bugün

Bacının amcığını eniştenden iyi mi bilecen?

ilk başta irrite edici derecede uygunsuz dursa da yüklü ve derin anlamlar içeren atasözü. Şöyle ki pek çok kimse aşina olduğu bir alan veya konudaki aksaklıkları çeşitli nedenlerden ötürü bilemez veya dile getiremezken harici bir takım unsurların her türlü kaygıdan uzak bir şekilde konuyu kavramış olması.
Sığabilseydik kalıplarımıza, güneşe göstermeseydik yüzümüzü.
ölmek istiyorum.
Öperler ama akıp geçen zamanı durduramazlar.
"Asla vazgeçme; unutma ki anahtarlıktaki son anahtar, her zaman kapıyı açan anahtardır."
Paulo Coelho
Zamanı yavaşlattığın yere aitsin.
imam hatipler kapatılsın.
Kimi zaman insanda hayvanca bir zalimlik olduğundan dem vurulur, ama hayvanlara yapılan korkunç bir haksızlık, bir hakarettir bu. Bir hayvan asla insan gibi zalim olamaz; böylesine ustalıklı, böylesine sanatsal bir zalimlik insanda olur sadece.
Karamazov kardeşler-fyodor dostoyevski
Yalnızlıkla değil de yanlışlıkla sevdim seni.
Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.

Umarım gerçeklik payı vardır.
Haa bir de şu aheste aheste kısmı biraz daha çabuklaşsa ne güzel olur di mi sözlük?
Rabbim günahlarımı affetsin yenisini yazacak yer kalmadı.
Kusursuzluğu unutun.her şeyde bir çatlak vardır,ışık içeri böyle girer.

-leonard cohen

(bkz: )Dolukadehibostut’a selam olsun.
Sormaz ki bilsin, sorsa bilirdi.
Bilmez ki sorsun, bilse sorardı.

Sadi Şirazi
"Herkesin, belki de farkında olmadığı, saklamaya çalıştığı ya da kimsenin bilmediği gizli bir karanlık köşesi vardır."
Nokay Eçege - Akgün
"Dünya değişiyor bunu suda hissediyorum, toprakta hissediyorum. Kokusunu alıyorum. Eskilerden pek bir şey kalmadı, zira hatırlayanlardan yaşayan yok artık."
Yüzüklerin Efendisi, Yüzük Kardeşliği - Tolkien
Deniz olunmalıdır, oğlum,

bulutuyla,

gemisiyle,

balığıyla,

yosunuyla.
Yattım allah kaldır beni.
Biz söndük, birde dağlar yansın.
düşüncelerinin kristof kolombu ol emparyalist ideallerin değil.
Yasasin ne kadar ideolojik yaklasiyoruz birbirimize.
Güneş doğacak açacak çiçek
Gelip geçenler diyecek merhaba,
Merhaba ey kızıl çiçek.
Ne kadar kullanılıyorsan o kadar çok seviliyorsundur.
..geceyi güneş siler beni senin hasretin..
halka cennetin akılsal mutluluk olduğunu filozofların bir araya gelip mutlu mutlu tartışacaklarını söylersen; halk der ki ben ne yapacam böyle dini "huri yok mu? huri" ahmet arslan.
"insanlar asla söyledikleri kadar meşgul değillerdir. insanların öncelikleri vardır ve bazen sıra sana gelmez."