bugün

görsel
görsel
(bkz: o)
bu geceyi bambaşka düşündük zaman
vefasız çıktı sen şimdi yatağında çırılçıplak uzan
bir kaç cümle kaydet sözlüğün sayfasına
"ele ne geçti ki umulanlardan...
umarım orijinal şair beni affeder
Göğsüme koyacaktı başını, orda uyuyacaktı. ben onu seyredecektim, o sadece uyuyacaktı. kapalı gözlerini öpecektim, saçlarını okşayacaktım. nefes alışverişlerimizi senkronize edecektim.
yarım kalmış hayal yoktur, hayaller kadar güzel olamayacak gerçekler vardır.
Aldıkça daha fazlasını isteyen insanoğlu için her hayal yarımdır bana kalırsa.
bizim hayatımız yarım kaldı hayalimiz yarım kalsa ne olur.
Fenerbahçe paf takımına transfer olacakken hazırlık maçında aşiltendon kopması.....
Kilo verecektim.

Hayır ağlamıyorum gözüme kalori kaçtı.
Kar olmuşum yağıyorum,
Kimse farkında değil,
Dağlara, ovalara, şehirlere.
Yatağımda kardan bir adam,
Yarı bıraktığım sigarayı tamamlar.

(bkz: cahit sıtkı)
Mutlu olmayı umut ediyordum, olmuyor. Bende bıraktım artık. iyi mi? Değil ama herşey olacağına varır.
Doğum günün bugün. Hep ilk ben kutlardım. Kilometrelerce uzaktayken bile senin için bişeyler yapmaya çalışırdım seni anımsadığımı seni düşündüğümü göstermek için. Haftalar önceden düşünürdüm o günü ben. Sense hiç önemsemezdin öyle günleri. Ben önemsedim çünkü doğmasaydın nasıl iyi olurdum ben öyle, kim benim başımda sabahlardı hastalandığımda?, kim gözlerime öyle bakardı? iyki doğdun iyki karşıma çıktın demek için çalışırdım önce ama şimdi niye karşıma çıktın diyorum? Ah benim çocuk tarafım ah benim yarım kalanım böyle mi olucaktı? Ben böyle bir son düşünmedim bize. Ben öyle bir adam düşünmedim hiç seni ben seni beni gelinlikle ilk gördüğünde ağlayacak bir kalbi olan adam sanmıştım ben seni ne çok büyütmüşüm gözümde, ne çok kendi uydurduğum dünyamda yaşamışım. Ne diyim şimdi ben sana iyki doğdun mu diyim ne diyim sana? Sen meğer doğarken ölümümü hazırlamışsın benim. Sen meğer doğarken düşlerimi almışsın benden. Sen benim sevdiğim yüzünü başkasına nasıl çevirdin? O gözlerin başkasına nasıl baktı? O sesin başkasıyla nasıl konuştu? O gülmelerin başkasına nasıl heves verdi?. Yatmadım kimseyle dedin ya adam! Peki benim hayallerimi kim s*kti?
(bkz: tam bağımsız demokratik türkiye)
Küçükken her zaman büyüdüğümde insanlardan bağımsız bir şekilde yaşamayı düşlerdim. ne yazık ki bu düşüncenin her zaman hayal olarak kalacağını anladığımda büyümeye başlamıştım. her zaman birisi sana tutunacak iyi veya kötü anlamda fark etmiyor.
karahanlıyı öldürmek.
görsel .
tübitak adına hazırlamış olduğum 5 tanesi adıma patentli toplamda 37 adet proje vardı. toplamda 14 yıllık bir zamanımı aldı ama evet gocunmadan çalıştım. hayatımdaki öncelikleri geri plana attım yeri geldi arge için cebimde ki tüm parayı harcadım. büyük büyük adamlarla toplantılar yaptım, büyük büyük şirketlerin tekliflerini geri çevirdim. neden? projeler tübitak kanalı ile hayat bulsun, yerli üretim yapıp memlekete kazandıralım diye.

benim hayallerimi, ülkenin muhtemel kazançlarını tübitak isimli bir kurum yarım bıraktı sevgili sözlük yazarları. daha doğrusu tübitak adına hayatında bilimsel çalışma yapmamış "abiler". tabi işin rengi sonradan ortaya çıktı, verilmeyen destek programlarının meğerse paralel mensuplarına peşkeş çekildiği... hepsini anlatsam burdan bağdata yol olur.

hani televizyonlarda yerli mucit bilmem ne icat etti şeklinde haberler görüyorsunuz. bu mevzu öyle değil değerli sözlük mensupları. bilimsel araştırmalar, arge çalışmaları, uluslar arası proje kurulları vs gibi külliyatlı uğraşlar. çöpe atılan onca emek ve önü kesilen onca hayal.

gece gece dertlendim, alın size geceye bırakılmış 37 tane yarım kalmış hayal, yarım bırakılmış yüzlerce milyon dolarlık milli kayıp. saygılarımla.
mutlul...
(bkz: austin kincaid)
kapı çaldı amk.
Benim yarım da onda kaldı.
Sevdiğim beyle hep hayalini kurardık, ben onun dizine yatayım saçlarımla oynasın, sohbet edelim diye. O gitti hayalimizi gerçekleştiremeden. Ben şimdi kimsenin dizine yatamaz oldum.
Beni portakal bahçelerine götürecekti.
Daf.

Bildiğin daf. Tır olan. Niyesini sorma. Kaldıramazsın.

Edit : yarım kalmış bir hayali bile eksileyen var be.
görsel
3 direk. 7 gol olsa çok farklıydı şuan her şey.
Ama kopuktu kopuktu zincir olduramadııım ne yaptım ne ettimsee olduramaadııımm.
hala elim kolum tutuyor bende yok çok şükür beni yaralıyan bir fotoğrafı sana göstereyim.
görsel