bugün

Tüm perakende kdv dahil satışlardan yüzde 12 ötv alınsın bu oranın güncellenmesi direkt başkanlık yetkisinde olsun. Götürü satışlarda (pazarcı, seyyar gibi) haftalık olarak bir asgari ücret üzerinden satıcı oran üzerinden peşin maliyeye ödesin sonra sattığı mala yansıtsın. Daha yapacak hizmet garantili çok yap işlet proje var. Müteahhitlere para lazım.
trafik cezaları. diğer ülkeler trafik sorununu çözmek için trafik cezaları koyarlar bizim ülkede devlete ekstra gelir olsun diye trafik cezaları her yıl artar. üstelik işi o kadar yüzsüzlüğe vurmuşlar ki trafik cezalarından şu kadar gelir gelicek diye ceza gelmeden hesabını bile yapmışlar.
musluklara saat taksınlar, her açıp kapamada kontör atsın. sonra kontörleri tahsil etmek için ihale açıp en yüksek para ödeyecek olan mültezimi seçsinler. sonra da mültezim gelsin bizden kontör için para istesin.

biz de mültezimin adamını içeri buyur edip avucunu açalım ve anlatmaya başlayalım:

--serçecik serçecik
--buraya konmuş bir serçecik
--(başparmağı kapatıp) bu tutmuş
--(işaret parmağını kapatıp) bu kesmiş
--(orta parmağı kapatıp) bu pişirmiş
--yüzük parmağını kapatıp bu yemiş
--(serçe parmağı diğer parmaklarla tutup silkeleyerek) bu da mektepten gelmiş, hani ban hani bana demiş..

--(mültezimin açık avucunu kendi yüzüne sürüp) , "işte sana işte işte sana"

diyelim.

bilmeyenler için: osmanlıda iltizam sistemi
25 kuruşa poşet sattırıp 15 kuruşunu vergi olarak almak.
Bireysel tip box kutuları mecburi olabilir herkes için.bulundurmayanlara cezai müeyyide uygulanmalı.
Suriyelileri azar azar geri göndermek.
Yaşam vergisi. Nefes vergisinden daha karlı olabilir. Yaşayan her canlıdan alınabilir. Saksıda bir bitki beslemek için bile isteyebiliriz.
zapping vergisi. her zapladığımızda 25 kuruş alınsın. özellikle reis çıktığında zaplayanlardan 50 kuruş. vallahi vergi rekoru kesin.
(bkz: yol aşındırma bedeli)

herkes yürüyor ve ya araç kullanıyor metre başı para toplansa deli para toplanır.
sosyal medya kullanım ücreti.

afrikanın bilmem ne ülkesi yapıyordu *

fake hesabı olanlar tutuşur.
Güneş panelinden enerji üretenler için, güneş vergisi.

Bi ülkede varmış bu.
bahçeli mi ? emekli olup bir iş çevirebilir.
lüks yaşam vergisi harcamalrda aşırıya kaçanlarda harcadığı oranda vergi alınmasıdır.
15 dakika boyunca kafa yordum ama bir şey bulamadım. sanırım herşeyin vergisini vermekteyiz.
Durum Aynen bu *

görsel
görsel
işsizi bile evde otururken durduk yere borçlu çıkarttılar aklıma daha da bir şey gelmez.
nefes alma vergisi. her bir birey oksijenden yakıyo sonuçta. hatta bazıları oksijen israfı bile yapıyor. bak, düşün bunu. senin aklına yatar bu, sen seversin vergiyi.
cami girişleri ücretli olsun. her vakit 3 tl, 5 vakit gelene indirim.

5 gel 3 öde.
Issizden vergi al niye issiz sin diye pardon lan onu zaten aliyorlar.
(bkz: gss)
fazla yoruma girilmemesinde yarar olan bir durum. duyup sahiden uygulamaya kalkarlar falan da bize patlar yine. aman ha!
Attığın adım kadar vergi.
Çöplerden enerji elde ederek ithal edilen enerjiyi düşürüp karı artırabiliriz .
Her daireden altı aylık peryotlar halinde bir asgari ücret kapı zili iletişim ve haberleşme vergisi alınsın. Yok ben zilimi iptal ettim kullanmıyorum diyenden iki asgari ücret kapı tokmağı iletişim ve haberleşme vergisi alınsın. Ulan inadım inat götüm iki kanat ne zil ne tokmak kullanıyorum. Bana gelenler dışarıdan bağırıyorlar bende kapıyı açıyorum diyenlerden de üç asgari ücret evden eve nakliyat pardon evden sokağa sözel iletişim ve haberleşme vergisi alınsın. Müstakil evlerde on daire sayılsın. Şehirin göbeğinde boş yere on dairelik yer işgal ediyorlar. Ver kardeşim evini laz mütehaide on katlı bir apartman diksin. Hep beraber katlanalım. Pardon kalkınalım. Daha betona doyamadık. Bu önerim uygulansın bir sene de kriz miriz kalmaz. Cari açık kapandığı gibi üç dört misli cari fazla veririz. Benden söylemesi. Telif hakkı filan da istemez. Buda benden olsun. Yanlız kıymetimi bilin.
Araba sürerken radyo açma vergisi
3lü priz kullanma vergisi
Para çekerken atm de darbuka çalma vergisi.