bugün

çin işi japon işi bunu yapan iki kişi. çin bayrağını unutmuslar bu arada.
anadoludaki gelenek. gelinin bakire olduğunu gösterme yolu. sonra bik bik ötersiniz namus bacak arasında değil diye. binlerce yıldır hangi kültürle yaşıyorsun haberin yok.
ninja kaplumbağalar tarafından yakılacak olan bayraktır.
Bir Beşiktaş Fenerbahçe maçını hatırlatır. Fenerbahçenin yenilmezlik serisi vardır Beşiktaş maçı 2-1* kazanır ve yaratıcı Beşiktaş taraftarı japon bayrağı açar.
- erkeğin 'bakın çaktım karıya kuş ötüyo' demesinin bir yolu
- erkeğin 'bakın sağlam karı aldım haberiniz olsun, sonradan dedikodumuz çıkmasın' demesinin bir yolu
- erkeğin 'siz hala Elizabeth' demesinin bir yolu
- erkeğin 'alın patlattım karıyı ooluuuuooğmm' demesinin bir yolu
- kadının...
Kadının yok ki. Sırf erkek üzerine düşünülen bir toplumda/dinde ne tür olaylar yaşanması bekleniyorsa, bu da onlardan biri işte. Kadının eline rezil olmaktan, gururunun incinmesinden başka bir şey geçmiyor. Açık konuşalım, kadın ya da erkek, kim bacak arasından akan kanın ahaliye sergilenmesini ister? Üstelik kadın iseniz, bu kan sizin daha önce yaşadığınız özel hayatınızı temsil ediyor. Yani argoca, daha doğrusu bu 'bayrağı' asanların dilinde, daha önceden 'sikilip sikilmediğinizi' (çünkü onların gözünde ancak sikilmişsinizdir, ilişkiye girmek gözüyle bakılmaz) temsil eden bir araçtır bu bayrak.

Madem öyle, erkekler de ilk gece kadının içine boşalmak yerine bir iki damla da çarşafa boşalsın, onlarınkini de görelim kuş ötüyo mu ötmüyo mu.
Gelinin fenerbahceli damadin da besiktasli oldugunun gostergesidir.
çok utanç verici bir eylemdir. bu bir mağrifet değildir.
japon olmasından dolayı kötü bir ima sezdiğim bayraktır.
Japon bayrağina kast edilmiştir. Ne suçu var lan adamlarin. Mozambik bayraği asin gidin.
Güldüren hadisedir.
damadınkinin ufak olduğuna delalettir.
Japonya fethedilmiştir. Bayrak asılması normaldir.
işlerin gayet dengeli olduğunu gösterir.

ben onu siktim o da benim hayatımı denmektedir böylece...
--spoiler--
iyi yada kötü olarak eleştirilemeyecek bir olaydır çünkü senelerce yapılmış bir şey aynı zamanda bunu ataların yapmış ve bugüne kadar fiili yada sözlü olarak gelmiş bir gelenek.

Fakat konuya illa ki değinecek olursak. oldukça incitecek derece hassas bir konu. iki farklı noktadan bakmalıyız. Öncelikle kadın için irdelemek gerekirse çok daha hassas bir olay. Özür dileyerek söylüyorum asılan, bir kadına ait mahrem yerinden kopan parça yada kan pıhtısı. eski zamana göre bir gelenek olduğuna göre bunu zaman dilimine göre göz önüne alacaksak şimdi ki zamana göre karşılaştırdığımızda bunun gerçekleşmesi kadın için son hadde utanç verici, onu incitecek ve özellikle onun en mahreminin ve mahrem yerinin dışa vurmasının hali olan bir şey bu. kesinlikle berbat bir şey. Daha önce ki dönemde kadınlar oldukça mahremini saklayan, eşine ve onunla olan mahremini muhafaza etme konusunda düşkün olduklarını varsayarak kolayca bu sonuca varabiliriz.

Diğer tarafta erkek için bakacak olursak muhtemelen durup, düşünerek yada hiç irdelemeden vede sorgulamadan yapılan bir eylem. yoksa kim ister ki bunu? en özel ve en mahrem sahip olduğu şeyin yani eşinin bir yukarıda özür dileyerek belirttiğim gibi, tekrar özürlerimi belirterek dile getiriyorum, en kıymetlisinin mahreminden kopan pıhtıyı parçayı bir nevi mahrem yerinin tüm er yada çocuk kişiye gösterecek kadar aklının yerinde olmadan yaptığı bir eylem bu. kadın için zamanla ele aldığımız gibi erkek içinde konuyu zamanla ele alacak olursak. erkeğin de bunu yapması mutlaka yapması gereken, yapmadığı takdirde, zamanla tüm er kişilerin üzerinde oluşan baskıyı yaşaması, yani bunu yapmazsa bir eksiklik duyacağı kesin olan bir şeydir.
--spoiler--

en başta dediğim gibi bu yıllarca yapılan bir gelenek ve asla yerden yere vuramayacağımız bir olay, çünkü kültürümüzdür.
bele japonyanın içine soxum diyesi gelir insanın.
2017de Hala anadolu comarlarinin adetidir.