bugün

(bkz: gökten çıkan üç elmanın da çürük çıkması)
(bkz: gökten meg ryan yağsa bize er ryan düşer a q)
gokten dusen üc elmanin da curuk cikmasindan daha kötüsü içinden kurtçuk çıkmasıdır.

(bkz: lan bu neydi)*

edit: hep yaptılar bu espriyi bana. bağışlayın tutamadım kendimi. tutamadım... gollarımı açeydim de getme deyeydim...
(bkz: gökten yarak düşse sekip götümüze girecek)
ekstrem durum. sıradışı. nadir. fenomenal...
sevinilmesi gerekn olaydır. muhtemelen doğaldır. hormonlular kolay kolay cürümemektedir.
masalların eskisi gibi bitmediğini anlatan önerme. eskiden çok sever ve aynı kişi tarafından çok sevilirseniz mutlu olurdunuz. bu günlerde devreye bir çok farklı parametre giriyor ve hikayelerin hiç biri mutlu sonla bitmiyor. sonucunda da gökten düşen elma çürük, bozuk, ....
çürük elmanın sağlamlardan daha yumuşak olduğunu hesaba katarsak, şanslı günümüzde olduğumuzun göstergesi. "gökten kafama üç elma düştü üçü de çürüktü bana bir şey olmadı."
(bkz: bahtsız bedevi)
şanssızlık örneği hele bir de kafaya düşmüşse o elmalar vay ki vay.
3 elmanın hızlıca gelip yerden sekerek çok daha kötü olaylara neden olmasından daha iyi durum. *
cennet ten kovulmuş üç elma olma olasılıkları yüksektir.
kriz göğü de vurmuş anlaşılan.
önceden öyle miydi; bir elma düşerdi, nah böyle!..
bütün masalcıları doyururdu.
bahtsız insan örneğidir.
hava yolu şirketinin ibneliğidir. müşterilerine ikram için aldıkları elmalar çürük çıkınca şerfsizler uçaktan aşşağı atmışlardır. olay bundan ibarettir. yoksa elma dediğin gökten düşer mi hiç, düşse düşse daldan düşer.
şanssız olunduğunun gerçeği.
kıyma niyetine yenmesi
+ ilaçlanmamış doğal.
olsılığı büyük drumdur. ham meyve dalında durmaz.
dünyanın tamamen çıkar üzerine kurulmuş olduğunun kanıtıdır. o masum masallar bile kirlenmiştir artık. nerde o eski duygusallıklar denilir ama artık herşey paradır. yukarıdan elmaları atan adam tazelerini kendine ayırıp, masal kahramanlarına hep çürükleri kakalar. ayıptır.