bugün

kızlara ne kadar nasihat edersen et başlarına gelmeden anlamıyorlar.
Sin90 1 dir. Ayağımda 42 numara.
canlılar ömürlerinin sonuna kadar yaşayabilirler.
pablo escobar, en çok kazandığı dönemde parasını bir arada tutacak lastik bantlara ayda 2500 dolar harcıyormuş.
Gereksiz hiçbir seyi ogrenmedigim için katkı saglayamayacagim başlık. ama benim bu ozelligimi öğrenmeniz de sizin için gereksiz bir bilgi.
malatya bir şehirdir.
Canan karatay ve ajda pekkan arasında sadece 4 yaş var.
malatya bir köydür.
mağazaların kayar kapılarına dar açıyla girmeyin. sizi görmüyor bazan .
Her sabah 05.37'de uyanırdı.
Fıstık yiyemez, sesli mesaj atamazdı.
Ve gözlerinin kahvesi çok güzel.
Ahmet çakar’ın ikinci ismi murat’tır. Yani tam ismi ahmet murat çakar’dır.
Voldemort abdest alamaz.
görsel
adam sandıklarımızın içine bir şey koyamayız.
-bir çita saatte 120 km hızla koşabilir.
-büyük islam alimlerinden elmalılı hamdi yazır,bugün hepimizin tanıdığı okan bayülgen isimli şoparın dedesidir.
-cengiz han ın sarımtrak,geniş alınlı,sol gözü hafif şaşı,kemikli bir burnu ve göz rengi yeşil olduğu söylenir.
-mangal yürekli deyimindeki "mangal" bizim sandığımız gibi et pişirilen mangal değil,ingiliz sömürgelerine karşı koymuş bi hintlinin ismidir.
-erkek aslanlar günün 20 saatini uyuyarak veya istirahat ederek geçirirler,avlanmayı dişi aslanlar yapar.
-sezarın hakkını sezara vermek sözü hz isaya aittir.
-dünyanın en genç ağırsiklet şampiyonu ünvanının olduğu gibi,dünyanın en erken knock out da 8 saniyeyle mike tyson a aittir.
-kleopatra mısırlı değil,yunandır.
zannediyorsunuz ki bi yaşa kadar gelmek, matematiksel olarak o yaşa gelmektir. tebrikler, matematiğiniz çok iyi...

bu mantıkla aslında öldüğünüzde bir periyodu tamamlamış oluyorsunuz.

öteki dünya var veya yok ama ben olsam bu fiziki yaşamım ne kadar yol kat etmiş diye değil, kat ettiğim yolda ne kadar yaşayabilmişim diye düşünürdüm..

siz bu yaşadığınıza hayat mı diyorsunuz? kaç sene nefes alıp vermeye devam ettim diye...

siz böyle düşünmeyin diye yazıyorum, çok gereksiz..
Karıncaların bir kıskaç dişi koparsa en fazla bir hafta yaşayıp açlıktan ölürler. Diğeri hiçbir işe yaramaz.
gerzek kelimesi gerizekalı kelimesinin kısaltılmışı olup dilimize Ayşen gruda tarafından kazandırılmıştır.
Portakal kabuklari kurutulup ilac sanaayinde kullaniliyormus.
ilhami abi 101 den çok batağı sever.
ilhami abinin misafirperverliği dillere destandır.
ilhami abi kızını bir mesleğe yerleştirmeye çalışır.
ilhami abi önce keki yer sonra üstüne çayı içer, çayı sekersizdir fakat limonludur.
ilhami abi ensefalit geçirmiştir, koah tanısı da 3 gün sonra konacaktır.
ilhami abinin oğlu vatani görevini yapmaktadır.
ilhami abi karısını her gün döver.
ilhami abi 4 sene hapis yatmıştır.
ilhami abinin tesbihinde 24 boncuk vardır.
ilhami abi az konuşur, çok dinler.
ilhami abi arabayla uzun yol gidemez, kısa yolu da arabayla gitmez.
ilhami abi hayal ürünü bir karakterdir.
Vaktiyle boyle hoparlörlerin falan olmadığı eski zamanlarda Üsküdar'daki camilerde görev yapan müezzinler sesleri karşı taraftaki saraydan duyulsun diye sabah ezanını karşıdaki muezzinlerden erken okur seslerini padişaha duyurmak isterlermis. Uyan uskudar'da sabah oldu sözü buradan gelir.
ben benim.
Öldüğünüzde ölü olduğunuzu bilmezsiniz, bu sadece başkaları için zordur.

Aynı şey salak olduğunuzda da geçerlidir.

R. D. Laing
dünyanin ic cekirdegi kati halde bulunan demir nikelden olusuyor. dis cekirdek ise sıvı halde. magma ise demir,silisyum,oksijen ve magnezyumdan olusuyor. kabuk ise 0-100 km arasinda. evet jeofizik okuyacagim.
Şu anda yatağımda uzanıyorum,boş zamanlarımı sözlükte geçirmeye başladım. Arada instagram-twitter ikilisi ile uğraşıyorum. Bunlar hayatımın vazgeçilmezleri oldular fakat okul diye bir şey var ki onu şu anlık hobi olarak görüyorum. Sonum ne olacak bilmiyorum sözlük...