bugün

Muhakeme yeteneğini geliştiren şahsın gidişatı.
git gide karaktersiz olmak vardir bide.

ulan okudukca ögrendikce her kesimin dusuncesine hak veriyorum, mantikli buluyorum. herkes hakli lan.
Giderek solcu olun ama temelli giderek.
Gitgide insan olmak gibi.
Bir yere giderken soldan gitmek anlamını taşıyan cümle

Solculuk nedir diye sorsam. islamcılara yobaz gerici demektir diye cevap verecektir çoğu. Zaten solculuğu kemal kılıçdaroğlu ndan öğrenen nesilden başka bir şey bekleyemeyiz.
Yavrucum kemal den yada şimdiki chp den solculuk öğrenmeye kalkarsan. Cemaat çi olursun söyleyeyim.
Solculuk islama karşı çıkmakta değildir, bunuda ben öğreteyim. Ama sen yinede iyi araştır. Arada meal tefsir okumanıda öneririm.
Mutlaka bir gruba dahil olmalıyım düşüncesine sahip embesillerin yapacağı türden bir davranıştır. Solcu ya da sağcı olmayın, insan olun yeter. Kendinize ait fikirleriniz olsun. Dahil olduğunuz grubun düşüncesiyle hareket etmek geri zekalılık belirtisidir.
Özellikle islam alimlerinin kur an ve hadislerde ki iktisatla, hukukla, gelir dağılımı adaletiyle ilgili hükümleri; güç ve rahat yaşama sevdasına, zenginlere göre traşlamasından sonra ortaya çıkan durumdur.

Genç; hocaya, imama yoksulluğun ve işsizliğin sebebini soruyor. Onlar da aynen eski meslektaşları gibi ekmeğinin ve rahatının hatrına düzenin adaletsizliğinden değil de kaderden kaynaklandığını, Allah ın bu durumun yerine ona cenneti ve hurileri vereceğini söylüyor.
Gençte " sosyalizm bana bu dünya da sahip çıkıyor " diye solcu oluyor.

Yahu hiç hak olan bir dinden adam yoksulluk ve ilgisizlikten küfür ideolojilere geçer mi?

Geçmez ama manasının tahrip edildiği din de oluyor işte.
Yoksa bu ülkenin şeyh, şuheda torunlarına ne oldu da islamdan başka kapılarda çareler arar oldular?

Cevabı olan var mı ehli sünnet imamları, tarikat şeyhleri ve kıldırdığı namazın karşılığını dünya da maaş olarak alan diyanet imamları?

Sizce de kur an ayetlerinin hukukla, iktisatla ilgili hükümlerini fıkıhta traşlamadınız mı?