bugün

Kemal sunal'dır. Ne zaman filmlerini görsem izleyesim geliyor. Belki de bu doğallığı hiç bir kimsede bulamadığımdandır. Ama şu bir gercek ki Kemal sunal efsanedir ve kimse yerini dolduramayacaktır.
yeni nesilden fikret kuşkan. eski nesiden ise şener şen.
Kişiden kişiye göre değişir. Ancak şener şen büyük adamdır. Şener şen'dir bence. Kemal sunal'ın türk sinemasındaki yeri tartışılamaz ancak şener şen bir tık üstüdür.
Kemal sunalı canımız gibi sevsekte bir tek inek şaban rolü vardır. Diğer rollerde aynı başarıyı maalesef tutturamamıştır. O yüzden şener şen, haluk bilginer ve halit ergençtir benim favorilerim.
kemal sunal, cüneyt arkın, şener şen, türkan şoray.
Sadri alışık.
şener şen.
Erdal Beşikçioğlu efsanedir gözümde.
şener şen
erdal özyağcılar
Türkan Şoray
tarık akan

ilk akla gelenlerdir.

Son zamanlarda hepsi birbirinin aynı, çoğunun ses tonu bile benzer. Minik yok ton yok, set bitse de gitsek havasında çoğu.

Kendi filmini yapanlar ise maddi kaygı içinde.

Nerde o eski Yeşilçam.
(bkz: müjde ar)
her filminin hakkını vermiş yeşil çam efsanesi.
eski türk filmlerini izlenilir kılan tek unsur karakter oyuncularıdır.
ben hiç bir zaman kemal sunal'ın eşşoğlueşek repliğine gülmedim ama dikiştutmaz sabri'ye, sütçü ali'ye, gardrop fuat'a, lüfer'e, kahveci hakkı'ya güldüm.
ali kaya'nın kahvesinde hile yapanın halini gördüm. mardinli arif'in karizmasına yaklaşan bir jön görmedim. turgut özatay'ın kötülüğün resmini çizmesine şahit oldum. tecavüzcü coşkun'un her filmine mülayim ve kalender bir tavırla başlayıp, şerefsizlik dozajını istikrarlı bir şekilde artırmasına hayran oldum. daha uzar gider de uzun yazı okumasını sevmiyorsunuz.
Türk sinema tarihine gelmiş geçmiş çok sayıda önemli, zarif, rol kabiliyeti ve doğallığı yüksek seviye oyuncu vardır. En iyisi seçme işini yaparken bunu seçsem diğerinin kalbi kırılır onu seçsem öbürünün hatrı kalır düşüncesiyle bir seçim yapamıyorum. Ama fakat velakin biri başıma silah dayayıp seç lan birini derse hiç düşünmem Haluk Bilginer(komedi üstadı, tirad ustası) derim. Çünkü biraz düşünsem Şener Şen.
son zamanda yaptığı filmlere bakarsan şener şen.