bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  gellert tepesi, tuna nehri’ni bütün görkemiyle izleyebileceğiniz en güzel tepelerden birisidir. gellert tepesi’nin ve burada bulunan özgürlük anıtı’nın yapılış hikâyelerini, tuna nehri manzarası eşliğinde rehberlerden mutlaka dinleyin.
  macaristan’ın genelinde yayılmış olan mutfak kültürüne, ilk baktığınızda fark edeceğiniz şey; macarların acıya ne kadar düşkün oldukları olacak. genelde budapeşte’de sipariş ettiğiniz yiyecekler, büyük porsiyonlarda servis ediliyor. av etinden hazırlanan yemekleri budapeşte’nin hemen her restoranında bulabilirsiniz. domuz etinin asla eksik olmadığı macar mutfağında, domuz eti yemiyorsanız isiniz biraz zor gibi gözüküyor! ama macarların salata kültürleri de oldukça zengin olduğundan pek zorluk çekmeyeceksinizdir. türkiye’de yediğiniz, mis kokulu taze meyve ve sebzeler masanızdan eksik olmayacak. meşhur macar salamı ve peyniri ile hazırlanmış mezelerin tadına bakmadan geri dönmeyin! mese fıçılarında bekletilerek hazırlanan dünyaca ünlü macar şarabını tatmadan dönmemeniz gerekiyor. budapeşte’de lokanta için tercihinizi tuna nehri’nin manzarasında kurulu bir restorandan yana yaparsanız eğer, unutulmaz anlar sizi bekliyor demektir.
  budapeşte ziyareti bayanlara oldukça cazip gelecek. alışveriş tutkuları kanıtlanmış olan bayanları, macarlarin incik boncuk sektörü fazlasıyla etkileyecek. el yapımı takılar ve dokumaları türkiye’ye geri dönerken kesinlikle bavulunuza yerleştireceksiniz. sevdiklerinize budapeşte’den getireceğiniz en güzel hediyelerden biri kuşkusuz macar şarabı olacaktır.
  1 ... bokvarbak
 2. 2.
  https://www.uludagsozluk....r/gellert-tepesi-1021563/
  ... zagortenay
 3. 3.
  Panoramik olarak budapeşte şehrini izleyebileceğiniz güzel tepedir. Arka tarafında ise özgürlük heykelini andıran Saint gellert heykeli bulunmaktadır. Akşamları bu heykel adeta ışıl ışıldır ve her yerden görülMektedir.
  gellert tepesi
  1 ... sufferinq
 4. 4.
  Altında da hamamı var.
  ... yagmurun rengi