni sana gomsunler
 3. 3.
  kullanıcının alan adını ücretsiz hizmetlerle birlikte kullanmasına imkan veren bir google hizmeti. benzer hizmetleri sağlayan http://domains.live.com'ın e-posta hizmetini hotmail imkanlarıyla vermesinden ve google'ın ise gmail konseptiyle pop3 ve smtp erişimi sağlamasından dolayı tercih edilebilirlikte ilk sırayı alıyor.
  ... voltron
 4. 4.
  internet explorer 6'ya savaş açmış. google apps hizmetinde internet explorer 6 desteği kaldıracakmış. google apps özelliği genellikle şirketlere ve kurumlara yönelik bir hizmet, yani genellikle işletim sistemindeki default browser'ı kullanların olduğu bir hizmet. ama adamlar da haklılar web developer'lar için en büyük vakit kaybı browser uyuşmazlıdığır. bu öyle bir vakit kaybı ki hiçbir niteliği olmaya iş gücünü çok fazla düşüren bir durum. bir siteyi her browser'a uygun yapmak deveye hendek atlatmaktan daha zor.
  ... zall
 5. 5.
  çıktığı ilk günlerden beri kullandığım müthiş hizmet. mail hesaplarınızın tamamen gmail hesabı gibi çalışmasıyla daha da müthiş olmuştur. tüm google servislerini kendi alan adınız ile kullanıyorsunuz. *

  edit: artık ücretsiz kullanımı kaldırmıştır!

  bundan sonra kayıt olacaklar kullanıcı başı 4 euro karşılığında kullanabilecekler. şimdilik eski müşteriler ücretsiz kullanmaya devam etmektedir.
  ... sayko