bugün

ben sevemedim bu vatandaşı. futbolculuğunda her şey gayet iyiyken, teknik adamlık döneminde bitti benim için. başarı veya başarısızlık değil konu. maç çıkışında büyük galatasaray taraftarına hırsız dediği günden beri bi anlam ifade etmemekte benim için. o gün orada bitirdim emektar, bi zamanların efsane galatasaraylı futbolcusunu.
zaten geldiği günden beri karşıydım. nasıl olurda yönetim bu adamı tekrar getirir anlamış değilim. işin o kısmı tam bir keşmekeş. hadi getirenleri anladım. nasıl olur tekrar padişah olur bu adam onuda çözemedim. bu yüzden tribünde halen 'ı love you hagi' diye bağıranların suratlarına tükürmek normal bi istek olarak karşılanmalıdır.
evet, hizmet etti. emek verdi. tek bir lafım yok o konuda. ama bazı şeyler kolay unutulmuyor. ben unutamadım beni hırsızlıkla suçlayan bu insanı. yapamadım yani.
eyvallah sağolsun ama galatasaraydan uzak olsun, yolu açık olsun.
(bkz: demir attım yalnızlığa)
bir beşiktaşlı olarak severek izlediğim bir oyuncuydu. aslında onu izlemek için işimi bir kenara bırakmak zorunda kaldığım günler olmuştur. ancak teknik direktörlük çok başka birşey. (bkz: schuster)
bir vvv venlo taraftarı olarak beğenerek izlediğim bir oyuncuydu.ama teknik adamlık kariyeri pek göz alıcı değil.belki 50 sinden sonra parlar iş yapmaya başlar.o zamanda lucescu ya yazılan ağıtlar gibi kendisine de ağıtlar yazılmaya başlanır.
Teknik Direktörlüğü kariyerinde, futbolculuk kariyeri kadar başarılı olamamış, Galatasaray'da ikinci defa Teknik Direktörlük görevine bir Fenerbahçe maçından önce gelmiş ve aynı sezon yine bir Fenerbahçe maçından sonra gönderilmiş olan spor adamıdır.
Galatasaray yönetimi tarafından sırf zaman kazandırması için teknik direktörlüğe getirilmiş ancak bugün gorevinden ayrılmış bir piyondur.
Sen her daim bizim 10 numaramız olarak kalacaksın ve I love you cümlesinin tek öznesi olacaksın.
galatasaray ne zaman zor durumda ben galatasaray'dayım diyen cesur insan. hagi geldiğinde kimse ''hagi şampiyon yap bizi ordan oraya at bizi'' gibi beklenti içinde değildi. en azından ben değildim. sezon başında takımın bu kadar dipte olmasa da durumunun iyi de olmayacağı kesindi. rijkaard giderken de üzülmüştük, yani hepimiz değil elbet. ama hagi, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,hagi,11, takımımda böyle bi adamın forma giydiğini gördüğümde ne kadar şanslı olduğumu hissettiğim adam, futbolcu, teknik direktör. belki teknik direktör olarak beklenen icraatları yapamadı futbolculuğunda çıtayı haddinden fazla yükselttiği için. ama bunu haketmediği ortada. heleki takımın başından gitmesi gerekenler en sevdiklerimizi böyle teker teker bize küstürürken. düğümleniyor işte insanın boğazında kelimeler böyle. o kelimelerin hiç çıkmaması daha iyi olur zaten. neyse. tek diyebileceğim;

i love you hagi, i love you hagi
i love you hagi, i love you hagi...
alex ortaya çıkana kadar türkiyeye gelmiş geçmiş en iyi futbolcuydu. ama artık alex var.
galatasarayın başına geçince, takımın başarısını düşüren bir elemandır.
galatasaray yeni bir krize girene kadar evinde oturacak olan kişi.maalesef fazla beklemeyecek.
futbolu bıraktığında türkiyeden ayrılırken üzüldüğüm hagi.nin, bugün türkiyeden ayrılıyor diye sevineceğim hiç aklıma gelmezdi.

