bugün

hemen budur diyebileceğimiz bir cevap yoktur.
oysa diğer ülkelere bakarsak budur dediğimiz futbolcular mevcuttur.
arjantin- maradona
brezilya-pele
almanya beckanbuer
finlandiya- litmanen
hollanda- curuyf
macaristan-puskas
romanya-hagi
bulgaristan-stoiçkov.
fransa-zidane
portekiz-eusebio
polonya-boniek
(bkz: metin oktay)
bir beşiktaşlı olarak hiç düşünmeden diyorum ki: hakan şükür * * *
gerçekten de tek bir isim üzerinde yoğunlaşmaz kimse.
lakin şöyle bir şey var;
(bkz: krallar galatasaraylı doğar)
(bkz: tanju çolak)
(bkz: hakan şükür)
okuması için ailesi tarafından baskı görmesi nedeniyle bu duygusunu amatörce tatmin eden futbolcudur.
(bkz: rıdvan dilmen)
ben nihat kahveci diyorum. ülkemizi avrupa'da en başarılı şekilde temsil eden başka futbolcu var mı? hakan şükür diyorsunuz. gitti torino'ya ne yaptı. metin oktay polermo'ya gitti. italya'da ismini hatırlayan var mı? selçuk yula, emre belezoğlu, fatih akyel gittiler başarısız olarak geri döndüler. nihat ispanya ligini sallıyor. her sezon gol krallığında iddialı. milli takımda da başarılı. bence nihat kahveci.
geçmişten isimler bulunabilir ama işin içine "gelmiş" lafı da girince, beklemedeyiz diyesi geliyor insanın.
(bkz: tugay)
(bkz: alpay)
(bkz: metin ali feyyaz)

(bkz: 3 in 1)

edit: mazhar fuat özkan gibi oldu lan kendimden utandım..
recep... takoz recep.
(bkz: mert nobre)
(bkz: sergen yalcin)
gelmiştir ve geçmiştir.
bir fenerbahçelinin bile bacak kaslarına bayılabileceği bir erkek yani ergün pembe.
(bkz: beckanbuer)
(bkz: Kaleci mayer)
(bkz: Nadya Komanaçi)
(bkz: Fenerbahçeli cemil)
(bkz: Taçsız Kral Pele)
(bkz: ingiltere kralı rahmetli başkan kenedy)
"gelmiş geçmiş" sıfatı tamamen türk futboluna uygun bir kalıptır. türk futbolunda gelip de geçmeyen iyi futbolcu yoktur. hepsi gelmişş ve geçmişlerdir. hiç biri zirvede bırakamamış,koltuk sevdası gibi, kurt kocayınca köpeğin maskarası olurmuş sözünün hakkını vererek futbol hayatlarını bitirmişlerdir.

dip not:
sabri sarıoğlu esprisi yakındır.
(bkz: lefter küçükandonyadis)
(bkz: baba hakkı)
hakan şükür dür efendim
zeki, çevik ve ahlaklıdır.
selçuk şahin değildir.
her ne kadar izleyememiş, o müthiş futbolu, ağların delinişini görememiş olsakta büyüklerimizden duyduğumuz kadarıyla sadece futbolu için değil efendiliğiyle, hayatında ilk ve son kez gördüğü kırmızı kart sonrasında kendisine küfür eden taraftarın önüne giderek selam verecek kadar efendi hem de, bu nedenle tüm taraftarların sevgisini kazanmış, taçsız kral lakabıyla gönüllere taht kurmuş ve unutulamayacak bir isim.

(bkz: metin oktay)*
kesinlikle hakan şükür'dür. adamın yaptıklarını bakınca neden olduğunu hemen anlıyoruz.
-1 uefa kupa şampiyonluğu,
-1 uefa süper kupa,
-defalarca türkiye ligi şampiyonluğu,
-türk milli takımının en önemli başarılarının içinde yer almış olması,
-türkiye ligi tarihinin en çok gol atan futbolcusu olması,
ona bu unvanı layık görmemizi sağlayan nedenlerdir.
ps: fenerbahçe taraftarıyım.
edit: hakan şükür'ün süper kupa finalinde olmadığını unutmuşum. hatırlatması için gurbetci yazar a teşekkürler.
hakan şükür.
edit: ayrıca beşiktaşlılar yine gaza gelmesinler, iddia ettiklerinden hiçbiri değil. yazar fenerbahçelidir.
torinolu şaban değildir. cemil turan dır, lefter dir, metin oktay dır.
bir fenerbahçeli olarak, hiç düşünmeden: (bkz: hakan şükür)
lefter miş, metin oktay mış, cemil turan mış. onların oynadığı dönemde ben futbolcu olsam muhtemelen benim de adımı birkaç kişi bu ankete yazardı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar