Sesinde belli bir seviyede oktav bulunan ancak çok özel bir sese sahip olmayan şarkıcı. Yunan yüzündeki tiz sese sahip buzuki, hem erkek hem de kadın şarkıcılarda bassolistlerde bas sesi ön plana çıkartmış. Bunda yapılacak bir şey yok. Belki muhasebeci mantığında olacak ama dalaras, bana dürüstlüğü ve huzuru zaman zaman hissettiriyor. Belki de yaşım 50 buna ihtiyacım var. Herkese sevgi dolu bir dalaras dinlemek dileğiyle dileğiyle.
sözlerini anlamasakta bize o duyguyu ender yaşatan sanatçılardan.
el preso numero nueve dinleyince o girizgahtaki gitar var ya... hahah. durun lan malum espriyi yapmayacaktım, o gitar kanını donduruyor insanın. evet.
bir aspro peristeri söyleyişi vardır parmaklarınızı yersiniz, o derece.

http://www.youtube.com/watch?v=YQJI57tSdxA
kesinlikle insan olamaz.

oha editi: lan olm iltifat etmiştim. uff. ne acayip insanlarla dolu burası ya...
Bütünlemeler ve dönemin duyarsız sevgilisi yüzünden kaçırılan 26 haziran konserinin şahsımı derin kederlere gark ettirdiği,Aspro Peristeri şarkısı ile bambaşka bir dünyanın kapılarını açan ve yıllardır 7/24 şarkılarıyla beynimde saltanat kuran yunan sanatçı. En azından okul uzamadı diyerek avunuruz.
Yunan müziğinin efsaneleri arasına giren sanatçı, 26 haziran 2010 da istanbul da ilk defa sahne alacak. saat 21 de cemil topuzlu açık hava sahnesinde olacak. heyecanla beklemekteyiz.
konserlerinde leman sam'ın, derya köroğlu'nun,selda bağcan'ın,zülfü livaneli'nin bu sanatçıya eşlik ettiğini zannedersiniz.ya biz onlardan çok fazla çalmışız,ya da onlar bizden.*
yunanca sözlerle türkçe çağrışımlar uyandırmak böyle açıklanabilir.
antalya'da bir açık hava konseri vermesini ve bu konsere hıncal uluç'un abartılı tasvirlerle yorum yapmasını sabırsız bir merakla istemekteyim.
favori parçam;
Sto pa kai sto ksanaleo
yunanistan'ın ahmet kaya'sı diyelim de aşina olunsun.

anlamadığım şey komşunun tavuğunun kaz görünmesi. bu kazı yiyenlerin bokunun boncuk ihtiva edeceği önkabulünün sarsılmaz bir hezeyana dönüşmesi. abi batılı lümpenlerin yana yana dinleyip kana kana içtiği adamlara, bacılara biz de, burada, küçük asya'da hayran oluyoruz. sebeP? "hele bakın la, burda türkçesi varken 'gorgos bilmemne' dinlenir miymiş heç!" kabilinden saçma ve gereksiz bir mikrmilliyetçiliğe hapsolmuş değilim, yanlış anlaşılmasın. sadece batı'ya ait olanın aşırı dozda yüceltilmesi, bambaşka bir yere konması, bu farkındalığa sahip olmayanların avam kabul edilip, "heeh!" efektiyle biten büyük büyük cünmleler kurulması komik geliyor bana. batılı lümpenlerin dinlediklerini doğulu olarak, asyalı olarak sen de dinleyince aristokrat olmuyorsun maalesef. keşke olsan, rahat ederdik.

türk düşmanı olduğu söylentileri umarım sadece söylentiden ibarettir. yoksa solcu bir geçmişi olan herhangi bir insanın herhangi bir ırka düşman olmasını ya da herhangi bir ırkı üstün tutmasını aklıma yatıramıyorum. ben kaçar...
giorgos dalaras başlığına yönlendirilmesi daha doğru olan, klasik usulde şarkılarının yanı sıra filarmoni, senfoni orkestralarıyla, ve modern orkestralarla da şarkı söylemişliği bulunan, türkiye'de çok meşhur ve dinlenen bir sanatçı.
Babamın beni onla ilk arabamızdaki kaset calar sayesinde tanıstırması sonucu , hayranlarının arasına katıldıgım , Latin ve the Ultimate Collection albumlerinin harika oldugu , One Night in Leverkusen , I have you told before gibi bir cok sahesere imza atmıs Yunan sanatcı..Kendisinin Latin albumundeki ispanyolca seslendirdigi butun parcalar harikadır ve siddetle tarafımdan tavsiye edilir..Zulfu Livaneli'nin "Kardesin Duymaz" adlı sarkısını da israil Filarmoni orkestrasi ile birlikte Yunanca soylemis olup , Zufu Livaneliyle sıkı bir dostlugu vardır..
georges dalaras/yorgos dalaras. türk düşmanı değildir ayrıca.sadece faşizmden nefret eder.
yunanlı şarkıcı.