tanım; bazı denyoların hala kariyerine bakmadan alex.ten daha iyi dedikleri, futbolculuğuna laf edenin çarpılacağı ama teknik direktörlükte malesef sınıfta kalmış kişidir. 2 kere galatasarayda 1 kere bursasporda, sanırsam 1 kere de romanya milli takımında şansını denemiş ama olmamıştır, teknik direktörlük olayını kafasında bitirsin bence, olmayınca olmuyor.
http://www.facebook.com/v...236051173120&comments
ne kadar teknik direktörken takıma fazla bir şey katmamış olsa da o bizim 10 numaramızdır.
biz seni futbolcu olarak sevdik, keşke teknik direktörlük yaşantında da galatasaray'a büyük zaferler kazandırsaydın.
evet, belki de seni gönderenler gitmeliydi, senin istediğin bu değildi. takımı o kadar geriye getirip gitmek istemiyordun, biliyoruz.
ilk geldiğinde bir şey yapamadığını gördük, ama 2.seferde bu sefer yapar dedik, belki de yönetim hata yaptı, ama haketmedin bunu, bunu herkes biliyor.
ne olursa olsun seni seviyoruz be hagi.
en son fenerbahçe maçında dakika 85 hagi ayhanı soktu oyuna kahroldum, gerçekten bugün bile hagi nin teknik adam olarak aldığı pek çok kararı anlayabilmiş değilim. bu işin bir tarafı ama hagi ye asla kızamadım ve açıkçası kendimde de böyle bir hakkı görmüyorum zaten. hagi nin atletico bilbao ya attığı son dakika golü benim için hayatımın en önemli anlarından biriydi ve hala da öyle, onun attığı, atamadığı ya da attırdığı bissürü gol ve asist aklımda. 90 doğumlu bir galatasaraylı olarak diyebilirim ki hagi benim çocukluğumun kahramanlarından biriydi. şimdi bu özel adama ağzımı açıp ne diyebilirim ki. hagi sadece teşekkür edilecek bir adam, ne kadar hata yapmış olursa olsun bu zor dönemde, bu zor yönetim baştayken, geldi ve görevden kaçmadı, bu bile yeterli. malesef sonuç tam anlamıyla felaket oldu ama bugün bunların hiçbir önemi yok. çünkü çocukken izmir atatürk stadyumunda, göztepe - galatasaray maçında tribünde ses tellerimi parçalayarak bağırdığımdaki gibi hala I love you hagi , sen türkiyede pekçok insanın kahramanıydın ve benim için hala kahramansın, sana herşey için teşekkürler. yolunun açık olmasını dilediğim bir futbol efsanesi, bizden biri, hoşçakal büyük adam, biliyoruz ki 10 nun vedası en çok can acıtan veda.
yar saçların lüle lüle hagi sana byyy.
bu adam için yazmaya konuşmaya gerek var mıııı...

sadece 3 kelime.

I love hagi 10
kendini galatasaraylı zenneden boşbeleş taraftarın anlayamayacağı kadar büyük bir futbol adamıdır. herşeye rağmen;

(bkz: i love you hagi)
galatasaray taraftarının takımdan ayrılınca kıymetlenen eski teknik direktörüdür. ulan bu adam takımın başında kötü skorlar alırken " i love you hagi " diye bağırsanız her şey çok farklı olurdu. valla ahde vefa diye bir şey varsa bu hagi ucundan dahi görmemiştir.
teknik direktörlük ve futbolculuk arasındaki fark.birinin futbolculuğu sıfır diğerinin antrenörlüğü.
http://www.9kusur.com/2-f...yildiz-karizmatizm-sorunu
--spoiler--
hagi, sarı-kırmızılı kulübün binasından ayrılmadan önce son açıklamalarını gs tv'ye yaptı. üzgün olduğu her halinden belli olan rumen çalıştırıcı, pişman olmadığını dile getirirken, adnan polat ile yaptığı görüşmede, galatasaray'ın gelecekteki planlarında yer almadığını öğrenip karşılıklı anlaşarak ayrılma kararı aldığını ifade etti. hagi şunları söyledi:

"anlaşarak ayrildik"

"ben sadece tek bir şey söylemek istiyorum, son basın toplantısında da söylemiştim. biz galatasaray'ı temsil ediyorduk, ediyoruz. her şeyimizi galatasaray için veriyoruz. şu anda benim için en önemlisi galatasaray'ın geleceğidir. galatasaray'ın geleceği için bu adımı attım. fenerbahçe maçından sonra, bu hafta içerisinde sayın başkanımızla hep oturup konuştuk, bir sene daha sözleşmemiz olmasına rağmen gördüm ki galatasaray'ın projelerinde yer almıyorum. bu konuları gördükten sonra karşlılıklı olarak konuşltuk ve anlaştık ve sözleşmemin feshedilmesine karar verdik.

"işler istediğim gibi gitmedi"

bir kişinin ayrılması en kolay şey. daha önce galatasaray'a hem oyuncu olarak hem de teknik direktör olarak geldiğimde işlerin iyi gittiğini düşünüyorum. ama maalesef bu defa istediğim gibi gitmedi. şu anda bunun sebeplerini açıklayacak durumda değilim. sadece şu anda galatasaray'ın geleceğinde yer almadığım için nokta koymanın çok yararlı olacağına karar verdim. tabii ki ben de çok üzgünüm ama hiç bir şekilde pişman değilim.

"gelecek düşünülmeli"

taraftarlar her zaman bir kulübün malvarlığı 12. oyuncusudur. çok önemliler bir takım, bir kulüp için. ben her zaman taraftar için oynadım, her zaman onları sevindirmek için oynadım. her zaman taraftarların, kulüplerinin iyi gününde kötü gününde takımlarının yanında olmasını istiyorum. ancak onların desteğiyle takım güçlü olur. biliyorum onlar da çok üzgün, benim de ayrılış nedenim budur. galatasaray geleceğini düşünerek iyi adımlar atmalıdır. şu andaki durum iyi değil ama hep yarın düşünülerek adımlar atılmalı. bu şekilde hep yarın düşünülürse galatasaray hak ettiği yere gelecektir.
--spoiler--
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/17372685.asp
rumen akrabalarını gittiği takımlara transfer eden amatör teknik direktör.
futbolun gerçekten 10 numaraydı ama antrenörlük sana göre değil.sağlıcakla kal Giga.Seni hala çok seviyoruz.
dünyanın gelmiş geçmiş en şlaskdşasdjsakhdaskj
hırsızlarrr haykırışıyla hatıralarımızda yer etmiş şahıs.
güncel Önemli Başlıklar