bugün

Namaz kıldıktan sonra günahlarınız aklınıza gelir bazen...
kendinizi tutamayıp hıçkırıklara boğulursunuz.
Rabbim ben bunun hesabını nasıl vericem, diye sızlanır af dilersiniz.
Orda döktüdüğünüz gözyaşlarının ardından daldığınız uykuda gördüğünüz rüyanın adıdır gerçek mutluluk..

Ve herkese nasip olmaz...
mutsuz olmama durumudur, otesi yok. zaten mutluluk diye birsey yok. schopenhauer felsefi bu konuya gayet tatminkar ogretilere sahiptir.
mutluluk sadece müzik uyuşturucu ve sex ile sağlanir. diğer herşey sadece asık bir suratı hakediyor.
ruh ikizini bulmak gerçek mutluluktur.
sıçmaktır efendim. bir ben miyim sıçarken mutlu olan? bu kadar basit bir şeyden bile mutlu olabiliyor muşum lan vay amına koyim.
istediğin mesleği yapabilmektir.
to crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of the women!

https://www.youtube.com/watch?v=NzvFNLAnYNw
Tadmadan bilinmez...
gözlerden uzak sessiz sakin bir yazlıkta şiir yazmak kitap yazmak aşık olmaktır.
Gerçek mutluluk, kimseyi takmamayı öğrendiğin an içinde beliren duygudur. Özgürlük de eklenirse tuzu biberi olur.
kedidir. Salem hayatıma girdiğinden beri mutluyum.
Kişiden kişiye değişim gösteren bir kavramdır. Bir bebek için ana kucagıdır mutluluk , gurbette vatan özlemi ceken için memleketidir , bir süre ailesinden uzak kalmak zorunda olan öğrenci için yuvadır , örnekleri böyle say say bitmez. Ama önemli olan kücücük seylerle yüzümüzü içten bir gülümsenin kaplamasıdır ve o bir gülücük tüm cevrenizi sarıp ısıtacaktır. en bulasıcı hastalıkları solda bırakır mutluluk , dünyanın en zor seyi gibi görünse de cok basittir aslında . Peşinden kosturdugumuz hayallerimizde degil de sahip olduklarımızda ararsak.
insanın maddi değerlere takılmayıp ait hissettiği yerde mutlu olduğu insanlarla yaşayıp fazlasını istememesidir.
gerçek mutluluk paylaşmaktır.
seni anlayabildiğine inandığın, sana değer veren insanlarla duygularını, fikirlerini, sevgini, hüznünü, derdini, %100 natural bir şekilde paylaşabildiğin zaman ve o da seni anlayıp sevincin sevinci, derdin derdi oluyorsa mutlu oluyorsun.
sahip olduklarını kaybetmemek.
Ilk olarak gulumsemeyi bileceksin kardeşim. Yuzune gulumsemeyi kondurunca beyin otomatik olarak vucuda mutluluk mesajları yollar.

Ikincisi vücut alışkanlık mekanizmasina son derece adapte bir yapıdır. Mutluluğa alıştığınızda sizin bir parçanız olur ve birakamazsiniz.

Insan olarak maalesef küçük sorunları buyutmekte ustumuze yok ve bunu alışkanlık haline getirmekte. Bu konuda soyleyecek cok seyim var ama banane. Mutsuz olmak icin bahane arayani mutlu etmeye calismak kadar salakcave gereksiz bisi yok. Birak iste o oyle mutlu.
Bilmemek tir. Bazı şeyleri öğrendikce mutsuzlasiyorum çünkü.
bir şekilde iç huzuru yakalayabilmek. ama hangi şekilde olduğunu çözemedim henüz.
istediği oyuncağa sahip olan fakir çocuğun yüzünde görülendir.
kimse sıçmak dememiş. bi ben mi mutlu oluyorum lan?
(bkz: evde kimse yokken patır patır sıçmak)
aşık olduğun kişiyle dünyayı gezmek.
Onun yüzüdür.
mahalledeki çocuklarla iki takım oluşturup savaş oyunu oynamak. savaşın sonunda siz kazanınca sizin takımın abisinin gelip seni şövalye ilan etmesidir. yine 90'lara selam çakayım.
edit: kılıçlar soyulmuş kavak ağacı dalından.
Birçok insan, mutlu olduğunu bilmediği için mutsuzdur. Elbet Bir gün Bizimde Zulamızdan Mutluluk Çıkar... "Sevseydi gitmezdi" Diyenlere inat. '' Sevdik ve Gittik