bugün

Resepsiyon vermemislerdir. Evet.
Cumhuriyetin 100. Yılını kutlamamışlardır.
reklam amaçlı açılan hesapları bize bildirin diyerek duyuru yapılmış.

ulan yıllar önce hesabını silmiş yazarın hesabından reklam paylaşılıyor ve bunu bizzat siz yapabilirsiniz sadece, kimi kandırıyorsunuz amk.
2020 istatistiklerinin yeşillenmediği butondur. 10 gün olacak hala istatistikler ortada yok. o değil de en çok eksi oylama yapan yazarlar arasında belki de 1 numarada olacak emeklerime yazık oldu..
moderasyonun sözlük ile mükemmel ötesi ilgilendiğinin bir kanıtı olan sözlük bilgilendirme bölümüdür. hala 10 temmuz 2020 tarihine ait bir bilgi ile sözlüğün ortasında kabak gibi beklemektedir ve kimse de bunu umursamamaktadır.
görsel

“Canlı yayında ki” yönetimdekiler daha kendi dillerinde yazamıyor, biz de sözlükte ki* hataları falan düzeltecekler diye bekliyoız...

Kısa film yarışmasında ki* yazara başarılar.
" x nickli yazarın bla bla adlı kitabı çıkmıştır.. "

ben; görsel
Ekşi sözlük başlık kategorilerine çok önem veriyor. Hatta orada kanalcı diye bir yetki sistemi var. Sadece başlıkların kategorilerini seçmeye yarıyor. Bunun dışında ekşide başlık ayırma özelliği, kesme işareti ya da parantez gibi mevzular çoktandır var. Bir başlığa girdiğinizde "aynı isimde bir de şöyle bir başlık var" gibi uyarılarla sizi daha doğru yönlerdirmeye çalışıyor. Bunlar zaten yıllar önce çözülmüş olması gereken hadiseler. Geç de olsa bir şeyler yapmak iyi.

Benim şaşırdığım nokta sözlükte birilerinin harekete geçmiş olması. En azından bunun için bile olsa...
Denedim ama başlıklar hâlâ o şekilde açılmıyor. Yanlış mi anladim lan acaba?
Sözlük neredeyse bitmiş, bizim zall, başlık açarken kesme işareti kullanmayı yeni getiriyor. Bir de entrysini görünce başlık ayırma gelecek sandım, öyle değilmiş, başlık kategorize etme gelmiş. Çok büyük gelişmeler bunlar, sözlüğü uçurur, biraz daha yavaş yavaş yapsaydınız.
her sene tüm milli bayramlar kutlanırken (bu sene kutlanmamış, bence yanlış) ülkenin çoğunluğunun mensup olduğu dinin bayramının kutlanması neden abes görülüyor anlamamak mümkün değil.
hem dini hem milli bayramların hepsi kutlanmalıdır.
geç gördüm ama yönetim ilk defa ramazan bayramını kutlamış, helal olsun, devamını dileriz.
görsel
bugün 19 mayıs atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramı.

sözlüğün bu müstesna kısmında bu gibi önemli olayları yad eden mesajlar yayınlanırdı. en son geçen yıl şu mesaj yayınlanmıştı misal:

--spoiler--

değerli uludağ sözlük yazarları, geceniz güzel olsun.

ulu önder mustafa kemal atatürk başta olmak üzere, tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.

98. yılında 19 mayıs atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun.

19 mayıs 2017, cuma 03:39

--spoiler--

bu yıl bu uludağ sözlük denilen bok çukuru da modaya uymuş anlaşılan. atatürk'e sırtını dönmüş. gençlere sırtını dönmüş.

yazdık bir kenara.

sevgili moderasyon, sevgili yönetim, sevgili zall...

ottan götten sıkıntıları çözüp "arkadaşlar düzeldi" yazdığınızda düzelen şeylerin yanı sıra düzeltemeyeceğiniz şeyler yapmayın.

bu düzelmeyecek.
sözlükte olan değişiklikler, yenilikler veya güncellemeler ile ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı yer. ancak bu bilgilendirme mesajının hangi yetkili tarafından gönderildiği bilinmiyor. acaba neden bunu bize göstermiyorlar diye düşünmeden edemiyorum.
moderasyonun ve adminin ne kadar vatansever(!), ne kadar adam(!) olduklarını göstermiştir bugün bize.

