dünyanın tamamen çıkar üzerine kurulmuş olduğunun kanıtıdır. o masum masallar bile kirlenmiştir artık. nerde o eski duygusallıklar denilir ama artık herşey paradır. yukarıdan elmaları atan adam tazelerini kendine ayırıp, masal kahramanlarına hep çürükleri kakalar. ayıptır.
olsılığı büyük drumdur. ham meyve dalında durmaz.
kıyma niyetine yenmesi
+ ilaçlanmamış doğal.
şanssız olunduğunun gerçeği.
hava yolu şirketinin ibneliğidir. müşterilerine ikram için aldıkları elmalar çürük çıkınca şerfsizler uçaktan aşşağı atmışlardır. olay bundan ibarettir. yoksa elma dediğin gökten düşer mi hiç, düşse düşse daldan düşer.
bahtsız insan örneğidir.
kriz göğü de vurmuş anlaşılan.
önceden öyle miydi; bir elma düşerdi, nah böyle!..
bütün masalcıları doyururdu.
cennet ten kovulmuş üç elma olma olasılıkları yüksektir.
3 elmanın hızlıca gelip yerden sekerek çok daha kötü olaylara neden olmasından daha iyi durum. *
şanssızlık örneği hele bir de kafaya düşmüşse o elmalar vay ki vay.
(bkz: bahtsız bedevi)
çürük elmanın sağlamlardan daha yumuşak olduğunu hesaba katarsak, şanslı günümüzde olduğumuzun göstergesi. "gökten kafama üç elma düştü üçü de çürüktü bana bir şey olmadı."
masalların eskisi gibi bitmediğini anlatan önerme. eskiden çok sever ve aynı kişi tarafından çok sevilirseniz mutlu olurdunuz. bu günlerde devreye bir çok farklı parametre giriyor ve hikayelerin hiç biri mutlu sonla bitmiyor. sonucunda da gökten düşen elma çürük, bozuk, ....
sevinilmesi gerekn olaydır. muhtemelen doğaldır. hormonlular kolay kolay cürümemektedir.
ekstrem durum. sıradışı. nadir. fenomenal...
(bkz: gökten yarak düşse sekip götümüze girecek)
gokten dusen üc elmanin da curuk cikmasindan daha kötüsü içinden kurtçuk çıkmasıdır.

(bkz: lan bu neydi)*

edit: hep yaptılar bu espriyi bana. bağışlayın tutamadım kendimi. tutamadım... gollarımı açeydim de getme deyeydim...
(bkz: gökten meg ryan yağsa bize er ryan düşer a q)
(bkz: gökten çıkan üç elmanın da çürük çıkması)