bugün

atam rahat uyu.
durmak yok yola devam!
(bkz: macasi yemeyince ataturk e siginmak)*
türbelere gidip "bez" "çaput" bağlayanların meram dilemesine benzer bir durum.. ölü'den medet ummak? bu ne ciddiyettir.
bir bok yiyemeyişini ata ya şikayetle geçiştiren bir ülkede tabiiki aptallık sınırı %60 olur.
atam,

sürekli başımıza bir kötülük gelince seni arar olduk. o kadar aciz bir durumdayız ki dötümüzü kaldırıp bir şeyler yapmak yerine sövmek daha kolay geliyor bize. sürekli 'ah atam vah atam' edebiyatı yapıyoruz, atatürkçülüğü böyle dayattılar bize...

hiç sorgulamayan, ezberci bir gençlik olduk. eğitim sistemimiz sağ olsun...2007 yılı oldu aynı tas aynı hamam da gidiyoruz, liaklik-şeriatçılık tartışmaları, darbe...ne diyeyim, bu düzen partileri sayesinde artık yalama olduk. sağlı sollu ataklarla gelen sömürüyo giden sömürüyo. umut var mı dersen, güzel günler göreceğiz diyoruz ama ne zaman?..
atam, cevap vercek yüzümüz kalmadı. aynı salaklığı ikinci defa yaptık. özür dileriz.
gençliğin şu noktada atamızın yüzüne bakacak hali yoktur. ancak ampulü söndürmek herkese güzel bir cevap olacaktır.

(bkz: ampule oy verene florasan girsin)
seçim sonuçları gösteriyor ki;

"relax ol atam yaa biz bu vatanı güzelce sattırıyoruz parasını yiiicaaaz" denmektedir.
başaramadık, yine yapamadık. ülkeyi satanlara teslim olduk yine. biz yapmaya çalıştık, inandıkta. güneşi doğduramadık. yalancı ışıklara yenildik. affet bizi. senin hep izindeyiz. bağnazlara rağmen.
ayrıca bir de;

"kahraman amerikan askerlerine vermeye hazırız atam"

("kahraman amerikan askerleri" sözü rte tarafından wall street journal gazetesine hönkürülmüştür. devamıda şöyle "dua ediyoruz ırak tan burunları kanamadan çıksınlar")
"cevaptan önce; gençliğe hitabı'nı önüme gelen herkese, anladıgına emin olana kadar okutmak istiyorum atam."
atam; valla o oyu ben vermedim!
atam çok üzgünüm malesef biz adam gibi bir ülke degiliz ki zamaninda sana sövdürmüs bir adami basimiza taç ediyoruz. ve biz malesef senin biraktigin eseri dogru düzgün koruyamiyoruz ki "laiklik ile müslümanlik ayni anda olmaz" diyen bir adami tek basina meclise çikariyoruz. ve malesef biz millet olarak senin söyledigin gibi çok zeki degiliz ki böyle bir sonucun bize neler kaybettireceginin farkinda olmadan böyle bir adami tepemize çikariyoruz. ve yine üzülerek söylüyorum ki senin dünyaya göstermek istedigin modern türkiye'yi gösteremeyecegiz çünkü muhtemel yeni first lady'miz türbanli bir bayan olacak. atam çok özür diliyorum ben ve benim gibi düşünenler azınlıkta kaldık. biz vatanı bizim gibi olmayanlara bırakmak zorunda kaldık.
atam; bu maçı unuttuk. önümüzdeki maçlara bakıyoruz valla.
atam; şimdi yatayım, yarın sabah erkenden kalkıp çalışacam şerefsizim.

seri eksiler üzerine istemeden olsa da edit: merak ediyorum bu başlığa girdiğim entryler size göre, anılırken adının arkasına sav tabirinin getirilmesi gereken mustafa kemal'in o yine size göre mübarek adını böyle laubali diyaloglarda kullanmam mıdır? yoksa hepiniz on numara türk gençleri olduğunuzan kendinizi entrylerdeki ironik anlatım nedeniyle iftiraya uğramış mı hissettiniz?
özür dileriz atam özür dileriz..
senden öğrendiğimiz medeniyet, eğitim ve terbiye nedeniyle sana sövenleri bırak paralamayı; bir kez daha hemde daha yüksek oylarla başımıza getirdiğimiz için özür bile dilemeye yüzümüz yok atam.
atam senin zorluklarla kurduğun, uğruna sürgünler yediğin, uğruna cesur mehmetçiklerinle can pahasına da olsun savaştığın bu ülke ne yazıktır ki son 5 yıldır sana yakışmayan * güçlerin egemenliği altına girmiştir. ülkenin toprakları parsel parsel dış mihraklara peşkeş geçilmektedir. Ne yazıktır ki genç bir nüfusa sahip olan bu ülke bunun farkına var(a)mamıştır. bilmem artık anıtkabir de rahat uyuyabilecek misin? sana saygı duruşunda bulunmanın gereksiz olduğunu düşünen bir devlet adamının bu ülkeye sahip olduğunu düşününce ben rahat uyuyamayacağım!
Yaşattığın LaikLikten sonra şeriat çukurunda boğuLacağız hepimiz atam !
affet..hakettik çünkü.
atam,
kurduğun cumhuriyette bugün yine demokrasi kazandi. rahat uyu. emanetin emin ellerde!
izindeyiz.
atamızın 'sus bana cevap verme' diye bizi paylayacağı cevaptır. ne yüzle yazabildiğimiz ise bir merak konusudur.
cumhuriyetimizi muhafaza edemedik bundan sonraki müdafaamız da pek şüpheli.
içinde bulunduğumuz vaziyeti sorgulamadan vazifeye atılmak, vaziyetinden gayet memnun olan çoğunlukla aynı asil kanı paylaştığımızı bildiğimiz sürece, muhtaç olduğumuz kudreti bulamamamızdan dolayı mümkünatını fazlasıyla yitiriyor.

artık pek mutlu değiliz.

bizden ne kadar utansan azdır.
ampül elbet bir gün sönecek ve günes dogacak atam. suan rahatsiz olsan da o gün rahata kavusacaksin. simdilik affet bizi.
cevap verecek yüzümüz mü kaldı? özür dileriz atam sana layık olamadık.
atam elbet gelir bu ampul de söner ya keşke seksenlerde kökümüzü kurutmasalardı işte o zaman başımızda böyle bir ampul ve gazete okumayıp bu sene zam gelmedi diye oy veren millet de olmazdı. ama sen gibi bir güneş varken ampule ne hacet elbet gelir bir gün bu ampul söner. bizi affet engel olamadık. sana layık evlatlar olmaya çalışıyoruz eğer tabi bizi evlatın gibi görüyorsan ve elbet bir gün bizim sözümüzü de dinleyenler çıkacak ve işte o gün bu şehit kanlarıyla sulanmış topraklar teröriste sayın ve barzaniye sevgili kardeşim diye hitap eden birilerinin ellerinden gerçekten laik olan insanların ellerine verilecektir.
bunun üzerine şerefimiz ve canımız adına and içer ve bizi affetmeni dileriz atam!
türk gençliği..