bugün

bir çok kişinin cesaret edemediği, sonucunda olacakları düşününce korktuğu olay.
hayal dünyasından çıkma halidir. inanmak istemediği şeyleri yok gibi görür insan. ölüm bunların en başında gelir.
sadece güçlülerin yapabildiği şey.
gerçeklerle ömrünün sonuna kadar yüzleşmeyen kişiler zenginlerdir.
fakirler ise devamlı yüzleşir ama bir şey yapamaz.
orta; orta altı ve üstü olan kişiler ise sadece konuşur...
Kabul ve teslimiyet kapasitesi arttıkça kolaylaşan eylem.
Gerçekler etrafımızı sardığında, tek sığınağımız hayal gücümüzdür.
ümidin düşmanı, hayal kırıklığının kankasıdır.
her zaman yapmak zorunda olduğumuz, yapmazsak korkarak yaşayacağımız şeydir.
mutluluğa doğru cesur bir adım.
mutluluktan bir önceki adımdır içinde depresyonu da barındıran.
zordur o baya baya zordur. kaçınılmazdır. mesele insanları kandırıyor olmak değil kendini kandırıyor olmaktır. yüzleşmek,fark etmek o an o saniye bir yıkım gibidir. iç organların yer değiştiriyor hissi, nereye gidersen git kaçamayacağın bir kendinle kalakalmak.sonrası bir süre devam eden hesap sorma,alınamayan cevaplar ya da dosdoğru,engelsiz cevaplar ile sonlanmayı bekleyen süreç.
kendi içinde dürüst olmak.
yumurta ile ilgili olan söz ile aynı sözcük ve cümle ailesine mensublardır.
korkutucu ve acı bir olaydır. kimse gerçekleri duymak istemez eğer duyarsa acı çekeceğini bilir.
zordur.
üzerinde çokça kafa yormadığı sürece gerçekler sürekli zor gelir insana. önemli olan düşünüp kabullenmek ve başka çözüm yolları aramaktır.
beklemediğiniz zamanlarda karşınıza dikildiğinde gerçekler, etkisi daha da artan durum.
şaşırmamayı öğren, yüzleşmek daha da kolaylaşır her şeyle ve herkesle...tüm gerçeklerle!
bilirsin de söyleyemezsin hani, kendine dürüst olmaktan geçer bütün mesele.

çok ince bir çizgi aslına bakarsan azizim.

bildiğini söylediğinde, dudaktan ya da kalpten çıkan o sözlerden korkar insan, en çok kendinden korkarsın.
gerçeklerle yüzsüzleşmekten her türlü daha iyidir.
En kötü gerçek en iyi yalandan bile iyidir, o yüzden yüzleşmek gerekir.
bir ayakkabı boyacısı genci hiçbir kızın istememesi. çünkü o kıza istediğini veremez.
ertelendikçe can yakar. ne kadar erken, o kadar iyi.
Bir keresinde bir gerçekle yüzleşmiştim. On sekizinci kattan düşşeydim bu kadar ölmezdim.
Söylesene.. Sen o karanlık çukurlara düştüğünde kim elini uzattı ki? Kimse.. Kim senin için fedakarlık yapıp o çukura yanaştı? Kimse..

Herkes senin oraya düşmeni bekliyordu zaten..
Gerçeklerle yüzleş balım!..
Hep kaçmışımdır. Kaçmak güzel olabilir yakalanmadıkça.