bugün

Ps:gereksiz değildir, down sendromlu kişilerin elinde tek çizgi olur.
2-3 gündür ansızın bastırıp ankarayı kasıp kavuran acı soğuktan kasımın ilk günü itibariyle sezonu açıp * paltomu giyerek korunacağım.
Seçim geceleri trafolara kediler girer.
Bu hiç şaşmaz.
Ama gereksiz bir bilgidir elbette.
Artık gece film izleyemez oldum. Hemen uyuyakalıyorum yazarlar.
ingilizce de el parmaklarına finger ama baş parmağa thumb denmesinin nedeni; baş parmağın 2 , diğer parmakların 3 kemiğe sahip olmasıdır. Bu yüzden elimizde ki baş parmak finger diye geçmemektedir.
kredi çekerken elinize geçen miktar başvuru yaptığınız miktarın altında bir rakam olur. çünkü masrafları o paranın içinden keserler. çekerken belirtin benim elime şu kadar geçsin istiyorum diye.
Dilinizin ucunda bir anda sivilce tarzı bir şey çıktıysa birisinin hakkını yemişsiniz demektir.
bukalemunların dilleri ,vücutlarından 2 kat uzundur.
toplamları 7 olan iki ardışık sayılar 3 ve 4 tür.
türkiye bir ülkedir.
Ufleyerek nesnelerin sicakligini dusurebilmek oldukca havali birsey aslinda.
Arap atı arapça konuşmaz.
uzmanlar bu kış Ankara'da yoğun bir kirli hava olacağından bahsediyor.
--spoiler--

isviçre bilim adamları tarafından yapılan araştırma sonucu intihar etmenin ölüm riskini arttırdığı ortaya çıktı.

--spoiler--
pudingi çay kaşığıyla yerseniz daha fazla puding yemiş olmazsınız.
Kendi kendini gıdıklayabilen insanlarin sizofren olma ihtimali daha yuksektir.
emrah serbes sonunda t yok.
iki gündür hava, gündüz biraz, gece epey soğudu. Dün ince giyinmiştim dışarı çıkarken, çantamda şalım olmasa üşütürdüm kesin. Daha bir kaç gün önce bugün giyindiğim gibi giyinmiş olsam foşur foşur terlerdim. Kasım kasıla kasıla geliyor belli. Haa şikayet ediyor muyum, aslaaaa. Çünkü yazdan nefret etme noktasına geldim iki yazdır.
günün bilgisi: dünyanın en büyük 5. keranesi sao paolo'daymış
superman in sakallarını kesebilecek dünyada hiçbir kesici alet yoktur, superman traş olabilmek için gözlerinden çıkan ışınları aynadan yansıtarak sakallarını yakar ve öyle traş olabilir.
kiviyi kabuğuyla beraber yemek sindirimi kolaylaştırdığı gibi daha bir çok faydası da bulunmaktadır.
son 10 yılın en soğuk kışı bizi bekliyor. bu her sene değişmeyen bir gerçektir.
boanthrophy insanların kendilerini inek olduğuna inandığı ve yaşamını öyle sürdürmeye çalıştığı bir psikolojik hastalıktır.
Isı ile sterilizasyon basıçlı buhar ve basınçsız buharla yapılan olmak üzere 2’ye ayrılıyor.
Basınçsız buhar ile yapılan koch=arnold kazanı ile yapılıyor.
Basınçlı olan ise koch kazanı ile yapılıyor. Koch kazanı çift çeperli ve tek çeperli olarak 2’ye ayrılıyor. Tek çeperli olanda su kazanın Altına koyuluyor. Üzerine bir ızgara konularak steril edilmek istenen malzemeler bu ızgaranın üzerine konuluyor. Tek çeperli Kazanlar küçük olan Kazanlardır.
Çift çeperli olanda ise iç çepere malzemeleri dış çepere ise suyun konulması şeklinde oluyor. Ve kazan büyüktür.
Koch kazanı vakumlu ve vakumsuz olarak 2 çeşidi vardır,
Ön vakumlu olanda içerideki hava mekanik olarak çıkartılır ve 134 derecede 2 atm basınç ile ve 3-4 dk da yapılır.
Ön vakumsuz olanlarda hava buhar ile yer değiştirerek çıkartılır ve 121 derecede 1 ATM basınçta ve 15 dk sürede yapılır.

Benim mesleğim ile alakası olmayan, fakat dersini gördüğüm bu bilgileri ezberledim.
Yarın yine benim branşım ile alası olmayan dersin vizesine girerek yüksek bir not alacağım.
Bence fazlaca gereksiz ve boş...
pipet,ilk olarak, kadim biranın içindeki tahıl parçacıklarını yutmadan bira içebilmeyi sağlamak için biranın ilk bulunduğu dönemlerde icat edilmiş bir araçtır.