bugün

önümüzdeki uzun yolun nereye sapacağını kestiremeden umduklarımızdır. ki bunların birçoğu elimizde değildir. yine de elinden gelenin en iyisini yapmak gerekli. öyle bir çevremiz var ki, her tarafı çatırdıyor, başımıza yıkılmak üzere. am göt meme arasında gidip gelen bilinçsizler mi, rüşvetin dedikodunun bitmediği politika mı, herkesin birbirini koyun yerine koyup gütmeye çalıştığı arkadaş görünümlü paçozlar mı, bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti mi vs vs saymakla bitmez. ahlak eğer kişinin kendinde bitiyorsa, neden şikayet ediyoruz?

ya bizler pusmuşuz masanın altına kakarakikiri sirkinde vakit öldürüyoruz ya da ucuza kaçmak, adam satmak, saygısızlık, tahammulsüzlük hepimize sahip olmuş ve bunu en doğal hakkımız sanıyoruz. tamamıyla bir eylemsizlik hali hakim hepimizde. yaptığımız tek şey tüketmek, ölene kadar tüketmek.

yeryüzünde tek bir sistem var artık. büyük balık daha da büyüyecek, küçük balığın en önemli işlevi oltadaki yem olmak. fazla değil biraz geriye gidelim. önceden ebeveynler çocuklarını evlendirirken düğünü vs her neyse, evini hatta arabasını alıp hadi eyvallah diyordu. bakalım bunları biz çocuklarımıza değil kendimize ne oranda becerebileceğiz. tamamıyla ekonomik sebepler değil bahsetmek istediklerim ama başta gelen sebeplerden biri. tabii bir de bunu zenginin refahını gücünü paylaşma yerine, daha zenginleşebilmek adına yaptığı şerefsizlikleri ve fakirin ahlaki kokuşmuşluğunu eklersek düzen daha da kötüleşiyor.

yaşadıkça her şey monotonlaşıyor diye şikayet ediyoruz, canımız sıkılıyor diye çemkiriyoruz, sakın bu kabuğumuza olabildiğine çekilmemizden, kendimizi her açıdan çok gelişmiş hissedip, "alayına korum ben abi" dememizden olmasın. önce kişinin kendine olan saygısından başlamalı belki de.
bu ortamdamı?sorusu oturur. *sizi bilmem ama ben bi bok beklemiyorum.
ülke yönetmek, hayır türkiye takıntım yok. herhangi bir ülke olabilir. mesela usa.
sevgiliyle evlenebilmek. artık mesleki bir beklenti yoktur. zira tüm cv bırakılan kapılar dannnnnnn diye göte vurulan tekmelerle doludur. zaten sikte diildir. onun olmak yeter. aç kalınmaya razıdır iki tarafta.
(bkz: imagine)
(bkz: üçün biri)
bir kadından beklentiler : aynı evde yaşasak mesela, çalışsakta zaman ayırsak birbirimize, evle ilgili planlar,hayaller kursak, ara sokaklarda dolşırken birbirimizi tanımaya yeni yollar bulsak, kendi istediklerini yaptırmak icin beni beni tersini istedigine ınandırıp yıne kendını ıstedıgını alsa...
Sadece ''ben'' olmak.
(bkz: bi tek annem olsun bana bişey olmaz)
azalarak bitsin!
mutlu bir yuva. tek isteğim bu. "para olmazsa mutlu mu olur lan insan?" diye düşünenler de vardır ama ben azından hiç param olmasa da, mutlu bir yuvam olsun isterim.
kariyer .. kariyer .. kariyer..
inş. daha çok beklemeyiz tabiri cahizse avucumuzu yalamayız.
tek beklentim olağanüstü bir geçmiş.
bir iki kız eskiteyim bir o kadar para harcayım . tabi bunun bide tatili var çok yoruldum şöyle güzel bi yerinden .
sonra evlenirim çocuklarım bir s2 doğru tutabilsin kafi . . .
(bkz: doğmamış çocuğa don biçmek)
yurt dışında akademik kariyer.
huzurlu bir ev istiyorum büyükçe olabilir, özellikle salonu şömineli ve geniş olsun. iç mimarisi gotik tasarımında, biraz şarap ve bira. ne kadar gerek bunlara sahip olmak için ?
Yaş gruplarına göre değişir.

Orta yaş ve üstü için sadece huzurdur.
Evet sadece huzur.

görsel