1. .
  john brockman'ın editörlüğünü yaptığı, ntv yayıncılıktan çıkan ve yirmialtı bilim adamının fikirleri alınarak yazılmış, gelecek elli yıl içerisinde bilimde ne gibi gelişmeler yaşanabilir? ya da bilim bizi nerelere götürebilir? sorularının cevaplarını barındıran meraklısı için güzel bir kitap. arka kapak yazısı;

  "Bilim başdöndürücü bir hızla ilerliyor... Tabii, gündelik hayatımız da değişiyor ve daha da değişe-cek. 50 yıl sonra nasıl bir dünyada, nasıl yaşayacağız?Gelecek 50 Yıl, işte bu sorulara cevap arıyor. Dünyanın en önemli popüler bilim yazarlarından John Brockman, herbiri kendi alanında önde gelen 25 bilimciyi biraraya getirerek, bilimin ve dolayısıyla hayatımızın geleceğine dair aydınlatıcı bir manzara çiziyor.Giderek daha fazla uzaya açılıyoruz ve yayılıyoruz. Evrendeki bu ilerleyişimiz hem geleceğe hem de geçmişe doğru. Onun için, bu yolculuk, evrenin nasıl oluştuğu konusunda daha fazla bilgi verecek bize. Yeryüzündeki hayata ben-zeyen veya benzemeyen hayatlar var mı? Bu konuda da daha fazla bilgi edineceğiz.Önümüzdeki 50 yılda beynin gelişimi ve evrimi konusunda bir devrim yaşayacağız. Bu devrim sağlık alanında da kendini gösterecek, robotların yönlendirilmesinde de...50 yıl sonra genlerimizin her birinin tam metnini öğrenebileceğiz.50 yıl içinde bize yardımcı olacak robotlara sahip olacağız, ama bilinçli robotlar için beklememiz gerekecek.50 yıl sonra karada, suda ve havada gidebilen bir tür sessiz bireysel taşıt geliştirilme ihtimali yüzde 50.50 yıl içinde basit ve cansız biyokimyasal maddeleri kullanarak bir test tüpünde bir hayat meydana getirmeyi başa-racağız. Böylece şu anda iyileştirmesi güç olan birçok hastalığın üstesinden gelebileceğiz.Önümüzdeki 50 yılda, bedenlerimize robot teknolojisinin, silikonun ve çeliğin girmesini benimseyeceğimiz bir kültü-rel değişim yaşanacak.Gelecek 50 Yıl"
  1 ... tabuttamenemenyapanimam
 2. .
  focus dergisinin özel koleksiyon sayısının adı.
  http://www.focusdergisi.com.tr/dergi/00916/
  ... meister writer
 3. .
  alınıp okunması gereken, alanında uzman, hemen hemen dünya'nın en iyisi bilim adamlarınca gelecek 50* yılın yorumu şeklinde yazılan kitap.
  ... hataliysam ara
 4. .
  birinci bolumunde teorik acidan gelecek konularinin ele alindigi, ikinci bolumde ise pratik acidan gelecegin islendigi ufuk acici bir kitap. ozellikle john h. holland'in kaleme aldigi "bizi bekleyen gelismeler ve bunlari tahmin etme yolu" makale mukemmel otesidir. siddetle okunmasi tavsiye edilir.
  ... karizmatiklider