şu saatten sonra yazsanız da kıymeti yok bilesiniz. yazıklar olsun sizin gibi gençlere.
An itibariyle gereken açıklama yapılıp yüreklere su serpilmiştir. Evet.
bölgenizde asfalt düzenleme çalışması yapılmaktadır. Kısa sürede çukurlar kapatılmış, asfalt kokusu etrafa yayılmış olacaktır.

(2 mayıs 2017 14:00)

Sakin olun
--spoiler--
yaşamımıza renk katan değerli kadınlarımızın...
--spoiler--

diye devam eden saçma bir cümle kurmuş kabiliyetsiz arkadaşlar. yaşamımıza renk katan ne demek lan, araba mı bu veya eve aldığın bir evcil hayvan mı, eşya mı yani? sen sabit duruyosun da onlar sana renk katmak için mi gelmiş? bir canlının evrimleşme amacı senin gibi denyonun hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek olabilir mi?

iyi niyetle yazılmaya çalışmış belki ama bir şeyi övmeye çalışırken bile içgüdüsel olarak aslında kadınların güçsüz, korumaya muhtaç ve ikincil canlılar olduğu hissiyatını beyninden atamamış birey söylemidir bu.

pozitif ayrımcılığa karşıyım arkadaş, kadın neyse erkek de odur.

bence 8 mart dünya emekçi kadınlar gününü kaldırıp 1 mayıs işçi bayramında olduğu gibi hep beraber emekçilerin gününü kutlamamız kafi, yoksa yine kapitalizmin uydurmasıyla ofisler çiçek, çikolataya dolacak ertesi gün kadınları hor görmeye devam.
--spoiler--

selam necip sözlük ahalisi,

ritmik uyuz nickli yazarımızın düşleme adlı şiir kitabı raflardaki yerini almıştır. kendisine edebiyat hayatında başarılar diliyoruz.

http://www.idefix.com/kit...iiri/urunno=0000000721824

--spoiler--

dostum link ölü. gammazlanamayan duyurulardır.
--spoiler--
ulu önder mustafa kemal atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 78. yılında saygı ve minnetle anıyoruz.
--spoiler--

oldukça anlamlı bir yazı paylaşılmış yerdir. çok düşünmüş olmalı mod abiler. evet.
(bkz: ohal nedir)

iyi geceler arkadaşlar,

yaptığımız bir kaç yenilik mevcut muhtemelen bir çoğunuz bunları fark ettiniz ancak bilmeyenler için

-ayarlardan artık kendi hesabınızı isteğiniz dahilinde kendiniz silebiliyorsunuz. bununla birlikte sildikten sonra hesabınızı entrylerinizi siliklerle birlikte indirebiliyor, hatta isteyen entrylerini toplu şekilde silebiliyor. bunun için bizlerle iletişim kurmanıza gerek yok. tabi bu işlemi silinen hesapların tekrar açılmadığını bilerek uygulamalısınız.

-sürekli sözlük içi entry giren yazarlar ile ilgili bir sistem hazırladık, bu sistem belirli bir oranı hesaplayıp, şimdilik sürekli sözlük içi entry giren yazarları öncelikle uyarıp ardından 5 gün oto-çaylak yapmakta. bu açıdan entry girmiş olduğunuz başlıkların kategorisini kontrol etmelisiniz.

-yeni üyeliklerde ve çaylak üyelerde sms onayı zorunluğu getirdik.

-cezalı çaylak yazarlar bir derdim var özelliğini kullanamamakta.

-detaylı arama seçeneğini hizmetinize sunduk.

bu konular hakkında sorun görüşlerinizi bizlere bir derdim var vasıtasıyla iletebilirsiniz.

6 ağustos 2016, cumartesi 23:14
Mesaj gönderen isimlerin kalkması iyi olmuş.

Neydi öyle ergen ergen kitap tanıtımları, göğüs ilerde kalça dışarda modunda "resmî bayram" kutlamaları.

Bundan sonra adamakıllı usturuplu bir üslup ile söyleyeceklerini söylerler.

Demogoji yapmak isteyen bi zahmet başlıklar altında yardırsın.
mobil sitede gelişmeler kısmında kimin yazdığı görünmüyor.. bende göremiyor olabilirim bilemiyorum.. sağa sola baktım ama tarih var saat var açıklamayı yapan yok..
Heyecana gerek yok demelerinden sonra arkadan olan biten bana çernobil olayında tv ye çıkıp çay içen Bakanı anımsattı.
mesaj kutunuzu boşaltın, diyen uyarı şeysidir.