bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  Fransız fauvist ve ekspresyonist ressam. ahlaki temalarındaki üzgün mesih tipi palyaçolarını, fahişelerini ve kötü avukatlarını belirgenleştirmek için ağır koyu renkler kullanmıştır.
  ... lanetlizeynep
 2. .
  Çağdaş sanatta yeni anlatımcılığın, görsel gizemciliğin, insani durumlara ilişkin dokunaklı üslubun en güçlü ustalarından biri Georges Rouault, 27 mayıs 1871 commune hareketi sırasında paris versay dan gelen askerlerce kuşatılmış ve bombalanırken bir mahzende dünyaya gelmiştir.
  babası bir marangoz ustasıydı ve on dört yaşında ortaçağ vitraylarını onaran Hirsch adlı bir camcı ustasının yanına çırak olarak girdi. 1890 da resime ilgi duymaya başladı ve resime dair her şeyi öğreneceği ustası gustave moreau nun öğrencisi olmayı başardı.
  Paletindeki ısırıcı sertlik, onu akımının temsilcileri arasına sokmakta gecikmedi. Bu tür resimlerinde mavilerin üstünlüğü morarmış kırmızılarla bozulur, okrlarla öldürülür, siyahlarla canlandırılır. Anlatımın yeğinliği, konunun özüne oturdu.
  En kara acılarda her şeyi unutarak bir resim delisi gibi resim yapmak, bana o kadar büyük bir mutluluk veriyor ki diyen ressam varlığının kanıtı olarak gördüğü resim sanatına olan tutkusunu ifade ediyordu.
  Vollard adlı ressamın ölümünden sonra, ondaki resimleri nedeniyle konu mahkemeye yansıdığında, mahkeme tüm resimlerin kendi mülkiyetinde bulunmasına karar vermesine rağmen 113 yapıtı ve 315 bitmemiş tuali adliyecilerin gözü önünde yakması onuruna düşkünlüğünün yaşamında nasıl bir yer teşkil ettiğini anlatması bakımından önemli bir olaydır.
  1958 yılında hayatını kaybettiğinde döneminin en güçlü tuali olarak kabul ediliyordu.
  georges roualult
  georges roualult
  georges roualult
  georges roualult
  georges roualult
  http://78.90.135.50/image...es%20Rouault/CAEI25RP.jpg
  http://www.heliosfera.blo...ault%20%20A%20Tabarin.jpg
  http://www.fineart-china....rges%20rouault-477297.jpg
  1 ... turkpence